Skocz do zawartości

Banalna scena - tragiczna jakość !?


chmielak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zrenderowałem scenkę na avi, Aperture Width[mm] : 36 (output size: custom) o rozdzielczości 1024x768, Image Aspect: 1,333, Pixel Aspect: 1,0. W opcjach renderingu zaznaczyłem z 9 tylko 3 pierwsze opcje (Athmospherics, Effects, Displacement) oraz poniżej: (use Advanced Lighting).

Scenka to 3 przezroczyste prostopadłościany (w różnych kolorach) przyległe do siebie i ruszające się w ich wnętrzu małe kuleczki. wszystko jest na czarnym tle (jakby w przestrzeni). Nie dodawałem żadnych świateł (na początku, ale ze światłami jest to samo).

Problem polega na tym, że w filmiku, moje prostopadłościany mienią się BRZYDKIMI PRĘGAMI, a czasami wyskakują (na sekundę) brzydkie czarne, nieduże i nierównomierne plamki, ruch kamery jest płynny ale prostopadłościany zrenderowały się tragicznie (niedużo im brakuje żeby było widać ich piksele).

Gdzie robię błąd??? może w ustawieniach renderowania, jak tak to w jakich??? Banalna scena - tragiczna jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sprawdź kilka klatek odzielnie (nie licząc całej animacji). Jak wszystko jest ok, to znaczy, że to wina kompresji. Dobra rada - zapomnij o liczeniu animki do avika, policz ją do sekwencji plików graficznych i skompresuj wszystko dopiero w VirtualDubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do: mathix.

Rozumię, że powinienem, zapisać animację w postaci jpeg lub bmp i zrenderować to dopiero np w Sony Vegas lub Virtual Dubie? z tym, że trochę to nie poręczne sklejać np 800 jpegów. Pytanie jeszcze jedno, jeśli już w taki sposób to w jaki format mam to skompresować i jakimi kodekami w tym Virtual Dubie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam jeszcze jedno pytanie, mam zrobione np 500 jpegów,(klaktka po klatce) wrzucam to do programu np Vegas6.0 by tam skompresować, ale cała animacja jest bardzo powolna i długa, suwak jedzie powolutku po wszystkich obrazkach - nawet po przyspieszeniu tego wychodzi 10razy dłużej jak powinno. A nie będę przesuwał każdego obrazka jeden na drugi. Doradź proszę jak zrobić z tymi jpegami i je skompresować by wyszło (np 1,5 minuty dł.) tak jak po kompresji w 3dstudiomax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co do pojedyńczych klatek? Zapisz do avi bez kompresji a pozniej jedziesz z kompresja w VD... Co do kodeka to DivX, kompresowany w dwóch przebiegach... najlepiej to poczytaj o kompresji na DivX.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności