Skocz do zawartości

sprzęt...


radvanced

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś już poruszał podobny temat, jeśli tak to proszę o link.

Jeśli nie to chciałbym poznać wasze opinie na temat, jakiego sprzętu uzywać do renderowania? jeden komp, czy kilka? Jeśli kilka to połączonych w cluster czy netrender?......

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

polecam osmioprocesorowe stacje robocze wyposazone w paredziesiat giga ramu, ladnie chodza pod server2003, najlepiej alczyc je w kluster i podlaczyc sie do elektrowni na dziko :)

 

durne pytanie, przeciez to oczywiste ze sprzetu mozna uzyc jakiegokolwiek, to tylko kwestia czasu oczekiwania na wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam osmioprocesorowe stacje robocze wyposazone w paredziesiat giga ramu, ladnie chodza pod server2003, najlepiej alczyc je w kluster i podlaczyc sie do elektrowni na dziko :)

 

durne pytanie, przeciez to oczywiste ze sprzetu mozna uzyc jakiegokolwiek, to tylko kwestia czasu oczekiwania na wynik...

 

pytanie nie jest durne.

Chodzi o to zeby oczekiwanie na wynik było możliwie krótkie. Możliwie czyli (tłumaczę aby nie było złośliwych odpowiedzi) za kasę jaką dysponuje przeciętny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakie fundusze konkretnie ja np. mam geforca 6600GT , pentiuma4 2,8Ghz 1MBcache FSB 800 LGA 775 oraz 1GB ramu DDR Dual chanel i dysk 40GB Osobiście mi to wystarcza a biorąc pod uwage że sprzęt ten kupowałem rok temu dzisiaj morzna dostać za naprawde przyzwoite pieniądze. Problem w tym że nie wiem co masz na myśli przeciętny człowiek. Dla jednego przeciętny to będzie jakieś1500- 2000zł a dla drugiego 3900zł a nawet 4500zł-5000zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć dość dobry komp ale móc pograc w gierki (bo rozwiązanie vv3k70r jest wręcz ekstra przedewszystkim za taka sumę) ale tracisz morzliwośc grania w gry co dla mnie byłoby duza stratą bo grywam w Ghost Recona 3 , NFS-y , Ghotic 2 czekam na 3 i wiele innych. więc za 4tys tak aby morzna było pograć polecam : Geforce 7900GT 256MB , Pentiuma D 930 3,0Ghz 800Mhz FSB i cache 2x 2MB /na każdy rdzeń/ oraz ram 2x1024MB DDR2 Dual chanel( Patriot Memoryi) morze też być kingmaxa lub innej firmy, płytka MSI 945G Platinium Wszystko to razem kosztuje3235zł w sklepie GRAL www.gral.pl reszte funduszy morzesz przeznaczyć na zasilacz dysk , czy DVD zależy jakie części zamierzasz kupić a jakie masz obecnie bo jeśli chcesz cały komp z dyskiem, DVD, zasilaczem,obudową i jeszcze monitorem no to wiadomo trzeba zaoszczędzić na innych czesciach. Ale myśle że ta konfiguracja sprawdzi się dobrze zarówno w 3dsmaxie jak i grach. Serdecznie polecam.... pozdro :) No jeśli masz trochę więcej kasy niż 3500zł czyli załuszmy ponad 4000zł to kup sobie mocniejszego proca i karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki sprzet mozna znalezc na najlepszym (choc najbardziej ryzykownym) stadionie w eu:

czyli alegro wita:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=111896967

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=111874253

 

tylko sie dokladnie wczytaj co kupujesz, tam nie ma AGP, pamieci sa sdram ECC (sa kosci 1gb, ale strasznie ciezko je dzis dostac, mozna zdobyc w HP i COMPAQ service, ale ich ceny sa z kosmosu);

 

to sa maszyny do pracy, nei do grania, na nich sie testuje (no na tych akurat to testowalo) steroniki w trybie ogl zanim wyprodukowano karty graficzne o odpowiedniej mocy (emulacja karty, po to tam tyle procow), taki wynalazek zre duzo fazy, jest mocno niezawodny a wiekszosc czesci jest hotswap (nawet ram i pci);

 

ladnie komponuje sie obok lodowki, wzglednie robi za mocno huczaca szafe;

 

nie wierze w maszyny uniwersalne, nie ma czegos takiego jak skrzyzowanie mlotka i srubokretu, do gier sa konsole (albo kompy dedykowane do gier), tutaj masz maszyne ktora jest jzu stara, ma procki z 3 generacji wstecz, oprogramownie do neij jest przetestowane i przerobione tyle razy ze osiagnelo wysoka neizawodnosc, a na wartosci to juz wiele nei straci, jesli kupisz nowy sprzet, to za pare meisiecy bedzie duzo mneij warty, nie zrobiono na niego jeszcze dobrych sterownikow, nei wykrytoo i nei usunieto wszystkich bledow, ponadto home and office use to sa sprzety o mocno sredniej jakosci, najczesciej nei nadaja sie do stabilnej pracy przy duzych obciazeniach (takich jam max);

 

i taki szczegol-jesli nie znasz sie na konserwacji tego sprzetu (nei bawi Cie to, nei jest to Twoj zawod, nei mas zkolegi ktory to umie, i boisz sie nauczyc) to taki sprzet bedzie dla Ciebei koszmarem i szybko Cie zezlosci, taka maszyne trzeba skonfigurowac do konkretnej pracy, i to bardzo dokladnei przemyslec jakie sa cele tej maszyny, podlaczanie do internetu raczej nei jest koneiczne, warto trzyamc zapasowy zasilacz i pare wiatrakow w szafie, liczyc sie z tym ze keidys sypnei sie ktorys scsi hdd, taki komp to samochod-trzeba sie liczyc z kosztami naprawy-wymiany prockow, VRM, ramu, dyskow, oczywiscie te podzespoly sa coraz tansze, ale ich zdobycie nie zawsze jet proste;

 

hardcore choice for hard user :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej żebyś powiedział czy chcesz się zając grafiką profesjonalnie (z myslą o przyszłości w tej dziedzinie czy też nauczyć się czegoś ale tylko dla własnej przyjemności) wtedy lepszym rozwiazaniem jest moja konfiguracja.

Jeśli profesionalnie to pewnie te drugie. Ale czytając wypowiedź vv3k70r dowiedziawszy się że sprzet ten (czesto) się psuje i dośc ciężko dostać na niego cześci to bym raczej kupił sobie profesionalną karte firmy PNY lub jakiejś innej za 7tys i 6GB ramu DDR2 1066 i dobrego proca i też bym miał profesionalną maszynę do grafiki 3d. (no profesionalną to morze nie do konca ale napewno zaawansowana) Ewentualnie wziąbym płyte wieloprocesorową ponoć sa takie. według mnie rozwiązanie z tą "szafą" nie jest najlepsze ale też nie najgorsze /trudno mi powiedziec/ zresztą zdecydujesz sam czy stacje roboczą tylko do pracy czy PC o trochę większej mocy niż standardowe z którym nie ma kłopotów z dostaniem cześci czy też instalowaniem programów ,gier .itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nvidia- zle mnei zrozumiales- po prostu jak masz 20 dyskow, osiem prockow, 4 zasilacze, worek ramu, to szansa ze cos padnie jest nieo mneijsza nzi w pc, ale poneiwaz masz tego tyle, pada to jakie 10 razy czesciej, dlatego serwerownie sa wyposazone w szafe resursu, najczesciej jest to po prostu drugi serwer w czesciach :)

w pc dysk wywala sie raz do rosku, cd mneij wiecej tez, jesli masz 20 dyskow, to srednio wywala sie ktorys co 3 tygodnie (statystyka);

 

rozniaca w komforcie pracy jest jak miedzy stalowka a gwozdziem (tam kazdy procek ma 1mb cachu, nie cwiartke jak to w p3 bywalo), a magistrala ma pelna przepustowosc (i tylko jeden procek obsluguje przerwanai sprzetowe, reszt tylko i wylacznie pracuje a nei zajmuje sie glupotami w postaci zegara systemowego, myszy, dyskow), to jest wybor najlepszy, co nei znaczy ze jest on konieczny, to po prostu starsza wersja poweredge :) taki wybor oszczednosciowy dla kogos kto potrzebuje kompa tylko i wylacznie do uzycia 3 programow i niczego innego, no i jak bys nei patrzyl, to wlasnie jest amszyna wieloprocesorowa (dokaldnei osmio) z dwuprocesorowych polecam plyty pod tualatiny, bo ten caly nowy chlam jeszcze jest drogi (no chyba ze chcesz wydac 120kPLN na kompa) i mocno zawodny do strony programowej (max nei jest cudem stabilnosci);

 

najpierw okresl co dokaldnie chcesz na kompie robic;

ja mam jeden do netu (wlasnei zlozylem drugi, bo tlok sie robil), jeden do maxa (i tylko do maxa, ws compaq), jeden do psa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak w tej kwestji masz racje... nie moge się niezgodzić (źle cię zrozumiałem) napewno komfort pracy jest duzo lepszy ale utrzymanie tego urzadzenia morze byc kłopotliwe więc zwracam te pytanie do założyciela wątku -*czy on chce maszyne tylko do pracy czy uniwersalną do gier, programików ,i innych dupereli -*bo jak tak to to bez sennsu jest kupować sprzet który tego nie obsługuje. No ale jeśli on myśli tylko o 3dsmaxie np. i morze jeszcze 2 innymi programami do grafiki 3d to wtedy tylko twoja propozycja w takiej cenie jest odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności