Skocz do zawartości

lazienka dla rodzicuff dwa dzieci


fotoas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

to moj pierwszy konkurs lazienkowy, takiej malej skali.

od czegos trzeba zaczac, .. komputery zawalily pod koniec z vizualkami

ale pomysl mam nadzieje jest czytelny. Max powierzchnia 18metrow,..z zalozenia lazienka daje mozliwosc kozystania nawet calej rodzinie na raz, teoretycznie, praktycznie wystarczy jak 2 osoby moga na raz uzywac tego pomieszczenia:),..po prawej wejscie od sypialni rodzicow, po lewej wejscie od sypialni dzieci( przez maly korytarzyk), w scienie po luku sa połki, co druga to grzejnik, firaneczki pod poleczka, a na poleczce miejsce na duperele , podswietlone od gory, drewno tekowe i trawertyn, zaslonka w kaczuszki( dobre bo polskie)

co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Projekt mi sie podoba, nie znam sie, ale dla mnie jest fajny. Za to wizki juz nie za bardzo. Tak jak hindus napisal: drewno do wymiany. Szkoda, ze takie male obrazki, bo niewiele widac. Troche dziwne oswietlenie, przez ktore mam wrazenie calosc staje sie malo czytelna. Jesli chodzi o wizke, to spodziewalem sie po Tobie czegos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się.. Z tymże rendery fatalne.. mniej widać niż widać... ten drugi tzn ostatni po prawej nieczytelny. Aha jesli to miałbyc konkurs cer... to troche jak dla mnei za mało materiałow tejże firmy.. Sama ceramika łazienkowa.. A gdzie płytki? Wydaje mi sie, że generalnemu zamysłowi nic by to nie zrobiło...

 

aha wada samego pomieszczenia to stosunkowo mało światła dziennego... szczególnie przy umywalkach

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcik calkiem ciekawy, prezentacja jednak bardzo niejasna.

Dosc ciasno ci to wyszlo prawie polowe powiezchni zajmuja rozne przejscia.

Niebylo by lepiej zrobic przesowane drzwi do prysznica/wanny.

W lazienkach czesto montuje sie lustra tu by sie chyba tez z jedno przydalo:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus 'texturki drewna do wymiany' .. taa na renderze wyszly marnie, choc same texturki sa sliczne, malowalem je sporo i gole wygladaja lepiej jak na renderze. Niestety !!

 

Chalek " Jesli chodzi o wizke, to spodziewalem sie po Tobie czegos lepszego."

hmm.. nie mozna byc super we wszystkim, musialem z czegos zrezygnowac, hehe i zaczalem chodzic na wspinaczke, rowerek,.. hehe, a od tych Hight quality Viz to by mi tylko garb wyrosl.

a tak na powaznie, to w mentalu sie zadurzylem wiec niejako od nowa pewien etap magluje. Mniemam ze kojazysz mnie z brazila.. hehe. Amatorka byla slodka, jest co wspominac.

 

ryjas ' to troche jak dla mnei za mało materiałow tejże firmy.. Sama ceramika łazienkowa.. A gdzie płytki?'

no wiec plytki trawertynowe sa z cersanitu, cala ceramika, reszta oferty tej firmy jest totalnie do baniaka !!,Co do oswietlenia tolokalizacja projektu w mieszkaniu spowodowala ze nie ma tam az tak wiele okien, mimo ze jest jedno wielkie obok umywalki, w dzien daje dosc ostro po lazience, mozna sobie to latwo wyobrazic. Fakt ze umiejscowienie okien jest malo skuteczne, ale czy kazda lazienka musi byc pokojem dziennym ? i tak sie czesto zaslania te okienka ze wzgledu na golizne biegajaca w srodku :)

 

Cug "Niebylo by lepiej zrobic przesowane drzwi do prysznica/wanny. "

no wlasnie myslalem o tym, ale ni jak sie nie dalo tego wsadzic zeby jednoczesnie mama mogla sie wannowac, a dziecko prysznicowac, zakladajac ze dziecko ma 12 lat i jest w wieku buntu i wstydu bo mu wlasnie pierwsze wlosy urosly.. hehe. Taki byl zamysl projektu zeby mozna bylo do lazienki wpuscic cala rodzine. Zauwaz ze wiekszosc pieknych projektow lazienek nie pozwalaja uzywac jej dwum osobom takim jak np' ojciec i mloda corka'

Zrywajac nasza zasade mozna by bylo naprawde przestronne cudo zaprojektowac. Zawsze jest cos za cos :)

Przejscia nie sa az tak wielkie, jedynie dojscie do WC laczy sie jednoczesnie z przestrzenia prysznica, wychodzac z prysznica siegamy po ubrania na polce np, ..Lustra sa nad umywalka, tylko tego dobrze cholerka nie widac na vizkach, ssicc ! ,.. i jest lustro w przestrzeni wanny na tej scianie, widac na lustrze zamontowane swiatlo, wiecej luster nie pamietam , za wszystkie .... bla bla bla..

 

aaa "taki idealistyczy projekt.

drzwi, drzwi, drzwi. lazienka - szafa."

 

no wiec gdyby wywalic te drzwi caly uklad stracil by na sensie, .. tak jak pisalem wczesniej, projekt mial swoje zalozenia, komus sie moze nie podobac takie zalozenie, ale sa rodziny ktorym napewno by sie wygodnie zylo w takiej lazience. Mysle ze takie sa.

W slowie 'idelistyczny' jest nuta negatywnej oceny,..a gdzie znaczenie slowa 'idea' ?

Prosilbym o deko wyjasnienia jesli uzywasz tak mocnych okreslen.;)

 

dzieki za slowa krytyki,..czekam na nastepne,

 

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealistyczny w sensie ze nie wieze zeby sprawdzil sie w praktyce.

to ciagle zamykanie dwoch drzwi naraz,

pozatym wchodzisz pod prysznic i gdzie zostawiasz ubrania ?

jakos nie wieze w sens takiego rozwiazania lazienki dla kilku osob naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl mi sie podoba. drzwi przesuwane moze byly by jednak lepsze-jedne dla prysznica i drugie dla wanny a nie jedne dla obu;) zamiana miejscami dala by troche lepsze swiatlo tzn wanne z umywalkami na scianie z oknami a kibelek na druga sciane. wanna jakas okraglejsza wtedy i gotowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna lazieneczka :D

 

ale:

zgadzam sie z przedmowca.. jezeli okna sa w okaglej czesci.. to tam stojace kible to nie jest dobry pomysl... szeczegolnie chyba umywalki maja piorytet do siwatla dziennego...

 

hmm... i moze sprobj jakos inaczej rozwiazac drzwi.. bo jest ich troche sporo na tych 18 metrach...

 

co do wizek... wszystko chyba juz zostalo powiedziane... co nie zmienia faktu ze jak dlamnie nie sa az tak zle... szczegolnie druga wyglada interesujaco... bo nie wiem jak to zrobiles ale sprawia wrazenie lekko jak akwarelka.

 

ps. parawanik na kaloryfer wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa "pozatym wchodzisz pod prysznic i gdzie zostawiasz ubrania ? "

Zostawiasz na polce ktora biegnie dookola sciany,.. a jakie ubrania masz na mysli ? kurtke ? :p

 

"jakos nie wieze w sens takiego rozwiazania lazienki dla kilku osob naraz."

a widziales kiedys na wlasne oczy ?

Ostatnio byl rok temu konkurs kola bodajze i wygral projekt ktory przewidywal takze wykozystanie lazienki przez kilka osob naraz. moze to taki nowy trend ? hehe.. kto wie :) tak czy siak przeczucia ma prawo kazdy miec.

 

 

7gaga - jakos suwane dla wanny to wiem gdzie bym zamontowal i myslalem o tym, za szafka ktora dzieli umywalke i wanne, ale suwane dla prysznica to juz nie bardzo. Twoja propozycja zamiany wszystkiego miejscami wlasnie zostala przeze mnei rozrysowana na kolanie i nie bardzo to widze. Zmienia to calkowicie szkielet, zamysl i idee projektu, co nie znaczy ze masz zly pomysl. Po prostu mozna by tysiac innych wymyslec, ale po co ? Swiatla naturalnego fakt jest malo, ale czy to wada w lazience ? moze raczej w pokoju dziennym, ale lazienka nie jest miejscem exchibicjonizmu sasiedzkiego dla wiekszosci populacji ludzkiej;p

Wanna okragla odpada, nie jestem zwolennikiem takowych niestety i nie czuje bazy w tym klimacie kraglosci.

 

nitoperek - znaczy ten parawanik na grzejniku to przez pomylke,nie powinno byc tam zadnego parawanika, ehh, raczej bedzie tam wpasowany grzejniczek , sliczniutki, tylko w vizce sie nie zalapal niestety. Zaslonki w kaczuszki projekt wlasny. Chyba nie zrozumiales przedmowcy bo w czesci okraglej nie ma okien, tam sa wneki na polke a we wnece jest zamontowane oswietlenie.

 

dzieki,

Fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ...ale lazienka nie jest miejscem exchibicjonizmu sasiedzkiego dla wiekszosci populacji ludzkiej;p

 

 

Hmm rzekłbym inaczej. absolutnie jest miejscem relaksu odpręzenia i takiego niczym nie skrepowanego poczucia błogości...

 

Swiatło dzienne dodaje energii..

Bez światła dziennego w łazience pozostajemy jakby na etapie dawnych lazienek w blokach z wielkiej płyty..

 

No ale powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego wątku:

cieszcie sie cieszcie,..raczej nikomu sie po prostu nie chcialo pisac

nie chce obrazic, ale dla mnie to radosna tworczosc studencka

bez pokory i zrozumienia zawodu. Kazdy przez to przechodzil

i radze jak najszybciej si eobudzic .. wywalic komputer i zabrac sie za papier i piorko. Komputer to nie narzedzie do projektowania. to taki odkurzacz raczej do sprzatanai syfow w projekcie ktory juz na kartce jest ladnie narysowany, zaprojektowany.

 

te domki sa jak z kosmosu,

i wiele ludzkich zasad zostalo tam zlamanych.

 

chcieliscie zrobic cos innego, .zrobiliscie.....ale po co ?

nie zal czasu ?

 

pozdrawiam

fotoas

 

 

Jak już będziesz wyrzucał kompa przez okno, to wyrzuc też przybory kreslarskie. Robienie rotundy bez okien, lub ściany która na zewnątrz do niczego innego poza komunikacją się nie przyda, tylko w celu osiągnięcia ładnej kompozycji na rysunku przedstawiającym rzut jest dość kontrowersyjne. Niestety poza pomysłem na rzut w kształcie buzi misa Kolargola nie widać pomysłu na przestrzeń. W wielkiej łazience robisz miniaturowe umywalki wciśnięte w kąty. Funkcjonalnie, pomnażasz komunikację a jednocześnie nie starasz się obronić koncepcji długiego korytarza i ściany na planie łuku, której estetyka mogłaby uzasadniać takie środki.

 

Ogólnie old-school a Kolargol jest w dechę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.. mis kolargol?to pasuje gdzies pomiedzy puchatka a uszatka :)

a co do rzucania jak bedziecie zucac to dajcie znac .. zewnetrzna strona moze byc salonem z kominkiem albo barkiem wiec tragedi bym z tego nie robil faktycznie gorzej z tym co sie dzieje we wnatrz... za takie doswietlenie umywalek karzda laska by cie zabila bo makijarz to z latarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac o przeroscie komunikacji mialem na mysli to , ze na 9m jest mozliwe rozwiazanie w miare przestronnej lazienki z wanna, miska ustepowa, bidetem, prysznicem i umywalka wiec na 18m zmiescil bys to dwa razy(i mogly by z tego niezaleznie uzywac dwie osoby) a jest tylko raz (poza umywalka) ale za to jest kilka malych korytazykow, wiec niema zadych kozysci z tego rozwiazania. Mowie o funkcji i oszczednosci powierzchni bo oczywiscie mozna kupic jedna wanne i kabine przysznicowa mmniej ale to nie zmienia faktu ze polowe lazienki zajmuja korytazyki ktore poteguja wrazenie ciasnej klitki, ale podoba mi sie to ze rzut sie do mnie usmiecha:]

czy to dobry pomysl by stawiac wanne przy scianie zewnetrznej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja dopeiro teraz zczaiłem, że zewnętrzna sciana to ta z umywalkami.. myślałem, ze ta łazienka to coś bardziej jak umywalnia-łazienka w klasztorach.. (nie pamiętam nazwy) i wtedy też za ciemno byłoby przy wannie...

 

No nie wiem.. jak dla mnie największa wada to ze ciemno... komunikacja rzeczywiście pochłania przestrzeń ale idealistyczne projekty (gdzie mozna korzystac cała rodziną ) są w porzadku..

 

Tyle, że dlaczego to się nazywa łazienka dla rodziców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... no faktycznie.... okna sa poprostu gdzie indziej.... nie zauwazylem... bo na wizkach te podswietlenie jak zasloniete okno... sorx moj blad...

 

co do kaczuszek to mysle ze idealny pomysl... bedzie pasowac do parawanika..

jak by nie bylo jest wiele sposoboow na rodzielanie funkcji poza drzwiami...to tylko niesmiala propozycja :D

 

SansSerif - dzieki :D sie ubawilem ;] trafny cytat i dobra riposta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' lazienka nie jest miejscem exchibicjonizmu sasiedzkiego dla wiekszosci populacji ludzkiej''

no raczej nie i dlatego jak sa okna w lazience to raczej nie stawia sie tam kibla(szczegolnie tak jak u ciebie ze zaciemniona zostala czesc z umywalka). swiatlo naturalne i widok ci nie potrzebne przy tych czynnosciach. przy umywalce takie swiatlo jest jak najbardziej przydatne. przy wannie tez moga byc okna czego przykladow znajdziesz na pewno mnostwo.

''nie czuje bazy w tym klimacie kraglosci '' tak? a rzut okragly?;)zreszta prostokatna wanna tez by mogla byc tylko dlaczego skoro juz jedna kraglosc masz to moze jednak ?....

co do drzwi przesuwanych to moze nie masz pomyslu i wiadomo co ludz to inny pomysl... ;)

dlatego ogolnie - pomysl na lazienke fajny tylko nad rozwiazaniem wnetrza jeszcze trzeba popracowac. moze warto sie zastanowic bardziej nad uwagami innych, bo w koncu po to tu to wrzuciles chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

well,

 

komunikacja do banii - jak bede wracal po pijaku to zanim dojde do toalety nadzieje sie na pare drzwi i niezle poobijam. Ciemno jak w ......, renderki nie najlepsze.

 

ale i tak zycze sukcesow w konkursie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, swatlo dzienne mam do bani, moglem spokojnei okno umiescic przy mywalce, ehh. Dobra lekcja :)

Z drzwiami to jest tak ze one praktycznei bylyby ciagle zamkniete

i taki render powinienem zrobic. Teraz tego zaluje,.. Wtedy idac po pijaku trafiasz prosto morda w klozet :) odbijajac sie od scianki po luku ' dejocie:) ' hehe

 

maverick - nad lustrem jest swiatlo, dosc konkretne, czy to nie wystarczy ?

 

cug - "czy to dobry pomysl by stawiac wanne przy scianie zewnetrznej??" .//a no nie za dobry, ale i nei za zly, mowisz rozumiem o kanalizacji ? Mysle ze przy dzisiejszej technologi wanna moze stac wszedzie.

 

nitoporku - wiem ze ejst wiele propozycji zamiast drzwi... ale co to wnosi ?

nawet znam kilka nazw.. hehe..i nawet probowalem,..jakos firaneczki mi nei pasily, ani zadne skladaki, ehh..juz przewalkowali tu problem tych drzwi,,.. moze suwane gdzies..ale gdzie?

Mysle ze przy zmianie na suwane zmienic nalezaloby caly rzut, i tu wracamy do poczatku projektowania. ehh

 

7gaga - oczywiscie po to wrzucilem zeby sie czegos nauczyc,.. jasne,

 

dzieki za krytyke konstruktywna

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby wystarcza ale jesli masz dowolnosc projektowania bo nie ogranicza Cie praktycznie nic (nie ma kontekstu jest to tylko lazienka) chcialo by ci sie za kazdym razem jak sie malujesz a pamietaj ze malujesz sie przy kazdym wyjsciu wejsciu 2 razy po kazdym posilku przed posilkiem wlanczac swiatlo zwlaszcza w dzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności