Skocz do zawartości

Wizualizacja: Domek Jednorodzinny


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy to odpowiedzni dzial ale widzialem tutaj inne wizki wiec wrzucam.

Prosta scenka zrobiona dla sprobowania sil w renderach outdoor.

Soft: max6 + vray 1.46, PS

Domek: model 1.5h + 0.5h mapowanie

Samochod: model darmowy

Teren: 0.5h (drzewa z biblioteki max6)

Render: Vray 1.46 okolo 0.5h na klatke

 

wliczajac testowanie ustawien renderingu i materialow spedzilem nad tym kolo 12h.

 

..:: render1 ::..

..:: render2 ::..

..:: render3 ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hehehhe kolejny domek Pana Tadeusza....drzewka maxowe to nie jest najlepsze rozwiązanie jak widze, nad szkłem jeszcze popracuj, po tym jak opanujesz już światło postaraj się o jakiś szczegół na ścianach np bump tynku czy może nawet displace w dużej rozdzielczości doda to smaczku na pewno.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jak z wosku...

ale od dziś daję sobie spokój z oglądaniem wpisu jak widzę, że to ma o domku być.... nie na moje nerwy. depresja mnie złapała.

 

 

spox Maceo, albo moze wrzuc cos swojego autorstwa, co?

moze poszerza nam sie horyzonty, zobaczymy cos na poziomie... :P

bez urazy.

 

co do domku.

fakt ze wyglada tak zbyt bajkowo, przez to swiatlo (jak je zrobiles? w psd jak sadze? w samym maxie nigdy cos takiego mi nie wychodzilo....)

arch nie bede komentowal bo to chyba nie Twoj projekt... (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo wrzuci swój pierwszy domek za jakieś pół roku, a za miesiąc wrzuci coś mieszkalnego.

nie sądzę, żę zapodam coś rewelacyjnego, ale na pewno bedę próbował. I nie pójdę w stronę Pana Tadeusza. Już wrzucałem do tematu jakieś przykłady, które uważam za spoko. A po drugie, to wiem, że od razu nie zrobi się nic ponadczasowego, ale nie rozumiem, dlaczego mamy uczyć się na dworkach...

I dlaczego to uczelnie promują, bo na budownictwie uczę sie jak coś takiego stawiać, a o statnio nawet jak zrobić klatkę schodową w blokowcu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego promuja na budownictwie domki w stylu PT?.. a no dlatego zeby nauczyc cie jak projektowac i obliczac konstrukcje drewniana dachu, zebys mial podstawowe pojecie o wszelakich nazwach kalenic i wymiarach krokwii..

a projektowanie jako-takie wychodzi na praktykach w biurze gdzie mozesz przedstawic swoje wizje (choc tez nie zawsze), badz probowac przeforsowac swoje idee w mysl projektowa biura.

ja nie jestem zwolennikiem takiego budownictwa tradycyjnego, dworkowego..aktualnie jestem na etapie projektowania domu moim rodzicom i naturalna rzecza jest odchodzenie od takich daszkow.. jednakze problem wychodzi dopiero wtedy gdy w warunkach zabudowy, badz w mpzp stoi jasno : dachy o spadku 30-45 stopni.. a wtedy wszelakie wizje ida do piachu..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie posty i konstruktywna krytyke.

 

"projekt" jest moj, napisalem ile zajelo mi modelowanie i tylez samo albo i mniej czasu spedzilem na planowaniu, przyznam sie ze z zalozenia mial to byc "dworek" i bardziej chodzilo mi o rendering. architektem nie jestem i nigdy nie bede (mimo ze bym chcial) ale mnie to kreci podobnie jak projektowanie wnetrz i robie to dla zabawy. aktualnie zaczalem pracowac nad nowym "domkiem" wrzuce plany jak je skoncze i zrobie WIP'a.

 

pozdro...

 

raz za jasno raz za ciemno

2 pierwsze rendery sa w dzien a ostatni to wieczor ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się nic nie sugeruj się "dobrą" i "złą" architekturą model masz w miarę ok ale poćwicz na nim ustawienia światła i materiałów. bo nie chodzi przecież o to żeby tu projektować architekturę super nowatorską i powalającą na kolana tylko żeby zrobić dobry render (szczególnie że nie masz na codzień z projektowaniem za dużo do czynienia). do roboty. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności