Skocz do zawartości

Tekstura twarzy - jak ?


dj_Smok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem model głowy w 3ds maxie, mam także teksturke (spłaszczoną) i teraz nie wiem ja zrobić zeby siatka sie ułożyła dobrze, a ręczne układania zajęłoby masakrycznie dużo czasu...

Jest w UV maping takie coś żeby samo ustawiało mape, odpowiednio do vieportu np góra dół itd, jednak to mi nie spłaszczy tekstury, jak zrobić zeby sama sie ładnie ułóżyła ?

Da sie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam, zrobiłem model głowy w 3ds maxie, mam także teksturke (spłaszczoną)

 

hihi jak Ty to rozkminiles zeby teksture najpierw namalowac?;) ja tam wielkim znawca nie jestem, ale jeli chodzi o pelta i glowki to ja nigdy do zadowalajacego efektu nie doszedlem, oczywiscie to tez zalezy od modelu... ja Ci moge powiedziec jak ja to robie... zaznaczam sobie poligony z przodu, z tylu, boki twarzy i dla kazdego zestawu poligonow planar mapping, potem laczenie reczne szwow, co jak sobie dobrze podzielisz glowke to sprowadza sie do weld selected, jakies lekkie prostowanie tego co sie pozawija, a zawsze sie cos pozawija :) ewentualnie wyciecie fragmentu i rozlozenie osobno tylko potem trzeba sobie szwy podmalowac... tu pomocne moga byc wynalazki typu bodypaint. A jesli wogole sie nie chcesz nameczyc to sobie strzel chocby i box mapping na calosc

i potem od razu do bodypaint, tylko wtedy to nie radze probowac czegos malowac w photoshopie do takiej mapy :)

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia tylke ze jak mi ten pelt rozjezdza bliskie krawedzie i ja mam potem te kilka drobnych rzeczy poprawiac, to ja juz wole sobie 10 min wiecej spedzic nad tym laczeniem szwow i miec wszystko jak od linijki :] ja uzywam pelta nie mowie ze nie, nawet czesto, ale glowki to jednak dokladniej mi bez niego wychodza :)

 

pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności