Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Ford Focus 2006


hawrok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Jest to mój pierwszy WIP na tym forum.

Postanowiłem zrobić model Forda Focusa 2006, na razie mam prawie całą karoserię i chciałbym żebyście ja pooglądali i wyłapali wszelkie błedy

 

1.jpg

 

1s.jpg

 

2.jpg

 

2s.jpg

 

i jeszcze maly problem mam z dodaniem zalacznika, che zeby byl taki maly obrazeczek przy nazwie watku i kiedy daje 'zarzadzaj zalacznikami' i tam probuje wyslac plik (4kb) to za kazdym razem pojawia sie blad ' Upload of file failed.' cos robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wlasnie z tym zderzakiem sie troche mecze moze uda sie go jeszcze podratowac :)

 

co do printow to kozystam z takiego katalogu co to sie go w salonie Forda dostaje i jesli chodzi wlasnie o takie rzuty (gora bok przod) to sa dosc male i marnej jakosci ale wydaje mi sie ze nie pogubilem zbytnio proprocji oprocz klamek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thunder a słyszałeś o czymś takim jak mesh smooth?

 

Co do modelu, to tak kanciastego Focusa jeszcze nie widziałem. Dużo bugów, nieudane symmetry na klapie bagażnika i tylnim zderzaku.

Na bocznych szybach wrzuc jeszcze kilka poziomych edgów i wygnij troche. Chyba żaden nowy samochód nie ma tak płaskich szyb.

Popraw pięciokątne polygony, bo później sie z nimi dziwne rzeczy dzieją. I daj szerszego chamfera nad "tym czymś" nad drzwiami

 

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawilem wiekszosc rzeczy ktore byly nie tak ale okazalo sie jednak ze ten moj model nie ma do konca takich proporcji jakie powinny byc.

 

Bede musiał pewnie skalowac troche. Na obrazku zaznaczylem co nie jest tak jak byc powinno:

 

res_small.jpg

 

moze macie jakis pomysl jak to w miare bez bolu naprawic?

 

Jak sie nie uda zlapac prawidlowych proporcji to pewnie powstanie nowy concept focusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawilem jak umialem i wydaje mi sie ze teraz jest juz ok. Moze nie jest idealnie jak pierwowzor ale mi sie podoba :). Powoli zabieram sie za detale, zaczne od przodu.

 

c_resize.jpg c-s_resize.jpg

d_resize.jpg d-s_resize.jpg

 

Boczne szyby oraz tyl sa jeszcze do drobnej korekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze :)

 

Blueprinty: link. Te sa z smcars, ja mam identyczne tyle tylko, ze sam sobie skanowalem ale z moja radiowka to ciezko jest wrzucic je na jakis serv :D

 

Mozecie pozaznaczac mi miejsca gdzie jest krzywo i co do ew poprawy (miejsce nad kratka juz poprawilem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny, fajnie wyszedł, ale miejscami są chyba drobne krzywizny, np. przy gumce nad przednią szybą. Ale mogę się mylić :)

 

A jak zrobiłeś bierznik? Bump'em? Bo wygląda to marnie bardzo, sugerowałbym Ci to poprawić ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli to displacement to zwiększ jego wartość. Bo ta opona wygląda jakby łysa była. Rowki są za płytkie, powinny mieć około 5mm głębokości (przynajmniej tak mi się wydaje).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, moze i jest troszeczke za szeroka ale za to bedzie przestronniejsze wnętrze :)

Model nie jest wierna kopia oryginalu choc bardzo sie staralem :) jednak bede dalej robil tak aby bylo po prostu ladnie. Wnetrze robie po raz pierwszy i pewnie nie bedzie idelanie odwzorowane, wprowadze pare zmian i uproszczen.

 

Oto pierwsza proba:

 

1_resize.jpg 1-siatka_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakos to idzie choc nei poprawiles bugow n a karoserii o ktorych ktos wczesneij pisal (chocby blachy karoserii obudowujace przednie lampy) - no a poza tym to....brzydszego samochodu do modelowania nie mogles juz wybrac- ten nowy focus jest odrazajacy (choc jeszce mu nieco brakuje do renault thalia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie skupilem sie na wnetrzu, bo bardzo chce je skonczyc i ciekawy jestem jak mi wyjdzie, do karoserii wroce pozniej.

A co do tego czy ladny czy nie ladny to kwestia gustu :]. Ja na tym modelu postanowilem sobie pocwiczyc modelowanie bo akurat mialem duzo zdjec i tak jakos sie nawinal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... oszołamiające jest, że w tak krótkim czasie odwaliłeś taki kawał roboty. Ja robiłem C4 i duuzo dłużej mi to zajęło.. i nie mam wnętrza :)

Miałem o tyle łatwiej, że aby się czemuś przyjrzeć poprostu schodziłem pod dom o ogladałem i fotografowałem swoją. Bardzo mnie ciekawi jak wyglada studyjko, w którym postawiłeś niebieskie testy lakieru - bardzo fajne odbicia.

 

Proponuję na lakier materiały shellac z blendami i falloff'em. Moja cytryna ma dokładnie taki lakier jak moja real - Gris Fer, opony Michelin Energy 205/55/16" i felgi Radicale 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden screen - jak widać nie ma tam wnętrza (same fotele i prosta deska) oraz - auto nie posiada jeszcze hamulców więc raczej nie da się nim jeździć - showcar :D:D:D

Inna sprawa, że nie bardzo mogę sobie poradzić z tylnymi reflektorami... może jakies podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruder - studio jest dosyc proste, zwykly plane wygiety w 'miseczke' :] dwa swiatla VrayLight oraz biale plane'y zeby byly odbicia.

 

Jesli chodzi o lakier to caly czas testuje sobie rozne mozliwosci, narazie chyba najciekaszy efekt to ten ktory przedstawilem ale moze jeszcze cos pozmieniam :)

 

Co do twoich swiatel to niewiele ci pomoge, nie zabieralem sie jeszcze za swoje jesli chodzi o materialy ale staralem sie je wymodelowac dosyc dokladnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności