Skocz do zawartości

3ds max + linux


Balas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

streaker, jakie masz doświadczenie z linuxem? jeśli uważasz że to shit to musiałeś w nim dość długi czas pracować. instalowałeś to w ogóle? jeśli tak i nie potrafiłeś tego obsłużyć to nie mów że to shit jeśli go nie znasz. jedyną wadą linuxa jest to że nie odpali się na nim niektórych większych programów. praktycznie w każdej dziedzinie przewyższa on windowsa i oferuje wieksze możliwości pozostawając bezpiecznym i stabilnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą linuxa jest to, że jest darmowy, i dla mnie, podkreślam, dla mnie, nie ma innych.

Czy instalowałem, oczywiście, że instalowałem, tylko jest taki drobny problem, że potrzebuje systemu do urzytkowania, a nie bawienia się nim, dla przeciętnego usera to on nie jest przeznaczony.

W moim przypadku chciałem mieć na linuxie stacje do montażu filmów (Cinelerra itd.), tylko po instalacji okazało się, że nie działa modem z neostrady, szukałem na forach i żeby go uruchomić, trzeba było się porządnie nagimnastykować, kolejna rzecz nie działało USB 2.0 (moja przygoda z linuxem była już dośc dawno, nie wiem jak się sytuacja przedstawia w tej chwili), żeby je uruchomić, wyczytałem, że trzeba przekompilować jądro, co oczywiście mi się nie udało, mimo szczegółowej instrukcji (czemu się specjalnie nie dziwie, w końcu byłem tutaj nowy).

Nie chodzi mi o to, że linux jest całkiem do bani, tylko żeby go samodzielnie uruchomić, żeby można go było "noirmalnie" uzywać, przeba poświęcić porządny kawał życia.

A w windowsie, instaluje, modem z neo działa, instaluje sp1 i mam USB 2.0 i jestem szczęsliwy, uruchomienie całego systemu, razem z instalacją oprogramowanie zajmuje mi jeden wieczór. I to mi dię podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinieneś podjąć ponowną próbę poznania linuxa? wejdź na allegro i kup sobie najlepiej mandrivę. powiem ci że instaluje się parktycznie automatycznie. w moim przypadku automatycznie zainstalowały się usb 2, modem do neostrady (musiałem podać tylko login i hasło), dźwięk, karta sieciowa, drukarka, dysk sata, karta graficzna, karta telewizyjna i wszystko inne. niektóre rzeczy musiałem skonfigurować za pomocą kreatora gdzie wszystko wytłumaczone jest jak krowie na rowie więc nie powinieneś mieć z tym problemów. nawet jeśli to masz mutlum forów i ebooków z których zasobów możesz korzystać. ogólnie aby zacząć przygodę z linuksem będziesz musiał poznać kilka komend bez których się nie obędzie. co prawda na początku możesz czuć się zagubiony w mnogości opcji i funkcji jakie oferuje ten system ale po jakimś czasie wszystko zacznie być dla ciebie naturalne i wygodniejsze niż w windowsie. dodam też że wszystko bez porównania szybciej chodzi. oczywiście mając linuksa nie musisz rezygnować z windowsa i 3ds maxa. powiem więcej, możesz spróbować nowych programów których nie ma windows (i to za darmo) jak również które wydane zostały na oba systemy a na linuksie chodzą zdecydowanie szybciej i stabilnie. dostępne w linuksie zestawy bibliotek (co niektórzy mówią na to emulatory - np: Balas) umożliwiają uruchomienie wielu programów z windowsa. co do instalacji to zainstalowanie całego systemu z wszelkimi możliwymi pakietami zajmie ci do dwóch godzin. nie trzeba kompilować żadnych jąder. myślę że całego potencjału linuksa nie wykorzystasz ani nie poznasz przez całe życie ale umiejętność posługiwania się nim w stopniu zadowalającym zajmie ci jeden weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3ds max to tylko Windows (zresztą linux to i tak shit, ale o gustach się nie dyskutuje).

Phi...

Faktycznie, chyba nie masz podstaw by dalej dyskutować ;)

Polecam Knoppix nowy, zero zobowiązań, pełna funkcjonalność. Reset i po krzyku jak się nie spodoba-dobry by zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o głównym wątku... Jeśli się tak da (a nie mogę sprawdzić bo nie mam zainstalowanego maxa) na początek może być knoppix a jeśli się spodoba to polecam wcześniej wspomnianą mandrivę lub również popularny suse.

 

w!e8: sprawdzałeś jak się max sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze na ten wątek i widze pierdoły na temat linuxa i windowsa czy może mi ktoś powiedzieć czy można maxa uruchomi za pomocą WINE albo jakiejs innej komercyjnej dystrybucji

 

aczkolwiek istanieje metoda która się zawsze sprawdza można przecierz uruchomić Virtualnie Windowsa na linuxie(Vmare) i mieć 3ds maxa głupie troche aczkolwiek z tego co mi się wydaje bardziej stabilne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek istanieje metoda która się zawsze sprawdza można przecierz uruchomić Virtualnie Windowsa na linuxie(Vmare) i mieć 3ds maxa głupie troche aczkolwiek z tego co mi się wydaje bardziej stabilne

 

nie działa

 

ktos kiedys pokazał jakiegoś screena maxa pod emulatorem windy w linuxie i opis ze chodzi gorzej niz by sie spodziewał, w kazdym razie nie spodziewaj sie rewelacji i zaoszczędź nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu walczylem troche z 3ds maxem pod Linuxem. Instalator max-a chcial Internet Explorera, wiec zainstalowalem pod WINE, max sie zainstalowal ale nie uruchamial. Nie ma co, jak 3d w pingwinie to tylko blender (super program, tylko jak w nim boxa stworzyc:D?) albo majka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba retoryczne pytanie bo każdy ma chyba jakieś problemy z maxem pod windowsem i każdy chciałby ich nie mieć

 

co do testów wyniki maxa będą gorsze o jakieś 8-15% jeżeli uda wam się uruchomić z wine przy Vmare jest znacznie więcej zabawy bo trzeba go tak skonfigurować żeby windows używał karty graficznej którą macie zainstalowaną w linuxie -->paradoksalne aczkolwiek możliwe. wyniki na Vmare będziecie mieli gorsze o jakieś 20%-45%. zależy od procka np czy dwu rdzeniowy czy ma technologie vitrualizajci itd bo nie sądźcie że na procku 400 mhz będziecie mieli na linuxie takie wyniki jak inni 800mhz na windowsie jest wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma chyba jakieś problemy z maxem pod windowsem

[/quote

To chyba trzeba się pozbyć nie Windowsa :/

3dsmax jest tylko na Windowsa, skąd wiesz, że na Linuxie te błędy nie występują?

Co prawda środowisko Linux jest bardziej przyjazne dla aplikacji niż Windows'owe, ale na emulatorach wątpę, aby wszystko pracowało stabilnie.

Autodesk jak narazie nie pokusił się o wersję na MAC'i i Linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie dlatego nie ma sensu bawić się emulatorami zwłaszcza że wydajność spada znacznie aczkolwiek normalne jest że ludzą próbują wszystkiego by mieć lepszego 3ds maxa dlatego każdy chciałby mieć na linuxie maxa aczkolwiek pewnie to się nie stanie bo Majka jest po linuxem i nie widze sensu by firma autodesk trudziła się i tworzyła specjalnie 3ds maxa pod linuxa i by robić"konkurence" majce

 

 

nie działa

 

ktos kiedys pokazał jakiegoś screena maxa pod emulatorem windy w linuxie i opis ze chodzi gorzej niz by sie spodziewał, w kazdym razie nie spodziewaj sie rewelacji i zaoszczędź nerwy.

 

na Vmare napewno będzie działać już widziałem pełno screanów jak to ludzie urchamiali Vmare pod windowsem i mieli linuxa i na odwrót -->problem w tym że emulowanie całego systemu operacyjnego windows bardzo spowalnia i jest to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności