Skocz do zawartości

Scena 2d: matte painting


Futro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nie pisze, ze to WiP, bo nie wiem czy bede to konczyl(czy wogule warto ;) ). jesli tak, to napewno dodam wiecej budynkow po prawej. budynek to 3ds max, skaly na pierwszym planie i fragment chmury po lewej to obrobione fragmenty fotek, reszta to tablet:

pozdrawiam :)

matte5bd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czesc, Ja myślę że warto go skończyc.

Fajna pracka, do pełni szcześcia daleko jeszcze mu brakuje. Wzrok skupia się na lewo i na prawo. Oko zaczyna wariowac. I nie wiem, na czym mam dokładnie się skupic. Lepiej żebys złagodził kompozycyjnie, wprowadzając coś w pośrodku. Domaluj nieco mniejsze budynki albo ... nie wiem :D. No trudno mi powiedziec. Srodek mi się nie podoba. Praca ta może miec potencjał.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam za głupie pytanie,ale może mi ktoś wytłumaczyć co znaczy matte painting? czy tu chodzi o podmalowywanie zdjęcia/renderu?czy i diabeł? :P

 

a pracka bardzo ładna warta wykończenia

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matte painting z poczatku bylo zwyklym podmalowywaniem zdjec na potrzeby filmow. Teraz coraz czesciej tym mianem okreslane sa obrazki przedstawiajace przerozne zarosla, widoki itp.

 

 

 

 

sam obrazek taki sobie. Budynek kompletnie tu nei pasuje, na srodku pusto, a gory jakies takie "za wysokie". Za to chmurki jak zawsze fajne (choc moglby byc lepsze :P ) - plz, zrob z nimi jakis tutorial i zdradz, jak Ty to malujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matte nie zaczoł się jako podmalowywanie zdjęć ale jako obrazy wsadzane w tło, pomiędzy kamerę i aktorów lub za aktorami:) Potem pomiędzy kamerę a wyświetlane na ekranie zdjęcia. Różne machlojki były, grunt że malowano to czego nie dało się zbudować albo co było zbyt drogie do zbudowania. Ehh, chyba trzeba jakiś dłuższy tekst na ten temat zrobić:)

 

Śliczne chmurki, śliczne góry, gorzej z kompozycją całości, ma się wrażenie że nie naszkicowałeś sobie tego wcześniej i tak jedziesz bez planu. Napewno więcej budyneczków się przyda, przyda się też coś na pierwszy plan oraz namalowanie jakiegoś wyraźniejszego horyzontu. Jeśli chmury masz tak czerwone to zapewne światło na budynku też było by wyraźnie pomoarańczowożółte. Może z tego być bardzo fajna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

no no chmurki cudne ;) a z tym oswietleniem to rzeczywiscie macie racje - budynek po lewej stronie nie ma jeszcze konkretnego oswietlenia ;) Wydaje mi sie ze te gory wraz z odlegloscia powinny sie coraz bardziej zlewac z tlem. Dosyc dziwnie to wyglada jak u ciebie bardzo daleko widac taka wyrazna granice pomiedzy szarawymi gorami a rozowa chmurka ;)

 

ps. jak patrze na twoja pracke sam mam ochote cos "zmattowac" hehe ;)

 

powodzenia ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności