Skocz do zawartości

Skonwertowanie formatu .m3d do .gmax


Link9292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem początkującym, nawet nie piszę, że grafikiem :). Ostatnio zrobiłem model budynku zgodnie z tutorialem z tego serwisu oraz budynek na podstawie poradnika "Komputer Świata" - tyle mojego doświadczenia ;).

 

Jestem także miłośnikiem okresu WW2, najbardziej lotnictwa. Mam grę Combat Flight Simulator 3, która jest full-modowalna. Chciałbym przerobić kokpit jednego z samolotów (jest mało realistyczny), który jest zapisany w formacie .m3d. Wiem jak konwertować pliki .gmax do .m3d, ale na odwrót - nie mam pojęcia. Czy wiadomo coś na temat importu pliku .m3d do .gmax?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź, Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O ile wiem to gmax to przerobiona wersja 3dsmax'a 4ki - więc trudno by było o kompatybilność plików max'a.

Proponuje export do 3ds, a jak się da, to do obj - któreś z tyc dwóch powinien obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, .gmax to rozszerzenie wersji "uboższej" 3DS Maxa, do której można dodać SDK gier - do edytowania i tworzenia modeli i konwertownie ich do gier.

 

A byłaby możliwość odtworzenia .m3d przez jakiś program i przetworzenie go na .gmax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się nie wgłębiałem w gmax'a, ale uważam że on jest raczej mało przyszłosciowy.

Spróbuj może edytory do Unreal'a 2 - mają większe możliwości, a niedługo wychodzi Unreal 3, który jest w czołówce jeśli chodzi o enginy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gomo -> Wiesz, ja jestem fanatykiem realizmu i żaden bunnyhoping mnie nie interesuje :).

 

No cóż, jeśli nie da się tego otworzyć to będę musiał uczyć się na błędach.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam, Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności