Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokój szachisty


YessMasster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój najnowszy projekt (poprzedni "Sewer" chwilowo zawieszam ze względu na brak pomysłów). Ostateczny tytuł na razie zatajam :) i będzie ujawniony dopiero gdy utworze wątek w "finished works" wraz z kilkoma słowami o przekazie tej pracy.

 

Pracka jest w dużej mierze gotowa (już jest bardzo bliska mojej pierwonej wizji) i teraz tylko dopracowuje szczegóły.

 

Renderer to V-Ray i scenka renderuje się ok.18 minut.

 

Jedyna rzecz z jaką mam problem to tło za oknem, nie wiem jak zrobić żeby ładnie się komponowało ze sceną.

 

Oto rendery:

after01.jpg

after02.jpg

board.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model ładny. Czuje się ten klimat ciszy i spokoju tak bardzo potrzebnego szachiście. Materiały są ok poza widokiem za oknem. Wygląda poprostu jak jakiś obraz powieszony na ścianie. Jak będziesz mógł to popraw to, bo nawet ostro rzuca się w oczy.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szachownica poprawiona, parapet wkonstruowany, okna pozamykane :)

 

Dodatkowo poprzestawiałem pionki na szachownicy (ustawienie wzięte z partii rozegranej przeze mnie :D, tak na wszelki wypadek żeby się ktoś nie przyczepił, że tak ustawić się nie da ;) )

 

Oto najnowsze renderki, jutro rano zamieszcze w lepszej rozdziałce :)

 

board3.jpg

after05.jpg

 

I jeszcze takie pytanko: czy to tło pasuje czy nadal mam poszukiwać? jeśli pasuje to jak zrobić, żeby ładnie wyglądało, nie tak szaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO widzę że znacznie poprawiłeś tło za oknem. Nie jest już takie jak na pierwszym renderze bo jest o wiele lepsze i według mnie takie powinno pozostać.

Bardzo ładne modele krzeseł, stolik jak stolik, podobają mi się także modele poszczególnych pionków i figur. Ogółem praca jest na 4+ (popraw błędy o które się plują panowie z góry (panowie - bez obrazy za to plucie:D)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mi się też wydaje, że teraz tło jest ok

2. jasność okna nie powinna być problemem po ostatnich zmianach (renderki zamieszcze później jak dopracuję jeden szczegół (patrz punkt 5))

3. co jest nie tak z parapetem

4. okno nie jest pochyłe - to perspektywa

5. myślałem nad daniem małego DOFa, tak, żeby tło za oknem było rozmyte - jakie dać ustawienia, żeby DOF był mały, a jakie żeby był duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co...otwórz okno:) I najlepiej u góry bądź na dole...tak, tylko że klamka jest z boku;p Zamiana na obraz górzysty poprawiło efekt świetnie...ale poszukałbym jeszcze bardziej oświetlonego zdjęcia(te jest oki, ale zdaje mi się że Słońce nia pada na drzewa w oddali, a te najbliżej tak(jak się przyjrzeć). Hehe, pomysł z kaloryferem jest fatalny;p parapet duzo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups:) Przecież parapet już jest, nie zauważyłem że były jeszcze 2 strony komentarzy, hehe. A skoro jest parapet, to okno otwórz z góry! Myślę, że da to efekt świerzego powietrzaw pokoju:) Dasz piękne góry za oknem(te też są oki, ale tam nie świeci Słońce:/) i bedzie rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę: zmniejszyłem szachy, stolik i krzesła nieco, tak aby ten parapet nie wystawał tak ponad ten stół, czy teraz to wygląda dobrze, zmniejszyć mam bardziej, czy może zostawić tak jak było?

 

after_07.jpg

 

 

Pytanie numer 2 brzmi: jak wam się podoba DOF w tej scence, tzn czy aby na pewno pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności