Skocz do zawartości

Pechowe liczby, przesądy i inne niedorzeczne zachowania


damusTo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chyba z tych przesądów które znalazłem niewiele Ci się przyda do tego toru:p ale zawsze można poszerzyć swoją wiedzę o jakieś ciekawostki:p (przesądy między narodowe ;):

- w chinach panna młoda nie powinna przeglądać się w lustrze w dzień wesela

- swędzący nos przynosi szczęście (albo jakoś tak:p)

- w Niemczech i w wielu innych europejskich państwach >seeing a sweep

- czerwone niebo w nocy (?) jest sygnałem dobre pogody

- w Japonii żuraw (taki ptak:p) jest symbolem długiego życia i szczęścia

- czerwone muchomory z białymi kropkami przynoszą szczęście i podobno tam gdzie rosną mieszkały tam wcześniej jakieś creatures:p

- numer 4 jest uważany za pechowy w w Japonii i Hong Kongu bo cztery i śmierć brzmi w ich języku tak samo

Tylko tyle znalazłem, może później coś jeszcze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak faktycznie, trudno cos z tego. ale najwazniejsze że wiem juz jak zrobic dla toru chaslo diabelski powinno wystarczyć w połaczeniu z pechową 13 i 7 z apokalipsy :] koty na drodze odpadaja po 1 je lubie po 2 FIA nie zgodzi sie na to o zielonych nie wspominając ;)

Dzięki za pomoc - jak by co to sprawa jest w toku więc klamka nie zapadła moge jeszcze cos wrzucic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przed chwilą w maxie wyskoczył Application Error akurat jak w Array'u, w polu Count wpisywałem 13 :P Coś naprawde z tą trzynastką jest nie tak ;)

Los, fatum, przeznaczenie?

 

Dowód:

trzynastka9ca.th.png

 

Ponoć też przechodzenie pod drabiną przynosi pecha. Ciekawie by drabiny na torze wyścigowym wyglądały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu znalazlem jakies wierzenie w liczby

Liczbę naturalną nazywamy doskonałą, gdy jest sumą wszystkich swoich dzielników właściwych. Przykładem takich liczb są 6, 28, 496, ponieważ dzielniki właściwe tych liczb (dzielnik właściwy liczby to każdy dzielnik mniejszy od tej liczby):

 

D6 = { 1, 2, 3 } » 1 + 2 + 3 = 6

D28 = { 1, 2, 4, 7, 14 } » 1 + 2 + 4 + 7 + 14 = 28

D496 = { 1, 2, 4, 8, 16, 31, 62, 124, 248 } » 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 31 + 62 + 124 + 248 = 496

 

Dotychczas znaleziono tylko 39 liczb doskonałych. Starożytni Grecy przypisywali liczbie 6 szczególne znaczenie. Wcześni komentatorzy Biblii upatrywali doskonałości liczb 6 i 28 specjalnego sensu. Bo czyż nie w 6 dni został stworzony świat i czy Księżyc nie obiega Ziemi w czasie 28 nocy? Wiele wymiarów w świątyni Salomona nawiązuje do liczby sześć. Żyjący na przelomie I i II wieku Mikomachos, autor "Arytmetyki", uważał, że obiekty doskonałe i piękne zawsze są rzadkie, toteż nie należy się spodziewać, ż liczb doskonałych będzie dużo. I rzeczywiście, Euklides zauważył, że liczby postaci 2p - 1(2p - 1) są doskonałe, o ile 2p - 1 jest liczbą pierwszą. Dzięki temu mógł podać dwie nowe liczby typu: 496 i 8128. Kolejną, piątą liczbę doskonałą znaleziono dopiero w XV wieku - była to liczba 33550336. Dwa tysiące lat po Euklidesie Leonhard Euler wykazał, że wszystkie parzyste liczby doskonałe mają postać zaproponowaną przez Euklidesa. Euler znalazł trzy kolejne liczby naturalne. Szczęśliwym dla liczb doskonałych był rok 1952, kiedy po raz pierwszy do poszukiwań użyto maszyny liczącej. Do tej pory znano ich tylko 12, w ciągu roku znaleziono kolejne 5. Ostatnią znaleziono w 2001 roku. Największą jest 213466916 * (213466917 - 1).

http://www.matematyka.org/main21926020210,2,yisvp.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności