Skocz do zawartości

glowa 3d: oszukany afro-man :)


ftorek

Rekomendowane odpowiedzi

hej - tak sie dzisiaj lekko nudzilem wieczorkiem i wystukalem cus takiego...

 

chcialem sobie zrobic skejta (coby ladnie pasowal do ledyrowej deseczki :) ale nie wyszlo - porwalo mnie po drodze i wyszedl taki pan...

 

oszukany bo murzynem nie jest a afro jak sie patrzy - skad sie wzielo?? nie mam pojecia...

 

pasdo

 

afro.jpg

afro_w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mkka3a - a czemuz to??

 

empeck - hyhy - to nie brat - jesli juz to daleki kuzyn :D (a ze afro z kulki - no coz - przeciez afra sa okragle wiec w sumie chyba moze byc no nie?? :D

 

klicek - thnx...

 

ps. mozna by to jeszcze sporo potweakowac tak sobie patrze...

 

zpodfpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) bo bedzie mialo mnie poly

2) mniej poly do sprawdzania czy trzeba je renderowac

3) mniej poly do sprawdzania które są "na wierzchu" (blizej kamery)

4) przenikający sie polygony dodatkowo komplikują sprawe

5) i jak niby zmapować taką głowy? no niby prosciej, ale bez przesady... nigdy nei widzialem aby włosy i glowa były oddzielnymi modelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie zawsze, łączenie obiektów może pożreć więcej poly.

2. te kilka ścianek aż takiej różnicy nie robi.

3. Problemy z Zbufferem by były gdyby ścianki były równoległe i bardzo blisko siebie, wówczas by flikowały i to byłby jedyny problem.

4. to jest nieprawda.

5. kwestia modelu. Jeżeli włosy mają alfe to warto je mieć osobno (tylko włosy są wówczas alphatestowane, a nie cały obiekt - choć to ma się nijak do danego obiektu)

 

IMO to jest kwestia wyboru, każdy modeluje jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D hyhy mkk3a - spx

 

1. pewnie mniej poly by nie mialo - musialbym pozlaczac verteksami jedno i drugie (o ile o to ci chodzi :)...

 

2, 3, 4 - masz racje - cala sprawa z z-buforem (tak sie to nazywa?) to jakas porazka :D - ale tak sie zastanawiam - czy jak zwieksze ilosc triangli zeby polaczyc jedno z drugim to czy nie bedzie to wtedy wolniejsze niz sprawdzenie co przykrywa co z mniejsza iloscia triangli?? nie wiem - sprawa dyskusyjna - i tak musisz sprawdzac z-bufor bo np. uzebienie trzeba by testowac :)

 

5. hmm - nie wiem - i tak zeby to afro wygladalo jak trzeba trzeba by ta kula pokryc jakims lekkim scatterem i do tego alfe zapuscic... wiec i tak ilosc triangli by sporo wzrosla...

 

pzodoroa

 

ps. akurat w tym przypadku nie interesuja mnie w sumie zadne 'technikalia' - traktuje to jako szkic tak czy siak...

 

[edit] ahhh - empeck - moj ty rycerzu w lsniacej zbroi.... :D - nie widzialem twojego jak pisalem swojego :D - thnx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny model, mógłbys jeszcze jakoś pozbyc sie tego vertexa który łączy reszte edgów(wlosy) kilka trisów by z tej sfery poszloa pozatym gicior.

rzeczywiscie widać ze masz nieco odmienny styl. Niewiem czemu ale ten afro-man przypomina mi kolesia z wejscia smoka, tam tez był jakis podobny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ftorkus:P

 

IMO moglbys mo lekkiego garba na nosie zrobic, powinien wygladac smakowiciej. I daj mu zakrzywionego jointa w paszcze i takiego ladnego zoltego kwiatka we wlosy i rzadzisz stary :D

 

mkk3a - jedna uwaga z mojej strony. Nie ucz ojca dzieci robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności