Skocz do zawartości

Jak zrobić efekt HDR...


yooshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Napewno nie jeden z was widzial efekty HDR na nowych kartach nvidia :) Moze wie ktos jak uzyskac taki efekt na zwyklym obrazku... Wiem ze mozna to zrobic w Photoshop. Jednak nie wiem jak to zrobic... Mam tutka ze trzeba zrobic kopie oryg. obrazka, podkrecic troche kolorki, zrobic jeszcze jedna kopie i stworzyc dla niej "MASK" a dla MASK przypisac ten wlasnie obrazek podrecony... czy jakos tak... Ale nie mam pojecia gdzie to jest w PS. Probowalem ale nie wychodzilo... Moze ma ktos gotowy tutek... Dzieki wielkie z gory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Final Render i Vray mają możliwość renderowania obrazka w RealPixel.

w Vray'u trzeba chyba bardziej z tym pokombinować dlatego polecam FR (najnowsza wersja chyba ma defaultowo włączony RealPixel).

 

Generalnie to czy obrazek jest renderowany w Real Pixel łatwo sprawdzić - przyciskając prawy przycisk myszy na obrazku (nawet w trakcie renderingu) - powinno wyświetlić się okno z próbkowaniem koloru - i jeśli podane są wartosci z zakresu ok 65000 to wszystko gra.

 

wyrenderowany obrazek zapisujemy jako HDRI.

 

Alternatywnym sposobem jest wyrenderowanie sekwencji klatek BMP z animowanym poziomem jasności sceny.

W scanline dało się chyba to zrobić w Enviroment/Tint.

W FR i Vray'u powinno się to dać zasymulować w "color mapping" - gdzie ustawiasz intensywność świateł i cieni.

 

Następnie Sekwencje łączysz w Photoshopie lub HDRIShopie do HDRI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrażenie że Tobie chodzi poprostu o glow :) Pokaż najlepiej co chcesz uzyskać bo HDR a to co piszesz to raczej nie to samo. Jeżeli chcesz zrobić glow w shopie:

 

- zduplikuj warstwę

na górnej warstwie:

- image -> desaturate (niekoniecznie ale wtedy poświata będzie biała)

- filters -> gaussian blur

- potem ustawiasz levelami tak żeby został tylko najjaśniejsze elementy

- górną warstwę ustawiasz na "screen"

 

To tak w skrócie, jeżeli o to Ci chodzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności