Jump to content

Animacja ciała...


-=Drizzt=-

Recommended Posts

Mam już jakiś model, rig też jest gotowy, a więc zabieram się za animację… Wszystko ok, tylko z założenia ciało człowieka jest miękkie, gdy chcemy na przykład kolesia walnąć w brzuch i dać zbliżenie, jak ręka odkształca mu skórę, lub jakakolwiek inna rzecz która odkształca ciało(np. opieranie sobie kolby broni a bark)… Wie ktoś jak to zrobić, oprócz ręcznej edycji mesha w każdej klatce? Może soft body? A jeżeli tak to jakie ustawienia? Z góry thx za pomoc.(a jak już będziecie tłumaczyć, to prosiłbym w miarę dokładnie, ponieważ zbyt dobrze się jeszcze w tym wszystkim nie orientuję)

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę powodu by bawić się w jakieś reaktory i tym podobne bo zakopiesz się w gąszczu opcji i ustawień i ci się animowanie znudzi.

 

A zatem zaznacz vertexy na mesh select-em i wybierz modyfikator x-form. Od tego momentu możesz ruszać x fomem a vertexy na ciele twojej postaci się wyginają. Teraz tylko żeby całość przypominała giętką skórę ustaw w opcjach selekcji vertexów soft selection i gotowe

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

pluginy ACT albo Hercules, mają opcje odkrztałcania siatki przez objekty (w założeniu mięśnie). Da się tym z-fake'ować efekt odkrztałcania skóry - z lokalnym relax'em daje oczekiwane efekty.

dało się to jeszcze zrobić jakimiś darmowymi pluginami, które defaultowo służyły do deformacji siatki, ale juz nie pamietam jakie.

Chyba Bones Pro też miał podobną opcje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy