Skocz do zawartości

Matte Painting: Fantazy


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostanio pobawilem sie troche photoshopem i wyczarowalem takie cus, napiszcie jak sie wam podoba.

 

r1ir7l.jpg

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------

BiteFight http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=45237

MonsterGame http://www.monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17000527

-----------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Caspik

jak tylko zobaczylem ze matte to od razu hehe

masz racje mort- ogien nie pasuje, a miecz jeszcze nie jest zgrany z reka. Ksiezyc hmm trudno powiedziec ale tez mi sie wydaje ze nie pasuje. Jak robisz matte to proponuje ci robic w rozdzialkach panoramicznych , lepszy efekt (np 4000x2000)

 

ogolnie to spoko ;)

 

powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ksiezyc to jakis przepak, czemu taki rozmiar?! zupelnie nie reaguje z materialami (wlosy, szatka)

ogolnie wyglada to tak, jakby lewa i prawa polowa byly osobnymi obrazami

 

strasznie pusto w srodku, wszystko na boki zrzuciles

 

proponuje dodac detali ksiezycowi i poswiate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komętarze, spewnością macie racje, dopiero probuje się tym bawić matte painting, więć daleka droga przedemną. Jęśłi chodzi o powód powstania pracki jest następujący, otórz powyzszy obraz jest ilustracja mojej osoby w pewnej grze, link do tej gry zanjduje sie pod obrazem, a wzasadzie ten drugi. I na poczatku nie miałęm zamiaru umieszczać tego na forum, ale pomyślałem co mi szkodzi, możę ktoś da dobre rady odnośnie matte painting'u. O czywiście nie zamykam wątku, jaśli macie jakiś wnioski, porady, to dawajćie ile wleżie. A jak chcecie to wrzucajćie swoje podmalóki, bo niezauwarzyłem na forum kategorii odnośnie matte painting'u , jest fotomontarz ale to nie to samo. POzdrawiam wszystkich i czekam na wasze porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kija osobna kategoria? i skąd pomysł nazywania każdego krajobrazu mattepaintingiem? Nie dość że to od jakiegoś czasu technika wykonywania prac to jeszcze zamiennik słowa sztafaż? Jak chcesz się bawić w podmalówki to ucz się malować a nie sklejak przypadkowe zdjęcia.

I najważniejsze: ile ci płacą za kliknięcie w linka:>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że sie tu ktoś zdenerwował, i nie widze tu powodu dlaczego. W poprzednim poście umieściłem tylko propozycje na taki temat, a nie jakiś odgórny nakaz, jęsli Cię to nie interesuje biglebowsky to nie musisz zawierać głosu na ten temat. I myśle małoważne odpowiedz na twoje pytanie "I najważniejsze: ile ci płacą za kliknięcie w linka:>?" Nic mi nie płacą , jak już wcześniej wspomniałem to jest gra (bezpłatana) a kliknięcie na link daje mi tylko dodatkowe punkty w grze. Jednym zdaniem , gra dotyczy walki między 2 rasami: wampirami i wilkołakami. A jeśli Cię ta odpowiedż nie zadawala to możesz sobie sam sprawdzić. Pozdrawiam.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale nie sprawdze bo imo to zwykle spamerstwo i chamstwo.

Zabierac glosu nie musze ale moge, na tym zabawa w forum polega. Mozna zrobic osobne watki na portrety, na samochody, na tramwaje i inne wszelakie? tylko zastanawia mnie po co mnozyc byty nad potrzeby? Szczegolnie jesli mial by byc to watek upchany takimi "mattepaintami" jak ten ktory ma ci punkty w gierce kolekcjonowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

o kurcze chlopaki wyluzujcie troche...bo zaraz do rekoczynu dojdzie .. Nie twierdze ze Morfeusz robi dobrze "promujac" swoja postac w grze majac z tego "zyski". Ale w koncu to co tu zamiescil jest praca...Jesli chodzi o Matte Painting to hmm...Tez na poczatku zaczalem sie w tym bawic i stwierdzilem "tak to bede robic" ale po jakims czasie znudzilo mnie takie sklejanie zdjec zeby stworzyc ilustracje. Ta technika jest najczesciej uzywana do filmow...wyglada ona najbardziej realistyczna...Ale jesli chodzi o fotomontaz to IMO to tez jest Matte Painting. Kiedys

roznicy miedzy nimi nie ma tak naprawde zbyt wielkiej. generalnie matte sa po to zeby uniknac budowania olbrzymich scen, czyli taki cheating jak tylko sie da :) to czy namalujesz czy zmontujesz z fotek nie ma znaczenia. zwykle ma byc szybko pieknie i tanio :)

Bo widzisz sklejajac prace ze zdjec masz wysoko ograniczone mozliwosci.. Co innego jest jezeli domalowujesz do pracy i uzywasz zdjec (np w pracach Dylan'a Cole'a) Jak juz pisalem Matte stosuje sie do filmow i z racji tego ze jest to bardzo realistyczna technika ledwo co mozna zauwarzyc ze cos w tle jest po prostu namalowane. Wzkazowki do matte paintingu hmm ciezko cokolwiekk doradzic, ale proponowalbym ci zaczal malowac normalnie. lub domalowywac do zdjec przerozne czesci tak zeby wygladaly realistycznie (pobierasz kolor i malujesz obok) ;) Z matte mozna sie fajnie pobawic ze zdjeciami np z wakacji :D

 

to na tyle narazie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś nie zostło namalowane z myślą o wsadzeniu tego w footage filmowy to jakim bonusem chcesz nazwać to mattepaintingiem? Ale pal diabli, niech będzie że bawimy się w matte painting, tylko za co wtedy robi ludek z plastikowym świecącym mieczykiem w pierwszym planie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

nie mam pojecia za co on robi ;/ pewnie za "plastikowego ludka ze świecącym mieczykiem na pierwszym planie"...hehhe Jest on zbedny w Matte Painting'u Zazwyczaj ta technika robi sie krajobrazy najczesciej uzywane jak ty to powiedziales jako "footage filmowy", wiec wtedy sie nie uzywa postaci z obrazka bo jest to zbedne. Na takie tlo zazwyczaj daje sie scene nakrecona na blue-box''ie lub green-screen'ie (jak kto woli). Sam kiedys robilem "matte" z postaciami np "Never Never Land" - ciezko mi teraz powiedziec co to ;/ wtedy uwazalem to za matte a teraz to kij wie ;/ namieszaliscie mi w glowie i tyle ;p

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyba sie nie zrozumielismy, wyszło wszystko na opak, zaczne jeszce raz:

 

1. Obrazek zrobiłem tylko i wyłącznie dla swojej osoby, w celach zabawy

2. Wykonując obraz chciałem przecwiczyć łączenie ze sobą róznych zdjęć w sposub

płynny

3. Nie dostaje rzadnych pieniędzy za ten obrazek, ani nigdy nie dostałem,

on pełni role mojego avatara w tej grze, równie dobrze mógłbym sobie urzyć

czyjejś pracy, ale poco jak moge sobie sam zrobić

4. Zamieszczone linki, dodają mi w grze dodatkowe punkty, nikt mi nic nie płaci za to

że ktoś na nie klika ( są dwie wersje tej gry jedna nazywa sie "BiteFight" a druga

"MonsterGame" sa to nowe gry, w stylu "Ogame" )

5. Jeśli chodzi o nazwę wątka, nazwałę to "Matte Painting" ze względu na to iż

widziałem jeden z filmów instruktarzowych pana Yanick Dusseault (Dusso) i tam

on opierał się na zdjęciach, a następnie malował po nich, i ja w mojej pracy robiłem

podobnie. ( Jesli chodzi o moje usprawiedliwienie nazewnictwa wątku)

6. Napisze oddzielnie, jak już spomniałem w 2 poście dopiero zaczynam się w to

bawić, więc mylić się można.

7. No i napewno nie miałęm i nie mam zamiaru się z nikim kłucic, co prawda troche się

zdenerwowałem, za teks o spamowaniu, (nic nikomu nie wysylam, a i klikac na te linki tez nikomu nie karze)

 

 

Niewiem, chyba to juz wszystko na ten temat, nie miałem zamiaru nikogo urarzać, ale czasami na agresje odpowiadam agresją. A propozycja stworzenia takiego wątku czyli "Matte painting" wydawała mi się dobrym pomysłęm ze względu chćby i takiego problemu jaki tu mieliśmy. Myśle że to by pomogło wielu osobom chcącym ukierunkować się w tej dziedzinie. To sobie myłśałęm gdy pisłąem tą propozycje, i napewno nie spodziewałem się że ktoś mnie pojedzie za ten pomyśł,

zwłaszca że miłą być dla ogółu. Zatem jeszce raz wszystkich pozdrawiam i co złego to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To się chwali.

2.Nie wyszło, ale ćwicz dalej.

3. Byłbym zaskoczony gdyby ktoś chciał dać za ten obrazek kase...

4. Wirtualne punty to całkiem realna waluta.

5. Dobrze widziałeś - pokazywał jak wykonuje podmalówki, teraz wejdź na jego stronę i zobacz że nie ma tam jednego działu o nazwie "matte paint":)

6. Pewnie że można, spodziewasz się jakiejś taryfy ulgowej z tego tytułu?:)

7. Bo to było spamowanie - zapodawałeś linki za które dostawałeś jakąś gratyfikację. Idąc tokiem Twojego rozumowania mogę napisać że przecież nie masz się co denerwować bo nikt nie każe Ci czytać moich postów:) - ale zmieniłeś siga i chwała Ci za to:)

 

Oj, i już się tak nie użalal, ja sie na tym forum zawodowo marudzeniem zajmuję, nie bierz wszystkiego tak personalnie:> Poprostu zanim się zapoda propozycję wypada się zastanowić.

 

To skoro zjebę powitalną masz za sobą mogę się popastwić nad pracą ciut bardziej rzeczowo:

Księżyc wygląda jakby przed chwilą z impetem przywalił w ziemię a teraz dymi jak cholera bo nikt nie ma dość dużej gaśnicy żeby ta dużą kulke ugasić. Kolor ma zupełnie z innej beczki niż reszta pracy, zupełnie nie ma interakcji z chmurami - gdy chmury osłaniają księżyc lub słońce robi się w okół nich charakterystyczna poświata, u ciebie jest poprostu spowity czarnym smogiem. Ziemia wygląda jak sceneria podwodna. Ja wiem że zamek może być wielki ale żeby był większy niż góry to chyba przesada co? Postać na pierwszym planie jest wycięta i kartonowa, światło zupełnie nie pasuje do sceny, jeśli miecz już musi tak świecić to zapewne koleś i skała były by wypalone światłem. Ogień też nie wygląda jak ogień ale grunt w tym że ma ciemną otoczkę i w ogóle jest ciemniejszy od tła (księżyca) co w naturze zdarzyć się nie może. Sama postać w pierwszej chwili sprawia wrażenie olbrzyma stojącego gdzieś po środku scenerji - nie czuć planów i odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. bigu bo nie skumalem, na dusso.com nie ma dzialu matte paint? no chyba ze matte painting to co innego ;P

 

sam matte painting to technika filmowa polegajaca na tym ze na kawalku szyby malowalo sie tlo, po czym wstawialo sie ten kawalek przed kamere idealnie spasowujac go z kreconym za ta szybka obrazem. i tak np. domalowywano szuflady w polskim kingsize'ie.

podobny trik ale z zastosowaniem lustra nazywa sie procesem schufftana.

do tego jest obrazek:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Schuefftan-process.png

no ale definicja matte paintingu sie rozszerzyla wraz z rozwojem technologii:

nikt sie nie bawi w szyby czy lusterka tylko calosc sie komponuje na kompie. a czy matte bedzie ze zdjec czy malowany recznie, czy ktos bedzie uzywal do tego paintera, czy farb olejnych to nikogo w branzy nie obchodzi ma dobrze wygladac i tyle. a ze foty najszybsze, a nikt tez nie bedzie sie babrac olejami przeciez, zeby sobie cos tam udowadniac, wiec najpopluarniejszy do tego szop i wspomniane zdjecia.

 

howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są też inne działy. Chodzi o to że nie wszystko co mu spod tableta wylezie nazywa mattepaintami:)

 

Można też dodać, rozwijając temat że na pomysł domalowywania tełek wpadli filmowcy zrazu u powstania kina, same aspekty techniczne zmieniały się niemal z filmu na film. Histoia podmalowek zaczyna się od 1902go roku i Georga Meliesa i pionierów jak Edwin S. Poter - wykombinował sposó na podwojną ekspozycje z zaciemnianiem części planu i przewijaniem taśmy, Norman Dawn który jako pierwszy eksperymentował z malowaniem na szybach co potem rozwijał Waler Hall. Najbardziej klasyczne, te które do dziś jeszcze są bez większego problemu pamiętane filmy znane to Spartakus, Przemineło z wiatrem, Obywatel Kane, The Wizard of Oz, Metropolis, King Kong ( ten pierwszy oczywiście:)), 20.000 mil podwodnej żeglugi. O filmach robionych po gwiezdnych wojnach chyba nie ma sensu wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności