Skocz do zawartości

Monitor - Co Sądzicie ?? (Chce Kupić)


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak sobie pomyślałem... za niedługo mam urodziny i już się umówiłem z zwierzchnikami że kupimy nowy Monitor :)) oj prosiłem o nigo długo... myślę ze będzie kasy około 1500 zł :)) znalazłem już odpowiedni LCD, z świetnymi parametrami i innymi bajerami z Belinei oto on >>

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24061

 

lcd8yp.jpg

 

W testach był najlepszy do wyboru na Rynku z rsztą parametry mówią same za siebie... ale chci8ałem o zdanie zapytać się forumowiczów co o tym wsyztskim sądzą no i wogole...

 

no i anszła mnie taka myśl, żeby kupić coś co by było jako monitor ale też jako tablet.. coś co by miało dbre parametry jako monito ale też było popsotu Tabletem, no i moje pytanie.. czy jest takie coś ?? i czy za 1500 zł dało by się wyczarować... heh :))

 

z góry dzięki za odpowiedź, nie chce poruszac wątku typu co lepsze czy CTR czy LCD bo tyle tego było... ale jak ktoś by podał jakiś dobry monitor CTR był bym szcześliwy też bym miał co do wyboru :)) no to macie 3 pytania... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja kupilem 2 Hyundai B91A za 1200 sztuka

 

8 ms po przejsciu z CRT jest klopotliwe przez jakies 2 h po tym czasie nic nie widzisz i jest spoko. Smużenie to rzecz względna przy 8 ms ;] (8 ms to i tak bujda bo to czas najkrotszy, i 8 ms w Belinei bedzie inne niz np. w Hyundaiu czy Dellu. Mieszkasz w sporej wiosce wiec radze poprostu sie przejsc do komputerowego i obadać kilka modeli własnoręcznie)

 

ps. na kiego grzyba ci taki kontrast ;] jak juz sobie wypalić paczałki to kup monitor HDR ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idał monitora to EIZO lcd :P ale nie mam zbędnych 20k PLN hyhy

 

Co do monitorka belinejki, zmużenie nieco widać w trybie wire we viewporcie, ale nie przeszkadza. Kolorki są ok, nie widzę większych różnic pomiędzy moim lcd, a dobrym crt w pracy, kontrast jest dużo dobry. Co do komfortu pracy, wygodniej mi się pracuje na lcd w 1280x1024@75Hz, niż na crt 1600x1200@85Hz, o wiele mniej się oczy męczą na elcedeku. Jak bym miał kupować drugi monitor to w życiu bym nie kupił crt.

 

O ile nie robisz jakiejś poligrafii to kupowanie lcd ma sens. Poza tym większość ludzi którzy są za crt nawet go nie skalibrowało, co kończy rozmowę o jakości kolorów :P

 

Filmy też na kompie czasem oglądam (dość rzadko, bo do tego jednak 29" tv lepiej się nadaje niż ekran 19"), w gry też gram jak czas znajdę i żadnego smużenia nie zarejestrowałem.

 

Ja jestem z lcd bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - widzisz tego faceta na tym zdięciu... od razu jak przysiadl do tego monitora musaił założyc okulary bo mu gały wypalało ;P ciekawe co z nim było po 5 minutach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Belinea 108080 (rocznik 2003/2004) 22" ok 55x55x55 cm. wielkie bydle ale śmiga aż miło. kinepskop Diamondtrom (nowsza generacja Trinitronów), dośc małe zużycie nergii w porównaniu do innych modeli z klasy powyżej 19".

tego do ja mam kupiłem na allegto za ok 480zł (z wysyłką). aktualnie pracuję przy rozdz: 1920x1440/82Hz (przy maxie czy Photoshopie) albo 1600x1200 przy 85Hz (forum i inne pierdoły).

 

imo nie ma sensu bawić się w LCD. przy 19" masz 1280x1024 a to czasami za mało. poza tym sławetna gadka o kolorach i kalibracji.

uważam sie za starego tetryka i wolę rozbudować biurko a mieć spokój z kolorami niż mieć małego zgrabnego (tak modnego ostatnio) LCDka i ustawiać go przez kilka godzin na starcie.

 

Pozdrawiam

 

[++]

Poza tym większość ludzi którzy są za crt nawet go nie skalibrowało, co kończy rozmowę o jakości kolorów :P

 

hehe. ja mam skalibrowany Spiderem215F. aktualnie z profilem "SRGBonflatCMYK". śmiga aż miło. ale większośc ludzi faktycznie nie ma dostepu do kalibratorów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitor sie kalibruje pod konkretna maszyne, pewnei ze inaczej sie to robi pod naswietlarke, inaczej na ofset, a inaczej na dv, ale wiekszosc ludzi nei ma narzedzia co rozwiazuje ich problem, ustawia sobei ladne soczyste kolorki i jada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności