Skocz do zawartości

studia w USA | szkoły, zakwaterowanie, dokumenty ...


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry prosze modka o nie kasownie mi tego wątku wiem, że jest wątek o szkołach, aczkolwiek tutaj sie skupie tylko na studiowaniu w usa, co sie z tym wiąże dokumenty, zakwaterowanie itp.

 

 

Przechodząc do sedna, czy ktokolwiek studiował/studiuje za granicą? Z tego co wiem (chyba) studiuje za granicą nasz user: h4sh także byłaby tutaj mile widziana odpowiedz :).

 

 

Poniżej zamieszczajcie wasze propozycje oraz informacje o zakwaterowaniu.

 

--------------------------------------------------------------------

 

Na pierwszy ogień rzucam szkołe gnomona. Miejsce: california. Z tego co doczytałem to pełny kurs 45 tys. $/ rok, kosmiczna suma, mam nadzieje że coś źle przeczytalem.

 

http://www.gnomon3d.com/internationalstudents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobrze przeczytałeś bo to są normalne ceny za studia, nawet wyższe. Tyle , że amerykanie mogą brać bardzo dogodne pożyczki na dłuuuugi czas a i umażają większość sumy jak ktoś dobrze się uczy. Więc dla nas to szok, dla nich norma :)

BTW. Byłem w Gnomonie zwidzić, jeden ze studentó mnie oprowadzał i musze powiedzieć, że szkoła ta nie jest jak normalna szkoła :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bhaal ale ta cena robi duuuże wrażenie :\

-----------------------------------------------------------------------

 

kolejną szkołą jest "vancouver film school" wydaje sie być wspaniałą propozycją :), mam nadzieje że dobrze doczytałem i koszta realne są faktycznie +/- równe £8,000 :). Prace wykonane przez uczniów są naprawde na wysokim poziomie, nie jest to jakaś poprzeczka zawieszona pod stopami jak jak w polsko japońskiej na wydziale grafiki :).

 

http://www.vfs.com/

 

edit:

 

znalazłem tabelke z cenami i są one o wiele wyższe niż ta powyżej :|

 

http://www.vfs.com/admissions.php?region=International&section=tuition

-----------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no robi duże wrażenie :) chyba ,aż za hehe... w sumie jedyny + to to, że pomagają się dostać Tobie do firmy, bo raczej nie ma sensu takiej kasy wydawać na coś co można samemu się nauczyć. A w polsko-japońskiej to nie jest takie fajne jeśli ktoś chce być grafikiem, a nie programistą bo tam pierwszy rok to jest ostro sama matma i obliczenia kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bardziej opłaca się iść do jakieś szkoły plastycznej bo w takich szkoła to wątpie by ktoś coś się nauczył, no chyba, że kompletnie nie ma pojęcia nic o 3d ale nawet wtedy nie wiem czy nie lepiej samemu się pouczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie vancouver school: "3D Animation & Visual Effects" :) czy te studia trwają tylko 12 miesięcy? po ich ukończeniu bede miał wykształcenie wyższe? i czy to jest porównywalne jak ukończenie studiów w naszym kraju?

 

bhaal --> uparłem sie na ukończenie studiów powiązanych z grafiką komputerową, bo właściwie szkoły plastyczne to mamy w PL. Przy okazji nauki za granicą można zaczepić sie o lepszą posade niżeli w naszym kraju :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po skończeniu takiej szkoły masz tylko certyfikat, żebyś nie myślał, że jakiegoś magistra :) to bardziej szkolenie aniżeli studia. to wogóle nieopłaca się jeśli umiesz grafike, a zawsze możesz od razu starać się do jakieś firmy bez kończecnia szkoły za ileś tam tysięcy (w przypadku Gnomona 250.000 PLN!!!) złotych. ano, mamy w polsce szkoły plastyczne, to po kiego grzyba Tobie aż do stanów lecieć :P moja rada jest taka, że jak nie musisz lecieć to lepiej zostać w kraju i skończyć coś tutaj. chyba, że ma się widzi misie to bezsensu. a taka szkoła uczy podstaw. bo co można od początku przez rok , tudzieć dwa lata nauczyć z grafiki ? napewno pro z Ciebie nie zrobią, to raczej sam człowiek musi się nauczyć. W takiej szkole oni uczą JAK OBSŁUGIWAĆ soft, a nie jak zostać guru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max_1989 z tego co mi wiadomo to nie pekaj z ta cena, podobno dla zagranicznikow sa srogie stypendia.

 

Szerzej moze Ci napisac KolegaAlek ktory zkorzystal z czegos takiego, nie wiem jak H4sh (nie wiem czy bral stypendium) ale on tez ostro dawal na studia i juz skonczyl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz kończyć studia z grafiki komp.? Nie wierze że ludzie z kręgu CG którzy wymiatają i czeszą grubą kasę kończyli takie szkoły. Myśle że więcej warte byłoby mając jako-takie portfolio wkręcić się na staż czy praktyke do jakiejś znaczącej firmy i porobić dla nich nawet za free ucząc sie i zdobywając kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy np. warto dlatego zeby miec praktyki w "czolowych" firmach zajmujacych sie cg , praca we wlasnym zakresie troche sie rozni niz w duzej firmie tam np. dostajesz 100 palcow do zanimowania albo obracajacy sie text :D:D to sie nazywa prostiz wzamian za podciecie skrzydel ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala poprawka- nie studiuje w stanach (moze w przyszlosci:)) tylko bralem tzw. precollege czyli skondensowane demo studiow w ubiegle wakacje (grafika) i w te biore aktualnie ilstracje

 

 

na gg max_1989 takie pytania mi zadal:

 

1. czy są w us są jakieś studia graficzne takie max do 20 - 30 tys. $/całość na wysokim poziomie?

 

Ogolnie bez obywatelstwa usa placisz wiecej (przecietnie kolo 40 tys za rok) Ja znam wlasciwie tylko (dosc pobieznie) szkoly na zachodnim wybrzezu, postaram sie kazda z nich opisac.

 

 

1. Academy of Arts University http://www.academyart.edu/ . Miesci sie w centrum san Francisco, Jest kilka kampusow i akademikow rozsianych po calym miescie, co jakis czas widzi sie autobusy z wielkim logo szkoly wozacych studentow. Wlasnie tam studiuje (albo studiowal rok temu) h4sh I z tego co wiem jest dosc zadowolony. W tv widzi sie co chwila reklamy tej szkoly (szczerze mowiac dosc kiepskie) gdzie jacys ludzie szcyca sie ze 95% uczniow dostaje prace w swoim zawodzie juz w pierwszym roku po ukonczeniu studiow (absolwenic podostawali sie min. do Pixaru, Dreamworks czy Disneya). Szkola jest bardzo dobrze wyposarzona- maja pokoj z greenboxem, czyba tez sprzet do MoCapu. Jesli interesuje cie modelowanie 3d I animacja 3d to aau bedzie w sam raz, jak chcesz sie zajmowac grafika czy ilstracja to odradzam. O ile mi wiadomo nauczyciele sa bardziej nastawieni na warsztat niz na teorie. Wybralem sie tam I obserwowalem faceta uczacego rysowac, co przypominalo troche te programy zmanierowanych babc uczacych malowac na tvpolonia tzn. tlumaczyl jak rysowac dokladnie tak jak on.

 

 

2. California College of the Arts http://cca.edu Ma 2 kampusy- w Oakland I San Francisco te szkole znam w zadadzie najlepiej. Za rok bedzie obchodzila stulecie I szkonczylo ja wielu znakomitych ilustratorow I plakacistow. Szkola jest raczej nastawiona na macintoshe co moze niketorym wadzic I ogolnie bardziej niz jak korszystac z wszystkich fujnkcji programow, nauczysz sie jak byc kreatywnym, budowac komppzycje, jak uzywac kolorow, jak przelac swoje emocje na papier itp:) Nie ma tu wlasciwie kierunku scisle zwiazanego z 3d czy z animacja, ale tego mozesz sie nauczyc sam, a tu zdobyc wiedze w zakresie rysunku I projektowania. Mialem szczesxcke rozmawiac rok temu z facetem, ktory jest producentem dvd z gnomona I mowil mi, ze ta szkola jest po prostu najlepsza I koniec kropka a aau to scierwo:) Innym plusem jest to ze mozesz brac zajecia z jakiejkolwiek klasy chcesz, I tylko pod koniec wybierasz co zdajesz na dyplom. A I jeszcze jedno- nauczyciel od ilustracji jest G E N I U S Z E M. Na prawde, ma niesamowity talent, znakomicie opowiada I uczy,

 

3. Art Institute http://www.sfai.edu/ o tej szkole wiem tylko, ze kiedys byla dobra teraz jest beznadziejna (San Franisco). A I skonczyl ja Lasseter:)

 

 

4. Cal Arts http://www.calarts.edu/ los angeles Podobno najlepsza szkola specjalizujac sie w animacji w USA. Tez niewiele wiem:)

 

 

 

 

2. czy można dostać jakieś stypendium nie bedąc prymusem a naprzykład posiadając bogate

portfolio?

 

Sa 2 rodzaje stypendiow- Merrit- prosto od szkoly I foundation- czyli stypendia od jakis tam fundacji. Te pierwsze sa przyznawane w zadzie tylko na podstawie portfolio, czyli po prostu wyslesz im swoje prace I jesli zwala ich z nog, nie intereseuje ich gdzie chodziles do szkoly czy czy masz syndrom downa, po prostu dostajesz pieniadze, ktore pokryja studia.

 

W drugim przypadku, zwracasz sie roznych firem czy osob (w szkolach mozna dostac liste z wypisanimi adresami szystkich fundacji- wsrod nich burger king I Arnold szwarznegger). Tu juz bardziej licza sie twoje stopnie, dochod twoich rodzicow I to czy masz obywatelswo (dodatkowo jesli jestes murzynem lub lesbijka znajda sie fundacje dajace stypendia tylko takim jak ty). Najczesciej te stypendia sa mniejsze niz caly koszt studiow, ale zawsze mozesz sie zglosic do paru fundacji.

 

3. czy te np: vancouver school po tych 12 miesiącach wydaje taki dyplom jaki dostaje sie

po studiach w polsce? i moĹźna uznawać Ĺźe ma sie wyĹźsze wykształcenie? Jeśli nie to które szkoły kształcą tak aby dostać papierek iĹź ma sie wyĹźsze wykształcenie (ofcourse związane z cg )

 

Nie mam pojecia wlasciwie:) Wiem tylko, ze z dyplomem w. wymienionych szkol nietrudno o mocna posade za granica. H4sh np dostal posade w jakiejs popularnejsz firmie (nie pamietam nazwy, ale to oni robili te reklame do motorli z brunetka rozkladajacym sie telefonem). Jak rozmawialem ze studentami z cca (z pierwszego roku) to wlasciwie juz kazdy mial jakies powazne zlecenia (min okladki do TIME, ilustracje do National Geographic)

 

4. ile $$$ potrzeba na miesięcznie "normalne" wyżycie?

Na pewno duzo wiecej niz w Polsce. Dokladnej sumy ci nie potrafie podac? Plusem jest to, ze szkola oplaci ci koszty transportu miejskiego, a jesli mieszkasz w Akademiku to zawsze znajda sie jakies kolezanki gotowe zagotowac ci makaron:)

 

 

5. Czy łatwo tam o prace w cg? czy sami wymiatacze co niedadzą zarobić sie tam pałętają?

 

Mysle ze ogolnie dosc latwo, wbrew pozorom do tych szkol zapisuje duzo amatorow z wypchana kieszenia, bez jakielkolwiek wiedzy, ktorzy nie maja wiekszych problemow ze znalezeim sie na rynku. No a jak jestes Polakiem-samoukiem to juz pewnie jakis tam dorobek masz I latwo cos sobie znajdziesz.

 

6. Czy te studia ratują od wojska? Bo tak to zawsze wieczorami by można dorabiać na umowa/zlecenie.

 

O ile wiem, juz sam fakt ze jestes za granica ratuje od wojska.

7. Jak sie ma załatwianie tam sobie pobytu? z tego co wiem to te zielone kartki starczają na rok, a jeśli studia są dwuletnie? czy prostą sprawą jest "przedłużenie" pobytu?.

 

Jam mam obywatelstwo, wiec nie mam pojecia jak jest z wiza, moja mama ma zielona karte I chyba musisz dluzej pobyc w stanach, zeby taka otrzymac, ale jak juz bedziesz mial to nie bedzie problemu z jej przedluzeniem (oczywiscie jesli zostaniesz w stanach)

 

8. Czy warto? czy nie lepiej skończyć jakieś nic nie warte studia w polsce a póĹşniej wyjechać tam do pracy?.

 

 

Ogolnie mysle ze sam musisz stwierdzic, czy wolisz pracowac w jakims platigu, miec bardzo dobre wynagrodzenie (chyba:)) czy meczyc sie w pixarze, startujac jako popychadlo do animacji palcow u stop:p Amerykanskie szkoly chyba bardziej sa nastawione na ?konfrontacje z klientem? I umiejetnosc znalezienia sie zawodzie. Sam najlepiej wiesz czy wolisz sie ksztalcic na Asp, czy na jankeskiej szkole spezjalizujacej sie w nowych technlogiach. Nie powiedzialbym, ze jedno jest lepsze od drugiego, tylko sa najzwyczajniej rozne. Oczywiscie, mozesz sie starac o prace za granica po polkiej szkole, czy nawet bez wyzszego wyksztalcenia, nie orientuje sie czy z powodzeniem czy nie :)

 

 

+ ogólnie jaki tam jest klimat? czy obcokrajowcy są tam dyskryminowani

 

 

Klimat- rozny w roznych szkolach, np. w cca jest raczej dosc artstowsko, w akademiku widzi sie imprezujacych transwestytow dajacych sobie w zyle:) Obcokrajowcy nie sa dyskryminowani, wrecz przeciwnie, bo wiekszosc studentow ma obce pochodzenie. Np, w mojej klasie jedyny prawdziwie rdzenny amerykanin wychowal sie w Arabii Saudyjskiej, a reszta to w wiekszosci powabne azjatki:)

 

Jesli chodzi ci o klimat doslownie, to przy zatoce zimno wp*zdu :)

 

no i alkohol mozna kupic po szkonczeniu 21 lat:)

 

A I wazna rzecz- jesli chcesz sie starac o studia, musisz miec zdanego toefla I jako tako znac angielski,

 

 

 

 

Ufff? Najdluszy post w moim zyciu, mam nadzieje, ze chociaz troche pomocny dla wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no moglbym przysiac ze sa wieksze, na wszystkich ameryckich uniwersytetach obywatele maja taniej, moze aau nie jest pelnoprawnym collegem czy cos, ja na twoim miejsci bym im wyslal maila, zeby sie upewnic.

 

prawo jazdy teoretycznie jest wazne przez 3 miesiace od przyjazdu, a potem musisz se wyrobic nowe, ale wlasciwie to mozesz spokojnie jezdzic ale zostaniesz przylapany(nie ma zadnej kary), i od daty przylapnia masz 3 miesiace na nowe prawko:)

 

 

I wazna rzecz dla wszystkich:

 

Z wiza studencka mozecie pracowac tylko na terenie kampusy, musicie sobie wyrobic zielona karte, lub pozwololonie na prace zeby sie zatrudnic gdzies indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ethereq

Ja jestem dokładnie w połowie szkoły średniej (LP: zarządzanie informacją 2 rok)

Już dokonałem wyboru kierunku studiów i będzie to grafika komputerowa.

I nie wiem czy nie wylecieć do stanów na studia, bo od dziecka mnie ciągnie w tamte strony i chciałbym przy okazji zwiedzić USA i zobaczyćjak tam jest...

Język mam opanowany niemal że do perfekcji więc problemów komunikacyjnych napewno mieć nie będe...

 

Czy waszym zdaniem studia grafiki komputerowej w USA to dobry pomysł? zwarzając na wyżej podane argumenty :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności