Skocz do zawartości

Model 3D: Rozdzka


tamb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robie sobie taka rozdzke. Jak skoncze modeling chcialbym ja oteksturowac, ale szczerze to nawet nie wiem jak sie za to zabrac. Cos duzo szczegolow wyszlo, i nie wiem, czy unwrap czy detatch odpowiednich czesci i rozne materialy. Moze cos poradzicie?

 

rozdzka-siatka.jpg

 

rozdzka-siatka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fajowe, ale tam gdzie utomash dałby kamień to ja bym omni light z ładną flarą co w 3ds max jest nei do uzyskania ale mozna zrobic w PS (tez brzytkie) a najladniesze sa w Gimpie (solaris czy jakos tak)

Materiały?

Skóra (czerwona na "uchwycie" ) a reszta z jakiegoś metalu np. brushed metal (takiego jak tu na ostatnim renderze [moim - przyp.autora] http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?p=383568 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

"fajna ta rozdzka na samej gorze dodalbym jakis krysztal najlepiej czerwony"

O tym oczywiscie pomyslalem:) Nawet miejsce jest zrobione. Chociaz bardziej pasuje mi niebieskie swiecace swiatlo. Jeszcze nie wiem jak to rozwiaze bo niedlugo w maxie siedze i jeszcze nie opanowalem takich efektow.

 

Co do pochodzenia rozdzki to zapomnialem o tym napisac. Faktycznie nie wyglada jak laska maga z fantasy. Bardziej jest to bron obcych, np jak z filmu gwiezdne wrota.

 

Dzieki za komentarze :) Pozdrawiam:)

 

edit: hehe raczej kiepsko by to wygladalo z ms:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update. Modeling juz chyba skonczony, teraz powalcze troche nad materialem i efektem krysztalu / kuli. Jak cos wymysle to tu wrzuce, choc zdaje mi sie ze nie obejdzie sie bez Waszej pomocy :) Pozdro:>

 

rozdzka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieco jak sarumanowa różdżka. Mógłbyś dla mnie ustawić dla niej materiał czarny, z lekko połyskującego marmuru?? Ale całkowicie czarnego, jak różdżka sarumana. Widziałbym tam okrągłą, białą, albo niebieską. promieniującą kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym tuwidzial niebieskie swiecace cos (moze jakis krysztal z plynnym czyms w srodku lekko swiecacym)

Co do samej rozdzki, model istotnie swietny, jakies plany co do pozniejszego wykorzystania? :>

Swoja droga widzial bym to jako jakas dluga lasko-rozdzke, obecnie wyglada mi to na krotki patyk przez to IMO jest mniej efektowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzieki za komenty:)

 

"jakies plany co do pozniejszego wykorzystania? :>"

 

Szczerze mowic to jak narazie jest to element pewnej animacji, ale mysle ze ona nigdy nie zostanie ukonczona:)

 

"Swoja droga widzial bym to jako jakas dluga lasko-rozdzke, obecnie wyglada mi to na krotki patyk przez to IMO jest mniej efektowne :)"

Uh, troche mnie teraz zaskoczyles. Widac punkty widzenia moga sie wiele roznic. Jak dla mnie laska jest jak najbardzie dluuga. Hmm nie wiem czemu tak Ci sie zdaje:> POzdro.

 

Co do Vray Light Material, probowalem go urzywac ale za bardzo nie wiem jak. Wyglada jak zwykly material z kolorem w difuse i self ilumination na 100.

Pozdro:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, jak będziesz za bardzo kombinował to detal na modelu będzie słabo widoczny, może jakieś minimalne zmiany w kolorkach na kantach, zrónicowanie kolorków lekkie, ,próbuj próbuj, i tak nie będzie tego za bardzo widać, chyba że dasz to w kosmicznej rozdziałce i wepchniesz to oglądającemu w oko. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona czy nie chlopak sam wybierze ja jeestem ze krysztalem skora to nie jest wcale glupi pomysl widze ze zapowiada sie jakis wiekszy projekt niz tylko rozdzka, jaka to bedzie animacja, masz juz jakis pomysl, do tej rozdzki przydalby sie jakas postac najlepiej mag np. taki jak z Diablo czy opowiesci fantasy wysoki z dluga szata, i siwa broda mam nadzieje ze wkrotce pokazesz cos wiekszego z tym swiecacym kijem pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. troche mnie nie bylo, ale wracam. Oto co udalo mi sie zrobic z materialami. Nie jestem pewien czy wyglada to lepiej, ale poprostu w teksturowaniu\oswietleniu i renderingu mam 0 doswiadczenia wlasciwie:)

 

rozdzka4.jpg

 

 

"czerwona czy nie chlopak sam wybierze ja jeestem ze krysztalem skora to nie jest wcale glupi pomysl widze ze zapowiada sie jakis wiekszy projekt niz tylko rozdzka, jaka to bedzie animacja, masz juz jakis pomysl, do tej rozdzki przydalby sie jakas postac najlepiej mag np. taki jak z Diablo czy opowiesci fantasy wysoki z dluga szata, i siwa broda mam nadzieje ze wkrotce pokazesz cos wiekszego z tym swiecacym kijem pozdro"

 

Postatci raczej nie bedzie, nie pozwalaja mi na to umiejetnosci. Co do animacji to juz jestem pewien ze nie powstanie. Dlatego chyba skonczy sie na samym modelu.

 

"veto, przesun srodek kuli swiecacej tam gdzie koncza sie te szpilki :) i daj jej ze dwie warstwy atentuation takie zeby powoli je wciagalo, mzoe rozciagnij gizmo?"

 

eh nie rozumie , mozna jasniej ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się, ale jak na różdżkę to taka jakaś zbyt "nowoczesna". Dodaj coś we wnętrzu tej kuli, dobrze by było gdyby "wychodziły" z niej takie niewielkie błyskawice nie dotykające ścian tylko rozchodzące się w promieniu np. pol metra. Ale i tak jest git, różdżki rox :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no to widze ze juz mnie wyreczyles, scenka gotowa;d

 

A na powaznie to myslalem o scenie, i faktycznie nieco podobnej do Twojej koncepcji. Ja to widze jako tajemnicze miejsce, rowniez kolumny, lekka mgielka, ogolnie klimat jakby we wnetrzu piramidy. Na srodku swego rodzaju piedestal i na nim lewityjaca laska. Z gory jak zapewne nie trudno sie domyslec snop jasnego swiatla rzucony prosto na rozdzke. Pomysl stary i dobrze znany, ale sprawdzony i na nic bardziej tworczego mnie nie stac;d

 

Co do postaci to raczej dlugo odemnie zadnej nie zobaczycie. Jedyne ludzkie czesci ciala jakie probowalem robic to dlon, ktora nawet tragicznie nie wyszla, i glowa- oczywiscie nie dokonczona, ale to przez brak umiejetnosci.

 

Nawiazujac jeszcze do postu maczugi i "nowoczesnosci" rozdzki. No wlasnie, wczesniej to pisalem. Nie mialem zamiaru robic rozdzki, jako magicznej laski rodem z fantasy. W mojej koncepcji pylo zrobienie broni jakies pozaziemskiej cywilizacji. Dwuruki strzelajace plazma jakos mi nie pasowaly a ten pomysl nawet mi sie spodobal.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności