Skocz do zawartości

"Moloch" Marcina Pazery nagrodzony na Animago


adek

Rekomendowane odpowiedzi

rótkometrażowa animacja komputerowa "Moloch" Marcina Pazery produkowana przez nominowane do Oscara studio Platige Image zdobyła na zakończonym 5 maja festiwalu Animago główną nagrodę w kategorii "Professional/Animation Short Film".

 

"Moloch" to trójwymiarowa animacja z kolażem ujęć zrobionych przy pomocy aparatu cyfrowego. To wszystko przemieszane jest z elementami rysowanymi ręcznie. "Moloch" w pierwotnej wersji był dyplomowym filmem Pazery na Wydziale Grafiki, krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

- Klimat swojego filmu określiłbym jako industrialny - mówi Pazera. - Miejscem akcji jest ogromna fabryka, wielki przemysłowy kombinat. Stanowi on skomplikowany mechanizm, który zarówno wpływa na ludzkie zachowania jak i jest od nich zależny. W filmie poruszamy się wewnątrz tego mechanizmu stając się świadkiem jego rozruchu, pracy aż po finalną sekwencję obrazującą symbiozę przeogromnej fabryki i ludzi - opisuje twórca.

 

Na Animago zaprezentowano roboczą wersję filmu. "Moloch" powinien być gotowy jeszcze w połowie tego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Da sie to gdzies zobaczyc ? :) Pewnie zanim nie bedzie pelnej wersji to nie ... Gratuluje autorowi. Po screenach wyglada fajnie, a jak docenili to pewnie jest fajne. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film swietny, widzialem go na 21 dniach sztuki wspolczesnej w Białymstoku. Mr. Bagiński zasugerowal ze "jak ktos przetrwa pierwsze 4 min tego filmu , to on ma szanse" i jak widac mial racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;) Dzieki za gratulacje. Film jest właśnie na ukonczeniu. W niedlugim czasie mysle bedzie mozna zobaczyzc "Molocha" w całości. Poki co potrzeba jeszcze troche czasu aby pozamykać wszytkie sprawy. Gdzie i w jakiej formie będzie do oglądniecia to sie jeszcze okaże :) napewno zamieszcze informacje aby dowiedział się każdy zainteresowany :)

 

Jonasz - byłeś na mojej obronie ? to ciekawe - znamy się ? bo po ksywce nie kojażę.

 

pozdr

MPazera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kloss

::::Mr. Bagiński zasugerowal ze "jak ktos przetrwa pierwsze 4 min tego filmu , to on ma szanse"::::Szanowny Panie Bagiński- jeśli faktycznie tak pan powiedział, to muszę wyznać, że sam nie przetrwałem 6 min. pewnej bardzo mocno promowanej przez PI produkcji. Mam nadzieję, że szybko dostanie pan oscara i zajmie się wtedy czymś innym z równym zapałem. A zapał ten szczerze podziwiam:)

piofrej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności