Skocz do zawartości

jak usunąć bootloadera?:/


Tomek Kosiorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niektóre płytki (bootcd) linuksa pozwalają na wykonanie kilku operacji, np. na usunięcie bootloadera. Możesz to również zrobić, jak pisze mintrill, z konsoli odz. windows- polecenie bootcfg (z opcją, jakąś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra jakos cos zrobilem i nie ma juz lilo jednak mbr na trzecim dysku zostal(wiem bo dysk formatuje mi sie tylko jako primary partition albo extended czyli jest to dysk na ktorym jest system oczywiscie jest pusty)pytanie: co zrobic aby CAŁKOWICIE usunac MBR z tego dysku(nie jest to dysk z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby usunąć linuksa należy:

1. wejść w panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami

2. w prawym panelu pokaże nam się lista partychi wśród których są trzy nieznane. usuwamy je.

3. restartujemy windows.

4. jeśli nie mamy zainstalowanej konsoli odzyskiwania systemu zainstalujmy ją wpisując w start/uruchom polecenie "D:\i386\winnt32.exe /cmdcons". Wcześniej należy umieścić płytę cd (windowsa) w napędzie D.

5. Z menu systemów wybieramy windows i w kolejnym menu wybieramy konsolę odzyskiwania systemu.

6. w konsoli wpisujemy 1 i naciskamy enter. podajemy hasło administratora.

7. wpisujemy fixmbr i zatwierdzamy enterem. naciskamy t.

8. teraz wpisujemy exit i naciskamy enter.

 

tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(wiem bo dysk formatuje mi sie tylko jako primary partition albo extended czyli jest to dysk na ktorym jest system oczywiscie jest pusty)"

 

a jak jeszcze mozna partycjonowac dysk? tylko jako primary albo extended, a potem w extended najwyzej mozna logiczne dyski powstawiac. i co to ma do mbr?

 

i co to znaczy dysk pusty na ktorym jest sytem? no to pusty czy z systemem? czy system jest pusty i co to znaczy pusty system?

 

a jak nie masz juz lilo, no to nie masz mbra zapchanego, bo niby czym? z tego co wiem to mbr to miejsce od ktorego bios startuje szukajac systemu na dysku i to jest na kazdym dyzku to samo mejsce. wiec nie tyle mozna wywalic mbra, co informacje najwyzej ktora sie tam znajduje. wiec pytanie z czym masz problem? bo nie kumam skoro juz lilo tam nie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra jakos cos zrobilem i nie ma juz lilo jednak mbr na trzecim dysku zostal(wiem bo dysk formatuje mi sie tylko jako primary partition albo extended czyli jest to dysk na ktorym jest system oczywiscie jest pusty)pytanie: co zrobic aby CAŁKOWICIE usunac MBR z tego dysku(nie jest to dysk z systemem.

to jest trzeci dysk fizyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale podłącz ten dysk (jeśli nie jest podłączony), w menedżerze dysków pousuwaj z niego wszystkie dyski logiczne i partycje, utwórz nową partycję rozszerzoną i na niej zrób kilka (jedną) jednostek logicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wystarczy wejsc w panelu sterowania do narzedzi administracyjnych>zarzadzania dyskami i tam w prawym dolnym okienku prawym przyciskiem myszy kliknac na nazwie dysku (nie partycji) wlaczyc menu w ktorym jest cos takiego jak konwertuj na dysk dynamiczny i tam dalej sie pobawic w klikanie ok itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności