Skocz do zawartości

Adobe Labs - Project Lightroom


naeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zacząć temat o tym o to produkcie Adobe, aktualnie w fazie testów i programowania...

 

Niedawno wyszła wersja dla windows, Beta 3.

 

alrrd6.jpg

 

Co o nim sądzicie ?? ktoś się zabrał za Beta Testy ?? Jak sprawdzałem, i moge powiedzieć że jest bardzo elastyczny i dość szybki, nawet sam interfejs wygląda ładnie i jest przysposobiony dla użytkownika.

 

Może jakieś testy ?? jak się baiwłem ustawieniami jestr tam tego całkiem sporo, niektóre są bardzo udogadniające życie.

 

Plusy:

-Z tego co zauważyłem, gdy włącza się program ponownie wsyztski ustawienia, wystzksie otwarte fotografie itd itp. są w tym samym miejscu co po wyłączeniu programu wcześniej.

 

-Co dość zaskakuje, program zajmuje bardzo mało powierzchni dyskowej. Standardowa instalacja zajmuje zaledwie 8 mb.

 

Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do tej szybkości to można by polemizować, camera raw na podobne opcje korekcji, a działa dużo szybciej (takie mam przynajmniej odczucie)

 

Bardzo dobre wrażenie robi interface, może jest troche za bardzo przebajerowany, ale takie są tendencje, kończy się z maksymalnie uproszczonym jak np. w majce (chodzi mi tylko o wrażenia wizualne :P )

Mi sie podoba :)

 

-Z tego co zauważyłem, gdy włącza się program ponownie wsyztski ustawienia, wystzksie otwarte fotografie itd itp. są w tym samym miejscu co po wyłączeniu programu wcześniej.

No to może być plus albo minus, program działa jak jakiś wirtualny album, oraganizujemy zdjecie w kolekcje, kategorie, ale nie zarzadzamy, gdzie fizycznie (czyt. gdzie w katalogu) są, możemy tylko przenieść je do folderu lightrooma (jeśli sie myle, to sorry, nie mam programu pod ręka, bo komputer mi szlag strzelił), nie wiem jak inni, ale ja lubie wiedzieć gdzie mam jakie pliki, dlatego tutaj akurat punkt dla pojączenie bridge+camera raw

 

Ustawienia nie są kompatybilne z camera raw, choć z tego co widziałem nie różnie się, ale w opcjach pisze, że to jest "na razie"

 

Kolejny plus : lightroom wykrywa, że do komputera są podpięte dwa monitory, gdy pracuje na jednym i daje slideshow automatycznie wyświetla się na drugim

 

Podsumowując dziwny program, spokojnie można go zastąpić bridge + camera raw, któremu brakuje jakiś tam bajerków typu slideshow i fajnego interface'u (no i kilku innych oczywiście), choć praca w nim jest rzeczywiście przyjemna i komfortowa (gdyby tylko przyśpieszył troche).

 

PS. No i brzydką ikonkę ma... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tylko chwilę na kilku RAW'ach. Wolne toto ale wygląda ciekawie, jest trochę bugów ale wkońcu to beta, nie ma co się dziwić. Bardzo podoba mi się funkcja before/after, przydatna rzecz. Jak będę miał czas potestować dłużej to podziele się wrażeniami :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie spodziewajmy się cudów, narazie rpogram w fazie testów i programowania, napewno wsyztsko to zmienią, w koncu to Adobre :)) oni chyba wsyztsko robią w dobrą storne, w koncu mają duuużo betatesterów którzy im prześlą napewno co ise im nie podoba... heh :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności