Skocz do zawartości

tekst na spline


sbx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

podkereslam do automatycznego ukladania tekstu na spline :) - tzn. ze wpisuje tekst w okienku, ustalam wielkosc, odleglosci i marginesy a cale 500 literek lub wiecej przyjmuje wskazana pozycje - dlatego pytalem o skrypt lub plugin, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r:

dobrze wiem jak to dziala! - przemyslalem i chyba sie na tym skonczy ze napisze - tylko nie rozumiem gdzie sie pozaginaja ? zmienia tylko swoj kat i pozycje wzgledem spline... ale to dobry pomysl by geometria kazdej z nich byla wygieta pod katem tylko ze to juz nie bylo by takie latwe,

 

pierwsza mysl to dodanie do kazdej literki osobno blend-a, tylko ze wyliczenie zagiecia na podstawie sasiadujacych literek wymagalo by wyprowadzenia sprytnego wzoru + kilka innych problemow ktore peniwe wynikly by po drodze, a takim desperatem nie jestem

 

moze jakies pomysly dotyczace modyfikowania geometrji literek wzgledem zakrzywionej spline ? :)

 

 

SUPER_OkO:

mozliwe ze masz racje, lecz poptrzebuje poexprerymentowac z tlem na ktorym wymyslilem sobie napisy plynace po roznych ksztaltach - sam jeszcze nie wiem czy bede to robil w maxie lecz pierwsza mysl jaka mi przyszla to sprawdzic czy ktos juz napisal tego rodzaju automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najprościej to z łapki zrobić bo da to największą kontrolę, ale jeśli ma być to zautomatyzowane to ja też takiego skryptu nie widziałem...

Co do deformacji podczas umieszczania na ścieżce to modyfikator PathDeform świetnie się nadaje....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności