Skocz do zawartości

Monitor LCD do 1500 netto


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosze o porade jaki monitor polecacie do 1,5 tys pln netto.

Zastosowanie:

- webdesing -> praca z photoshopem i flashem corelem

- praca z klasycznymi aplikacjami biurowymi w srodowisku Windows

 

Za wszelkie opinie bede wdzieczny.

 

 

pozdrawiam

slon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

do tego zastosowania jakiego podales[szopik,corel,flash] LCD sie nie nadaje przynajmniej nie taki do 1500zl [przeklamanie na kolorach]

Nie dokońca się z Tobą zgodzę, ale niech tam.

Ja mam LCD bo moje oczy przy CRT szlak trafił ;(

 

A co do monitorków tu masz listę z tych można będzie cosik wybrać ;)

 

zwracaj uwagę na czasy matrycy, jasność, kontrast, regulację sRGB, i zresztą cosik sobie wybierzesz ;)

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za połowę tej ceny kup sobie jakąś dużą Belineę albo Sony (20"-22") na allegro albo nówkę 19" Samsunga. na LCD do takich zastosowań wydasz około od 3k w górę.

 

MCMiriam: są dość spore przekłamania: zwłaszcza przy nieskalibrowanych monitorach. teoretycznie każdy monitor winno się skalibrować Spiderem czy innym sprzetem. pytanie tylko po co kalibrowac LCD jeśli CRT bez kalibracji wyświetla lepsze kolorki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał polecać to monitorek na matrycy MVA lub S-IPS(droższy-pow.1700 zł). Najlepiej model 19". Do tej ceny znajdziesz parę modeli. Musi być wyposażony w złącze DVI-dzięki temu nie będziesz się męczyć z dostrajaniem obrazu.

Zakładam, że nie będziesz używał LCD do profesjonalnych zastosowań.

 

rowr--> ja bym się z Tobą kłócił:) Mam Sony na matrycy MVA i nie narzekam na przekłamania kolorów. Zgodziłbym się jeśli monitor ma matrycę TN-fajne do gier i zastosowań biurowych ale nie do grafiki.

Zresztą jeśli taki monitor nie ma służyć do zastosowań w firmie tylko w domu to trudno wydawać ciężką kasę na profesjonalny monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

gość się pyta jaki ma monitor _LCD_ do danej kwoty kupić, a zaraz tu pojawi się kilkadziesiąt postów o wyższości jednych świąt nad drugimi. Jak by chciał porównanie CRT vs LCD to by się o nie zapytał.

 

empeck ja tylko pisze mu by si enie przejechal :) co do reszty postow wali mnie to ja LCD nie kupie bo jak bede DTP robil czy inne kupy to mi kosmosy powychodza wole CRT zreszta juz raz sie przejechalem na LCDku jak sie okazalo u klienta ze jednak kolory nie wylazly jak trzeba ...no fakt jak ktos sobie chce amatorsko cos tam klepac to nie ma problemu moze na LCD ...[przypominam do 1500zl]

 

 

edit:

S.T.O.R.M. ile dales za ten monitor????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowr--> ja bym się z Tobą kłócił:) Mam Sony na matrycy MVA i nie narzekam na przekłamania kolorów. Zgodziłbym się jeśli monitor ma matrycę TN-fajne do gier i zastosowań biurowych ale nie do grafiki.

Zresztą jeśli taki monitor nie ma służyć do zastosowań w firmie tylko w domu to trudno wydawać ciężką kasę na profesjonalny monitor.

 

Też się przyłączę ;), również mam Sony [model HX95] nie ma problemu z kolorkami :].

 

a i przede wszystkim oczki nie bolą :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja rozgorzała :)

rowr-->sprawa wygląda tak: używam monitora LCD do grafiki 3D amatorskiej i zdjęć (nawiasem pisząc to zdjęcia z wydruków nie różnią się od tych jakie widzę na ekranie).Ale głównie wykorzystuję do projektowania w ACAD i Inventor.Trudno się kłócić, który lepszy: CRT czy LCD. Mnie po LCD nie bolą oczy tak jak po CRT.Ważnym czynnikiem dla niektórych jest też koszt eksploatacji. LCD zużywa mniej (i to dużo mniej) prądu niż CRT.

 

slon--> mam nadzieję, że dyskusja jaka się toczy w Twoim wątku pomoże przy zakupie monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LG, ponieważ ma gwarancje co do jednego wypalonego piksela.

Sam mam 19" Flatrona L1915S i po odpowiedniej konfiguracji w opcjach kolory są zbliżone do teoretycznego modelu barw RGB. Miałem monitor CRT z kineskopem Trinitron i jakość jest porównywalna (a pobiera zaledwie 50W, o ile się nie mylę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formac gallery 1900 - nie ma problemu z profilami kolorow , nie ma martwych pixeli - idealny do grafiki koszt to 299 funtow z Vatem czyli okolo 1700pln nie wiem dlaczego w Polsce sprzedaja go prawie 20% drozej -ceny ponad 2000pln

Dogadaj sie z kims kto ma zarejestrowana dzialalnosc na wyspach to oszczedzisz na Vat i powinienes sie zmiescic w 1500pln

a i jeszcze jedno - nie wiem czy to ma jakies znaczenie dla ciebie ale to produkt wykonany w Niemczech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze opiszę swój monitor :)

Sony HS-94B -udało mi się go zdobyć chociaż był problem z dostawą bo Sony wprowadzało nowy model.

Jak dla mnie genialny model choć rozważałem kupno innych (LG, Philips, Samsung)

Pełno zalet ale i drobne wady.

Zalety:

-dwa wejścia: DVI i D-SUB (kable dołączone do zestawu, a zaznaczam, że nie we wszystkich LCD są one dołączane)

-matryca MVA z odwzorowaniem trybu sRGB i z możliwością zmiany barwy

-4 tryby podświetlenia matrycy ( 3 firmowe i 1 użytkownika) - bardzo przydatne zwłaszcza podczas pracy w nocy

-o ile dobrze pamiętam 3 lata gwarancji

-ładny design

-intuicyjna obsługa menu monitora

-zasilacz wbudowany w monitor

Wady:

-Sony (przynajmmniej na ten model) nie daje gwarancji na pierwszy wypalony piksel/subpiksel. Żeby uznali gwarancję na 19" monitorze musi być co najmmniej 6 wypalonych pikseli/subpikseli.

-obwódka dookoła matrycy przypomina lustro (co trochę koliduje z matowym wykończeniem całego monitora) i trzeba się przyzwyczaić do niej:)

-nierównomierne podświetlenie matrycy (jaśniejsze w rogach ekranu); mało uciążliwe ale jednak jest

 

Troszkę odnośnie kupna monitora LCD:

-odradzałbym kupno monitora z aukcji internetowej (co innego nowy monitor z zaufanego sklepu internetowego) i z hipermarketów. Obraz na ekranie takiego monitora ładnie wygląda w świetle lamp i halogenów. Najlepiej sprawdzić monitor (jeśli jest możliwość) w zaciemnionym miejscu

-szukać monitora, który ma łącze DVI lub DVI i D-SUB

-powinna byc możliwie długa gwarancja

-dla grafiki taki monitor powinien mieć jedną z matryc: MVA, PVA, S-IPS

-kupić monitor markowej firmy

-kąty widzenia powyżej 170 stopni

-wysoka jasność z możliwością regulacji

-nie sugerować się tym, że czas reakcji matrycy wynosi np 10 ms-często są to wartości zaniżone

 

Parę modeli:

Drogi ale jest szansa, że w innych sklepach jest tańszy następca modelu HS-94

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19516

 

Bardzo dobry Samsung

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.P 1400 netto a dla czlowieka raczej jest wazne brutto czyli kosztuje on ~ 1670 jak sie dobrze poszuka

Zgadza sie Bzyku, ale ja wyraznie widze w tytule watku "Monitor LCD do 1500 netto".

No chyba, ze to jakies zludzenie apteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności