Skocz do zawartości

Zbyt duża ilośc [img]


MaGuu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoko Hindus ale wydaje mi sie ze emotki niestety sa polaczone z obrazkami , bo w koncu emotki to taki maly obrazeczek ;)

 

Niestety nadal ja nie rozumiem po co jest to ograniczenie i widze ze wy tez niewiecie ;) jezeli wrzucam obrazki ze swojego serwa i daje linki [/img] to w jaki sposob to obciaza serwer ? nawet gdybym wrzucil 100 obrazkow po 1 mb kazdy to to by obciazalo moj serwer nie serwer max.pl (jezeli sie myle wyprowadzcie mnie z bledu)

 

Moim zdaniem powinno byc ograniczenie co do obrazkow wrzucanych na serwer max3d.pl, a z alternetywnego zrodla jak imageshack nie powinno byc ograniczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwestia była już poruszana - niestety miało by to wtedy wpływ na szybkość pracy serwera i jego obciążenie.

Obciazenie serwera przez zewnetrzne obrazki?

Nie chodzi mi o mozliwosc uploadu, chodzi tylko o tagi >
<blockquote data-ipsQuote="" class="ipsQuote" data-ipsquote-contentapp="forums" data-ipsquote-contenttype="forums" data-ipsquote-contentid="27335" data-ipsquote-contentclass="forums_Topic"><div>Niestety nadal ja nie rozumiem po co jest to ograniczenie i widze ze wy tez niewiecie ;) jezeli wrzucam obrazki ze swojego serwa i daje linki [img] to w jaki sposob to obciaza serwer ? nawet gdybym wrzucil 100 obrazkow po 1 mb kazdy to to by obciazalo moj serwer nie serwer max.pl (jezeli sie myle wyprowadzcie mnie z bledu)

 

Moim zdaniem powinno byc ograniczenie co do obrazkow wrzucanych na serwer max3d.pl, a z alternetywnego zrodla jak imageshack nie powinno byc ograniczen

No wlasnie o tym mowie. Przeciez zewnetrzne obrazki wykonywane sa na linii moj serwer-moja przegladarka. A max jest tylko jakby posrednikiem. Przeciez wszyscy wiem dlaczego czesto zabrania sie hotlinkowania na hostach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie może chodzi o osoby z modemem/niezbyt szybkim łączem.

 

możliwe a w sumie nikt nie wziął tego pod uwage...takie rozwiazanie było by przydatne dla ludzi ktorzy tworzą sobie galerie i robia upload w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialem to pod uwage Minitril ;) ale wiesz nie wiem kto ma teraz modem ? w sumie ja mam modem 128/128 najwolniejsze co jest na swiecie i nie przeszkadza mi jak jest duzo obrazkow , mam ustawione maxymalna ilosc postow per pejdz i na cgtalku tak samo gdzie ilosc zdjec jest 10321321 razy wieksza i nie przeszkadza mi to ze musze poczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do emotek to rzeczywiście czasem chce się walnąć z 40 w jednym poscie. Natomiast to co obrazów to wydaje mi się, że podstawowym kryterium byli tutaj użytkownicy korzystający z modemów - nie, nie Neostrady/whatever 128 KLICEK tylko modemów dial-up gdzie czas ładowania strony ma znaczenie. Z tego samego powodu w wątku "speed painting" kiedyś wprowadzono zasadę która zakazuje postów bez obrazków aby nie zaśmiecać wątku rzeczami które znaczenie wydłużają czas ładowania strony nie wnosząc "treści" w postaci obrazu. Ludzi korzystających z modemów jest jeszcze sporo i o nich w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać. Jechałem na modemie przez 6 lat (!!!) więc doskonale ich rozumiem. ;)

 

illy: nie wiem dlaczego jesteś za tępieniem emotek/podwójnych znaków itd.? Dlaczego ograniczać kogoś formę wypowiadania się? Nie PiSuj ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że tylko Polacy? Miliony amerykanów korzystają z połączeń modemowych (dial-up) a w takiej np. Japonii mniej ludzi ma dostęp do szerokopasmowego internetu niż w Polsce (procentowo w przeliczeniu na mieszkańców - na początku zeszłego roku było to ok 15-16%). Wygląda więc na to, że nie jest z nami tak najgorzej - no może poza cenami gdzie brylujemy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego jesteś za tępieniem emotek/podwójnych znaków itd.? Dlaczego ograniczać kogoś formę wypowiadania się? Nie PiSuj ;P

Z tego samego powodu co nienawidze blogowego pisania, dzieci neostrady itd. Nie nieszczmy plynnej formy wypowiedzi

Jechałem na modemie przez 6 lat (!!!) więc doskonale ich rozumiem. ;)

Piatka! Ale wystarczy napis " uwaga 56k" w tytule watku i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adsl.... to ja troche naleje do ognia..... dlaczego taki sam dsl, na tym samym laczu, kosztujacy tyle samo w niektorych krajach ma limit (dokladnie tylko w jednym) a w innych nie ma (reszta swiata)? czy przypadkiem ktos probowal to renegocjowac? to jakby miliony userow w tym kraju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo moze w jednym kraju sa kable z miedzi a w innym z aluminium, przeciez mowimy o wysokich czestotliwosciach, chyba
z tego co ja sie znam na tych wszystkich kablach i czestotliwosciach to masz szczescie ze na koncu napisales "chyba" bo jedno nijak ma sie do drugiego, chyba ;)

 

vv3k70r: bo tak sobie ktos tam w tpsa ustalil i juz, wiadomo ze nie ma (prawie) zadnych przeszkod technicznych zeby nie bylo limitow, ale co tam polska to dziwny kraj z dziwnymi ludzmi, wiec chcesz wiekszy limit to płać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie znam na tych wszystkich kablach i czestotliwosciach to masz szczescie ze na koncu napisales "chyba" bo jedno nijak ma sie do drugiego, chyba ;)
sam tez napisales "chyba" wiec nie podwazaj mojej wypowiedzi dopoki nie jestes pewien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do limitów tp - debilne z naszej str patrzac ale z ich nie koniecznie.

Ostatnio dzwonili z propozycjami nowych wariantów neo...

spławiałem ich ale byli upierdliwi więc zaczołem naciskać inaczej, kierownik którego zaprosilem do negocjacji powiedział mi że limity sa po to by wyeliminować pajęczazy (tych co to biora neo i zasilają nim całe osiedla i dzielnice kraje i planety) Słowem chodzi o to by nikt na neo nie dorabiał dzielac to łacze na 20 mil głodujących w somalii albo no nie wiem.

Posród moich znajomych jest kilka osób które dzielą łącze 2 mieszkania z sąsiadami dlaczego nie więcej ktoś spyta.

PROSTE po 1 neo 512 jest na tyle nie drogie że za pół ceny jest już do przełkniecia porównujac z cywilizowanym swiatem.

po 2 transfer nie jest symetryczy i na wyjsciu jest 128 co jak podzielić na 2 wszyscy wiedzą ile wyjdzie.

No ale pajeczaży nalezy zwalczać tak bo inaczej trzeba by konkurencyjne ceny dać by wytempić zjawisko.

zapytałem go co mysli o rodzinach wielodzietnych mam kumpla z 6giem rodzeństawa.

eh szybko zakończyła sie ta rozmowa, limitu nie zdejmą wiec dalej siedze na starym neo...

...to tyle jeśli o transfer, a ponieważ sprzet maja słaby to dobre jest restetuja go co 24h :D i kable nie maja tu wiele do powiedzenia wiecej filma sagem to jakby ktos sie głowił czemy rozpina go regularnie co dobę.

Jestem zwolennikiem innego rozwiazania odblokujmy ilosc obrazków

Ale do watku mozna wkładać tylko miniaturki z linkiem do pełnego formatu i tyle.

Dodatkowo zdejmijmy limit wielkosci obrazków montowanych na serverach z poza forum tak by nie było obecnych problemów dla pewnosci mozemy zdjąć hosting obrazków na nim po za miniaturkami które by generował co wy na top ja mysle ze to dosć inteligentne rozwiazanie byłoby.

 

Doprecyzuję bo moze to bedzie jakis wariant:

1) wszyscy których znam hostuja obrazki na innych serverach nie na max3d tylko jakichs tam darmowych wyspecjalizowanych

2)lepią je w pełnym wymiarze odrazu w watek

3)niektóre stony otwieraja sie nawet na dslu po 20 min

więc:

1)wywalmy ograniczenie ilosci obrazków

2)wywalmy hosting na max3d

3)dodajmy automat do robienie miniatur z zewnetrznego hostingu

4)ustawmy procedure tak by mozna bylo wrzucic tylko tabelke z załączonymi miniaturami

5)kto chce klika i ma pełny wymiaz ze wskazanego servera gzdie cały plik został wrzucony

6)miniaturki wielkosci 4 avatarów wystarczą

 

Czy to by nie ułatwiło i uprzadkowało spraw ? Jak myslicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności