Skocz do zawartości

widok za oknem...


kondrad

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie moze ono jest banalne heh ale siedze i kombinuje i mi nie wychodzi... tworze plane przed mojim oknem... wrzucam zdjecie na plane.. i jak dam zablisko to moje sun light nie dociera do pomieszczenia próbowalem we własciwosciach plane cos zmienic ale nic nie dało no to odsówam plane tak zeby swiatło docierało...ale zdjecie jest koszmarnie przeswietlone... i tandetnie to wyglada... wszystko jak by było 50 kilometrów od okna... :/....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Alfa to generalnie kanał przeźroczystości. Max renderuje go standartowo i można go podejrzeć klikając na odpowiednią ikone w oknie frame bufera (to okno, gdzie się "renderuje"). Zapisujemy jako dowolny format obsługujący alfe (Targa 32 bit, PNG) i potem w PSie używamy jako maski dla warstwy "wyrenderowanej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ... renderuje scene do pliku TGA... scena to jest pokój.. i dwa okna... jedno duze balkonowe... na taras... wrzucam do Photoshopa... i w kanałach mam RGB i kanał alpha... i teraz co.?? zanaczam ten kanał i wklejam zdjecie które ma byc za oknem??... ale jak to zapisuje to albo mi negatyw wychodzi ale jest na scianie jak plama jakas.... :/... nie moge nigdzie tutoriaala znalesc jest tylko napisane ze trza do tga zapisac i dodac do alpha zdjecie... ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - wyrenderuj sobie scenke tylko pod kątem alfy - sama geometria, bez szyb, bez żadnych niepotrzebnych dodatków - upewnij się że alfa jest poprawna - białe to nieprzeźroczyste, czarne 100% przeźroczystości. Zdjęcia nie wklejasz na miejsce alfy tylko na nową warstwe, której nadajesz maske przeźroczystości będącą negatywem twojej alfy. W ten sposób na backgroundzie PSa masz swoją scene, a na warstwie nad nią tło które masz zamiar wykorzystać. Dodatkowo rozlinkowywujesz tło i jego maske, żeby móc je swobodnie pozycjonować. Oczywiście można też zrobić to na odwrót, ale tak będzie dla Ciebie chyba łatwiej. Nie znam żadnych tutoriali do PSa, więc nie moge Ci w tej kwestii pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale bede namolny.. heh... ok wyrenderowałem scene bez szyb krzeseł kanay stołów... itp... wrzucam do Ps.. i powiecmy ze dojce jak to zrbic z tym kanałem alpfa.. to potem jak mam w scenie umiescic te detale typu kanapa stół itp ?? rany to jest czarna magia.. pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego rendera szybkiego bierze się tylko alfe jeżeli masz już gotowy render i brakuje Ci kanału przezroczystości. Myślałem że potrzebujesz tylko domontować tło - wtedy ta metoda się sprawdza. W normalnych warunkach alfe bierzesz z ostatniego renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz użyć PSa:

weź sobie ten interior: wyrenderowany ze wszystkimi detalami (finalny). wrzuć do photoshopa. wciśnij Ctrl+J co zduplikuje warstwy. Teraz na najwyższej warstwie użyj Polygonal Lasso Tool (L) i zaznacz sobie to okno z wyłączeniem wszelkich przesłaniająych go lamp czy innych przedmiotów. teraz wciśnij delete i oto masz pokój na osobnej warstwie. wykasuj teraz warstwę pod spodem i wrzuć tam przygotowany uprzednio widoczek. pobaw się Brightness/Contrast i koniec.

jeś.i chcesz użyć maxa:

w opcjach materiału plane'a daj Self Illumination na 100 (to powinno zniwelować efekt prześwietlenia). pobaw się też opcjami exlude w ustawieniach światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności