Skocz do zawartości

Meshsmooth za bardzo zaokrągla


IamWeasel

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się zrobić takie "wycięcie" w kształcie prostokąta zaokrąglonego na rogach. Sęk w tym, że meshsmooth za bardzo zaokrągla ten prostokąt, robiąc z niego "jajo".

 

W viewporcie wygląda to tak:

 

edit2tg.th.png

 

Dałem chamfera o małej wartości na brzegi, dzięki czemu powierzchnia jest płaska, ale nie w tym problem. Po meshsmooth wygląda to tak:

 

nietak7bg.th.jpg

 

A ma wyglądać tak:

 

tak7oi.th.png

 

Czy jest sposób na zrobienie tego ładnie i czysto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzięki, kształt ma trochę lepszy, ale za pięknie to nie wygląda:

 

po8vj.th.jpg

 

Dałem chamfera równocześnie na wszystkie brzegi, na które radziliście, wliczając w to te malutkie edge powstałe w wyniku chamferowania górnych edge'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś tam chamfera, to na rogach zrobiły ci się trójkąty lub pieciokąty, które robią te śmieci, musisz z nich zrobić kwadraty (poprowadzić te edge dalej w model), przykład z załączniku:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj na poziomie edycji krawedzi zaznaczyc krawedzie i daj im extrude z wartoscia zero albo bliska zeru. Powinno pomoc.

Mozesz sie tez zaznaczyc po dodaniu modyfikatora meshs mooth zaznaczyc opcje smooth group ( albo jakos tak, nie pamietam juz dokladnie). Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego typu rzeczy zawsze robie EXTRUDUJĄC krawędź o BARDZO małą wartość dodatnią typu 0,001. Robi się około 2 - 3 razy więcej edgów do meshsmootha, ale przynajmniej już ms nie robi jaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, postaram się coś wykombinować.

 

A poza tym może już tu zapytam, co jakiś czas przestaje mi działać "z", czyli przybliżenie do zaznaczonego obiektu. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo naciskasz prawdopodobnie ctrl+shift. To jest zmiana języka klawiatury, swoją drogą nie wiem co za czerep zrobił do tego skrót... W każdym bądź razie to zamienia litery y na z i odwrotnie. Naciśnij jeszcze raz ctrl+shift to powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności