Skocz do zawartości

Jaka cyfrówka do 800 zł ?


tpiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam w planie kupić aparat cyfrowy a będe go wykorzystywał do robienia tekstur i do zastosowań np. imprezowych. Ja jako człowiek nie znający się na tego typu sprzęcie zawsze kierowałem się ilością megapixeli jako rzecz najważniejsza w aparacie. Stąd wątek, na co musze zwracać uwage przy zakupie takiego sprzętu i który model jest warty zainteresowania w kwocie do 800 zł.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czy ma bardziej zawansowane ustawienia, takie jak ISO czy ustawienia ostrości... expozycja, jest troszke takich różnych rzeczy, try RAW no i kompresja zdięć... nie tylko megapixele są najważniejsze :)) no i stabilizaro obrazu, jak masz ADHD, Parkinsona, czy trzęsi rękę to to musisz mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczosc to nie wszystko, jak optyka slaba to nawet dodatkowe mp jej nie pomoga. ogolnie odradzam wszelakie "niskobudzetowe" pentagramy, mediatechy, bo wlasnie pomimo ze maja 5mp to zdjecia wygladaja gorzej niz przeskalowane 2mp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odświeżam wątek ale jego temat się nie zmienił :)

Długo wybierałem i stanąłem w miejscu wyboru jednego z dwóch. Nikon 5600 i 5900. Jak widać budżet troszke podniosłem ale czy warto kupować 5900 (do tekstur) ? Wolałbym baterie z 5600 ale 5900 tez ma swe lepsze cechy. Na który się zdecydować ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli poszukujesz cyfrzaka do trzaskania textur to tylko powiem, że niebierz niczego co nie ma pełnego manuala. na automatycznych ustawieniach zawsze wyjdą przekłamania i zbędne rozjaśnienia. a z tego co widze, to żaden z tych aparatów nie ma trybu manual.

ze swojej strony polecam Minoltę z10 lub nowsze modele z serii Z. co prawda matryca Z10-tki to tylko 3.2 Mpx ale fotki robi zabójcze. kolorystyka jest całkiem niezła a i 290mm (8x zoom) daje duże pole do popisu.

 

nie bierz aparatu dlatego, że jest markowy czy ładny. bierz go ze względu na funkcje i przydatność.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a ja polecam jakiegos Canona ixusa, np 30. Nie za nowy model co prawda ale do teksturek wystarczy. Szybki jest, ladne zdjecia robi, dosyc maly, lekki, poręczny, menu przejzyste i czytelne. No i bardzo szybki jest, po wlaczeniu wlasciwie od razu mozna psztykac foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

oj tam te opcje tematyczne, o 50% od razu mozesz zapomniec bo pewnie bedzie to zdjecie pod woda albo śpiących ludzi:) , lepiej samemu ustawic (na tyle oczywiscie na ile pozwala aparat, a te male cyfry dosyc ograniczone sa).

Ja Ci polecam canonka malego, jak chcesz moge wrzucic pare zdj. tekstur bez zadnych poprawek to zobaczysz jak robi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lilowy: założe się, że nie wystarczy. system programów dobiera automatycznie czas naświetlania i wartość przesłony. polega na swoich pomiarach światła.

co za tym idzie:

 

fotografując powiedzmy taką ścianę często robimy dwa zdjęcia (jedno pod drugim) a potem łączymy to w PS. i wszystko jest fajnie tylko że po połączeniu w szopie wychodzi nam tak:

 

8230ca65c4f5365c.jpg

 

dlaczego? spieszę wyjaśnić: górna fotka to dominacja białych nabrzeży z ciemną plamą pośrodku. aparat (ustrawiony w jakimś tam trybie powiedzmy portet) usiłuje ustawić tak, żeby wyszło naturalnie ale dla tego konkretnego ujęcia.

ujęcie drugie (niżej) to brunatna plama (czyli ciemny kolor) co za tym idzie aparat ustawia się zupełnie inaczej. górna część jest jaśniutka, lekko przebarwiona dolna: ciemna i matowa:

 

db7a27c7421e8dbf.jpg

 

coz a tym idzie? tracimy sporo czasu na poprawki w PS i wkurzamy się strasznie.

a wyatrczy tylko wejśc w tryb manual... dla górnego i dolnego zdjęcia sam (o wiele lepiej to zrobisz niż maszyna) ustawiasz parametry. stawiasz na to, żeby obydwa ujęcia były jednakowo jasne lub jednakowo ciemne:

 

a1601c7f19d54662.jpg

 

dzięki temu textura będzie czysta i bez żadnych gwałtownych przejść:

 

1af0c95205a07393.jpg

 

Potęga manuala w aparatach nie zna granic. jesli więc chcesz brać aparat służacy nie tylko fotografowaniu tyłków na plaży na wakacjach to sugeruj się trybami, nie zaś wyglądem, zoom'em czy matrycą.

 

swoją Minoltą (3.2Mpx) zrobiłem swego czasu tex: 1000x8000 px. to było ponad 10 zdjęć połaczonych ze sobą. taka "fotografia kafelkowa" to idealne rozwiązanie dla textur.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności