Skocz do zawartości

Animacja[WIP] - "Exodus"


*NicoN_

Rekomendowane odpowiedzi

Animacja będzie utrzymana w klimatach science-fiction.

Nie mam do końca sprecyzowanej fabuły, ale jak sama nazwa wskazoje, bedzie to "migracja", a moze raczej ucieczka, wysiedlenie.

Narazie jak widac na filmiq, są takie nieskładne rendery, które pozniej potne w całość.

Ech, zobaczcie sami :)

Link tu lub nizej [to samo]

__________________________________________

 

http://rapidshare.de/files/18145384/Intro2.avi.html

_______________________________________________

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm nie wiem co powiedziec (btw. to jest ta animka co wrzuciles do watku Nada-Lex'a - fragmenty) - lata sobie kulka, swieci otworkiem, zaraz podlatuje jakis odkurzacz z latarka (xDDD), przyglada sie jej i leci dalej. Moze wiecej szczegolow - jakis scenariusz? Urywki animaticu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwusik :)

jak bedziesz takie rendery dawał, to gwarantuje, że zanim dojdziesz do jakiegokolwiek znośnego poziomu, to juz nikt tego nie będzie sciągać :(

Krzywde sobie zrobisz. ROb sobie spokojnie w domciu i zacznij pokazywać za miesiąc, dwa lub trzy. A najlepiej za pol roku. Tak będzie lepiej.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady kannu, nie podchodze do tego az tak na powaznie, jak cos sie z tego wyklaroje to zacznę "na serio", te rendery zwłaszcza te ostatnie 15sec, osztowały mnie wiele czasu, chociaz "moze" dla niektorych na to nie wygląda.

Dam ten filmik +4sec na youtube.

+ jest muzyczka :P uploadoje się

qrde filmik rozrosł sie dziwnie do 17mb... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus.

dla mnie informacja o wielkosci pliku (!!!!!) i dodany tekst ze prawie sie nic nie zminiło czyni ten plik nieatrakcyjnym do sciągania. Szanuj cudzy czas , bo sie moze okazac ze za pare lat zrobisz cos fajnego, ale nikt tego juz nie bedzie chcial sciagac :(

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki kosmos ?! Mnie to wygląda na jakąś podwodną wędrówkę, dźwięk mnie utwierdza w tym przekonaniu, światło tak samo. Ale wracając do animacji, przez pierwsze 30 sekund to klapa totalna, nie można stosować takich ruchów kamerą bez uzasadnienia dla oka widza! To wprowadza zamieszanie, stosuj póki co tylko ruchy poziome, bez bujania, unikaj ruchów pionowych bo nie umiesz za bardzo ich wykorzystać, a w tej animacji i tak nie ma dla nich zastosowania, prócz tego spojrzenia w górę. Następnie około 37 sekundy jest takie ujęcie kamerą, nawet niezłe, zaraz robisz rzut z innego ujęcia i to psuje całą animację, to drugie ujęcie jest bardzo złe, bardzo zmienia się oświetlenie, a jak wiesz oświetlenie odpowiada za nastrój. Nie można co 5 sekund starać się zmienić nastroju widza bo animacja robi się dla niego "mdła", dużo tracisz przez takie podstawowe błędy, związane z ujęciami. Grunt że masz dużo ujęć, czemu pomiędzy każdym przejściem kamery w inne ujęcie jest czarny ekran, tego nie powinno być, źle to wykorzystujesz więc psujesz atmosferę. Co do modeli to nic nie można powiedzieć, bo chyba takie mają być, ale co one przedstawiają i co one tam robią to za Chiny nie mogę się dowiedzieć po tej animacji. Ale pracuj dalej i przede wszystkim się nie poddawaj!

 

P.S

Dzięki za zmianę kodeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, FAntomas, dzieki za "dogłębną" recenzje...

Z tym oceanem to niejest zły pomysł :), wachałem się czy to ma być kosmos, czy dno ocenu :]

Jesli ocean to juz napewno nie na ziemi, moze skryte pod powiezchnią oceany księżyca jowisza[czy tam saturna]=> "Europy " ?

Oj zaswitało mi pare pomysłow ;]

Początek animacji zeczywiscie tandeta wiem wiem...

Jak przylatoje ten "Zmutowany odkużacz"- jak go nazywam, jest juz za to chyba lepiej -] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicon, pies jest pogrzebany ze uparles sie dac preview z niedopracowanym oswietleniem, tak szczerze to g tam widac, preview on work mozesz z czystym sumieniem dac na ambiencie, szybciej zrenderujesza a bedzie widac o co chodzi, a nikt Cie nei zje poki to bedzie WIP,

tak szczerze to tam jest po prostu ciemno, TY masz w glowie co tam jest bo sam to robiles, ale film do ktorego trzeba wytrzeszczac oczy jest meczacy, ludzie nie lubia takich ogladac,

pusc to samo bez tego mrugania i ciemnosci, bedzie duzo lepiej, a swiatelka sobei dopracujes zna koncu i stracisz na to mniej nerwow, czasu, kawy;

poza tym bedziesz mogl popracowac nad kamera, telepaczke ma jakas, bez swiatelek szybciej to zrenderujesz i n razy porpawisz, jak kamerka bedzie dobrze jechac, to zawolasz oswietleniowca i bedzies zmial cacy, po to jest cale to cg, zeby mozna bylo poprawiac do bolu, w miare cierpliwosci oczywiscie, tylko trzeba zachowac kolejnosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie mam do końca sprecyzowanej fabuły" - widać to straszliwie. Jako testy, spoko, testów nigdy dość, ale raczej nic większego z tego nie zrobisz bez pomysłu, o scenariuszu i animatiku nie wspominając. Więc ołówek, długopis w łapę i do roboty :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowa fabUła :

1. -> "Rok 2145, ludzkość wysłała 10 lat temu pare stakow, w misje zbadania tajemniczej planetoidy która niespodziewanie znalazła się na krańcach naszego układu słonecznego.

Planetoida okazuje się niewyczerpanym żrodłem słodkiej wody.

Oczywiście zdarzył się wypadek, astronauci obudzili się [po hibernacji] która miała trwać 2tygodnie, przedłużyła się o 10lat :)

Budzą się pod wodą, w której znalezli się w tajemniczych okolicznościach...

Teraz proboją się wydostać, tyle ze pokrywa lodowa ma 200 m grubości. :D

Astronauci przy okazji "poznają bliżej" obcych :]

Znajdują także szczątki amerykańskich statków badawczych, wysłanych zapewne w tajemnicy wiele lat wczesniej -........-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: ile ma trwać ten film ?. Bo jeżeli to ma być short to chyba będzie trzeba kilka wątków uciąć i skupić się na jakimś głównym motywie (którego imo nie ma tak naprawdę) Jeżeli robisz tzw. film pełnometrażowy no to tego...powodzenia ;]

 

Fabuła wyglada na improwizowaną "na kolanie" doklejane poszczególne wątki na zasadzie "ok, to już dolecieli, co by tma dalej wymyśleć...." Nie jest to chyba najlepszy pomysł, lepiej by było przemyśleć całość, zadać sobie kilka pytań odnośnie celu takiej misji, dlaczego akurat w roku 2145, co przykuło uwagę naukowców (w sumie pluton też jest tajemniczą planetoidą o której nic nie wiemy) Skoro pokrywa lodowa ma 200 m to jak dostali się do środka ? itd.

 

Poprostu brakuje mi w tym spójności, przemyślenia, jakiejś konkretnej kulminacji i zakończenia, czy nawet pointy. Za dużo zwrotów typu "jakiś" "trochę" "kilka" itp.

 

Pomarudziłem ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, człowieku z tą pokrywą, = obcy mogli nas tam przeteleportować przeciez ... Film to taki troche dłoższy short.

hmmm 5-6 min.

NArazie wedle waszych rad skupiam się na początku.

- Kamerka leci "wsrod gwiazd" wlatoje na planete, tam - pokrywa lodowa, przelatoje przez nią, jest bardzo ciemno, dalej troszke jasniej tajemnicze zrodła swiatła, shodzi bardzo głęboko, potem kamera na jakis wrak [ludzkiego]statku...

Nie bede robił modeli ludzi,, statek płynie i np. na dole tekst -> "Cholere gdzie my jestesmy John?!"

-"NIe wiem, ale musimy się z tąd wydostać..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... jest trochę lepiej niż na początku, ale do rzeczy: W tych pierwszych ujęciach to co to jest śnieg? Źle zrobiłeś ten efekt przelotu przez gwiazdy, jeżeli byś nie napisał, że to gwiazdy to bym się tego nie domyślił. Włącz sobie jakiś film np. StarTrek i zobacz jak tam wygląda kosmos... i jak jest różnica mięczy twoim filmem, po pierwsze gwiazdy świecą własnym światłem, a nie są to białe kropki na czarnym tle! Jak tak sobie lecimy w tych "gwiazdach" to natrafiamy na coś niebieskiego? eee... powiedzmy że to planeta, czemu ona nie świeci światłem odbitym od słońca? czemu za planetą nie ma gwiazd tylko tak nagle się urywają? To ujęcie zbliżania się do powierzchni, nie jest złe, u mnie wzbudziło jakąś ciekawość, ale wszystko psuje ten pojawiający się na 0,5 sekundy czarny ekran i następne ujęcie, które w porównaniu do poprzedniego jest tak jakby wyjęte z kosmosu, nie wiedziałem gdzie się znalazłem z tą kamerą! Od razu bym wyszedł z kina! czy z przed telewizora!

 

I znowu ten sam błąd!!!! Zobacz jakie masz światło za kulką w 00:57, a zobacz jakie, w 01:01 naj lepiej zrezygnuj z tego ujęcia!, nie możesz tak przeskoczyć kamerą. Jeżeli tak się uparłeś na to ujęcie z góry, to popraw oświetlenie w tym ujęciu aby pasowało do poprzedniego! Oraz zrób coś takiego jak odjazd kamerą!

 

Jak byś mi nie napisał wcześniej o co chodzi w tym filmie to po pierwszych 30 sekundach miał bym ładne pranie mózgu, nie wiedział bym o co w ogóle tam chodzi!

 

Pracuj dalej i powodzenia Życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności