Skocz do zawartości

Obiekt 3D: dSLR


Terrorhead

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polecam jednak użyć refek a najlepiej zrobić kilka fotek jakimś dSLR'em żeby poczuć co to takiego "ergonomia używania" :). Ten Twój byłby strasznie nieporęczny i nieergonomiczny. Aparacik jest stanowczo za cienki, pryzmat za wysoki, z uchwytem pojechałeś, po 15 min. trzymania miałbym dość ;) Strasznie kanciasty, pokaż siatkę bo coś czuję że masz masę bugów.

 

Widać że freestyle, ale jak chcesz zrobić coś konkretnego to bez refek ani rusz, szczególnie jeżeli dokładnie nie wiesz jak taki aparacik wygląda i co jest najważniejsze podczas pracy z nim.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jestem przeciwnikiem walenia Meshsmootha na każdy model, zwłaszcza na aparaty :]

pokaż bez MS oraz wire.

 

co do własnego projektu to do tego co wspomniał Vorek dodam jeszcze że o ten LCD to można sobie policzek rozciąć jakby się korzystało z górnego wizjera.

w każdej lustrzance czy lustrzance cyfrowej ekranik LCD jest albo ładnie skomponowany z obudową, albo delikatnie wciśniety do środka.

 

wzoruj się na najlepszych projektach Nikon, Canon, Minolta. Obejrzyj przypatrz sie użytym materiałom i ergonomii wykonania, siądź nad kartką papieru narysuj i dopiero wtedy odpal maxa.

Tak na suco to wyjdzie ci takie coś jak już teraz masz: śliczny zielony plastelinowy rozgotowany kartofelek.

 

Pozdrawiam

 

[++]

Conrad: ale ty fajny jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktorys z was widzial kiedyc nikona d2x albo canona 1ds mark II, to sa wielkie kanciaste bebzy i na nich sie wzorowalem siateczka jest rzeczywiscie trocze krzywa ale do finala daleko wiec jeszcze to poprawie

 

 

Conrad: mistru przepraszam za umieszczenie takich smieci ale nie kazdy jest pro, niektorzy sie jeszcze ucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mówisz o tym nikonie (D200):

 

D_Q220_02_rgb.jpg

 

to przykro mi stwierdzić ale nie rózni się zbyt wiele od nikona d70 jakiego swego czasu używałem. tak samo jak i inne lustrzanki cyfrowe ma ergonomicznie dopasowany do ręki fotografa korpus i nie wystający LCD dość miękko wpasowany w wypukłość na tylnej ściance aparatu:

 

nikon_d200_1C.jpg

 

Tak więc nie widzę tutaj żadnych jakiś zachowanych reguł w stosunku do wspomnianego modelu.

tak samo ma się sprawa z przytoczonym przez Ciebie przykładem CanonaEOS1DS:

 

canon1dsmkii-big-001.jpg

 

Przykro mi ale bez gruntownej zmiany w projekcie takiego aparatu nie zachowasz ogólnie przyjętych norm w tworzeniu takich korpusów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności