Skocz do zawartości

Częste błędy w maxie 8


cta

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że 3ds max 8 bardzo często wywala jakiś błąd, czasem spyta czy zrobić kopie zapasową przed zamknięciem, czasem nie, różnie bywa. Staram się więc często zapisywać prace, żeby mnie coś nie zaskoczyło, jednak ostatnio już mnie to bardzo zirytowało kiedy podczas renderingu max mi wybłędził. Są może jakieś patche, nakładki? Bo raczej przesiadać się na starszą wersje nie widze sensu, a i czekanie godziny podczas renderingu by zobaczyć błąd nie uśmiecha mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No do maxa masz servicePack 3. Podobno koryguje większość błędów. Ja sam używam maxa 6 i jetem zedowolony. Już obczaiłem czego nie powinienem robić aby max działał sprawnie.

 

Pierwsza i fundamentalna zasada to jak max nagle stanie to NIC NIE NACISKAĆ. CZEKAĆ. Najlepiej odejść od komputera i zaczekać aż max przywróci nam panowanie nad maszyną. w 99% skuteczne.

A jak tyko zaczniesz coś na siłę klikać, naciskać, wyłanczać to możesz być pewien że ci się wyłączy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie wiem czemu nie chce wystartować program po zainstalowaniu jakiegokolwiek service packa, cały czas odinstalowywuje program i próbuje ale ani z samą 1 ani z samą 2 ani z samą 3 ani z 1 i 2 jednocześnie ani z 1, 2 i 3 nie działa więc chyba zostaje mi praca w niestabilnym programie. Lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna rzecz z tymi SP dla maxa8, u mnie po SP1 nie uruchamiał sie, po SP2 jest ok, SP3 nawet nie ściągam bo ilość zmian jakich dokonuje w porównaniu do SP2 jet śmieszna.

 

Tak jeszcze w odniesieniu do pierwszego postu: Jeśli masz stabilną maszynę, to i max działa stabilnie, sam zainwestowałem dobry sprzęt, dbam o porządek w systemie i ostatnio max wysypał mi się może z 3 miesiące temu (1 raz, wcześniej to nie pamiętam kiedy), a nie moge powiedzieć, żebym mała w nim pracował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja z maxa6 korzystam od około dwóch lat i było wszystko ok, a ostatnio też mi się zawieszał na splash screenie przy wczytywaniu plug-ina mentalray. Zformatowałem dysk, przinstalowałem system i działał ze 2 tygodnie normalnie po czym znowu to samo:/ Ostatnio kumpel sciągnaoł mi max8 i też to samo tzn. zawieszał się na splash screenie ale przy wczytywaniu jakiegoś innego plugina:/ wywaliłem te pluginy z katalogu "stdplugs" i działają normalnie, w 6 modeluje a w 8 renderuje:) niewiem czy to ten max8 jest taki poje*any czy jakieś błedy są w nim ale już sporo wymodelowałem samochodów mw editable poly, a w max8 trudność sprawia mi nawt poruszanie po viewportach:/

 

pozatym uważam że wina źle działającego max6 to zasmiecony system i opgólnie dyski, bo ja jednego dysku od nowości nie formatowałem ( ze 3 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie mam porządek, nic poza maxem ani mi sie nie wiesza ani nie wybłędza, komp. to semp 3100+ 1024ramu gf6600gt więc chyba wina maszyny też nie, a po zainstalowaniu jakiegokolwiek SP do maxa splash screen zawiesza sie po załadowaniu wszystkich pluginów i przy napisie starting 3ds max, więc już nie wiem co tu jest nie tak. Ciekawi mnie jeszcze czy macie SP w win xp jeśli tak to 1 czy 2? Może nie macie i przez to działa wam SP do maxa? Jak ktoś ma winxp z sp2 i maxa z jakimkolwiek sp i mu działa to już nie wiem co jest nie tak. Pozatym te błędy nie są karygodnie częste, da sie je przeżyć poprostu ostatnio błąd wystąpił mi podczas renderingu. Narazie się ucze wszystkiego więc render powyżej godziny mnie póki co nie dotyczy, ale martwie się na zapas - scena będzie renderowałą się przypuśćmy 5h i nagle błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego komputera, to kluczowe dla stabilności są płyta główna i zasilacz.

Co do sp dla maxa, to nie tobie pierwszemu i zapewne nie ostatniemu max po tym nie rusza, jak napisałem wcześnie sp1 u mnie powodowało właśnie zwieche na splashu (nie pamietam czy miałem wtedy sp2 dla win), teraz mam sp2 (dla win i max) i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzeczy też mam dobre: zasilacz Modecom 350, płyta to Gigabyte K8NE - ale, dziwne że uważasz że zasilacz ma wpływ na stabilność maxa, bo gdyby był byle jaki to poprostu cały komputer by sie wieszał i nie tylko w maxie, a tak to poprostu autodesk informuje mnie, że program zrobił bubu i moge ich o tym poinformować jak chce. Ale skoro nie tylko mi nie działają sp do maxa to znaczy że nie moja winna tylko autodesk'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom to: http://mersenne.org/gimps/p95v2414.exe (najpier wsciagnij), zakladam ze system masz 32 bitowy, jesli 64 (bo nic tam nie pisales, przy nazwie proca, tez nic) to sciagnij to: http://mersenne.org/gimps/p64v2414.zip

 

Weź Options>Torture Test>OK

 

Teraz zostaw i zobacz czy będą błędy, jeśli po ok 2 h nic nie wyskoczy, możesz byc pewien na 100%, że to wina maksa a nie płyty czy zasilacza ;-) Jeśli zaś wcześniej coś wyskoczy...to coś nie tak ze sprzętem ;-)

 

polemizowałbym nad tym dobrym zasilaczem, ale generalnie jak nic nie wyskoczy, to ok z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tony problemow z maxem i sypaniem się, jakas dobra dusza poradzila mi zrobienie testow RAMu, troche to trwalo, ale wymienilem RAM na firmowe twinmosy i wszystko pieknie dziala, cokolwiek wiesza mi sie tylko kiedy przegrzeje kompa (np. dlugi render w taka pogode jak dzisiaj)

Odnosnie zasliacza, po pierwsze, modecom do najlepszych nie nalezy, po drugie, max strasznie obciaza kompa i przeszkadza mu wiecej rzeczy.

Ogolnie, zrob to co Conrad radzi i zobacz co bedzie.

PS: mi service packi do maxa tez powoduja ze max lezy i nie wlancza sie, sadzicie ze moze to byc spowodowane brakiem SP2 do windy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności