Skocz do zawartości

viewer?


madman1987

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ludzie ludziska! Przyjzalem sie temu xNormal'owi i musze go zareklamowac bo nie wytrzymam :) Wiele tematow bylo o tym gdzie, jak i po co najlepiej podejzec model. Wczesniej myslalem, za max i acceleracja dx rozwiazuje problem. Ale tutaj konkretnie sie zdziwilem! W xNormal mozecie jednoczesnie wlaczyc podglad:

diffuse, emit, bump, normal/displace, occlusion, GI diffuse, specular, gloss, reflection i wreszcie LM maps (czymkolwiek one nie sa ;])

Wbrew pozorom dziala stabilnie a wlaczenie wszystkich map naraz nie zabija kompa na amen! Ja mam srednio 75 fps'ow. Do tego realtimowe shedery automatycznie dodaja bloomy tam gdzie mamy emisje, obsluga shadows, self shadows etc etc :)

Tyle, warto sprawdzic. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2gie czytam podziekowania w helpie i nie widze nic szczegolnego mozesz naprowadzic ? :>

 

ok juz nie wazne zorientowalem sie ah ten "fturny" analfabetyzm

Wiesz, na chrzcie nie dostałem imienia empeck ;)

 

testowałem ten program jak był jeszcze wierszem poleceń i do renderowania normali wykorzystywał API PhysX Agei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to i ja się wypowiem, moja karta ma coś zwalonego, nie wiem czy to przez podkręcanie czy cos, ale poprostu nie odpala nic co działa na opengl'u, quake itp sie nie odpalają podobnie jak max (tryb opengl) wywala okno windowsa o błędzie i dupa, robiłem reinstalki windy i driverów i nic nie pomogło, teraz staram się ją zareklamować. Aha karta to gf 6200 wiec co do opengl to chyba nie musze komentować ze powinno działać...

Są jakies viewery na direct3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ardeni.... ale openGL dzila na standart VGA, wlasciwie nei obsluguje go nawet karta (tylko ramka pamieci) wiec problem tak czy siak tkwi w sterownikach...... teog sie naprawde nei da zepsuc... bo wtedy by juz w karcie nic nie dzialalo...

 

po prostu sobie teog nei potrafie wyobrazic jak moze nei dzialac openGL, skoro neizaleznie co jest puszczane na koncu przelatuje przez ramke....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz... poprostu nie działa, już rózne sterowniki sprawdzałem, moja karta od początku ma problemy, tak jak z tymi czerwonymi texturami w maxie...

 

Zapomniałem ze mam podkreconą pamięć na grafie, jak załątwie dyskietke to ją odkręce (musze przestawić w biosie vga) i zobaczymy czy będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz ile dales do liczenia.. tam sa pewne neiprzekraczalne parametry zalezne od watkow w karcie..... dokaldnei rpzeczytaj specyfikacje.... i zajrzyj na test:

http://www.blogas.lt/Jminds/

 

ponoc jakies .nfo jest wywalone w oryginalnych sterownikach....

 

a tutaj:

j_c_p walczyl z podobnym problemem.....

http://www.pcinpact.com/forum/index.php?showtopic=54005&pid=1029352&st=0&&do=findComment&comment=1029352

 

upgrade biosu do 2.0 nei wiem czy jest dostepny ale sprawdz czy tam nei podlubales przy podkrecaniu....

 

 

 

a pokreciles przy podstawowym ustawieniu VGA, no i od tego trzeba zaczac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70rxcvbcpq1967ux- lol tą przewagę dx ma nad ogl, że możesz go zainstalowac, jeśli karta nie ma wsparcia dla odpowiedniej wersji ogla to sobie możesz instalować... co tam już sobie zechcesz ;]

 

ardeni- jesli quaki doomy etc tez nie dzialaja, to niestety karta chyba nie ma odpowiedniej wersji opgla, bo podczas instalacji gry sa instalowane potrzebne biblioteki :( niestety ogl MUSi miec wsparcie sprzetowe

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tam....... mi kazdy ogl chodzi bez zadnego wsparcia na emulacji procesora..... przeciez o to w tym chodzi :)

 

no ale bez bibliotek GLSL si enei da... albo karta rozumie nowa biblioteke (ma implementacje) to ma, a jak nie ma to nei, tak jak MOwisz r2d2....

rzecz w tym ze ta karta ma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta karta ma czy nie ma to nie bede sie klucil, bo nie wiem :) ale skoro ponoc ma, to nie wiem co jest nie tak, mi na poczatku tez nie chcial dzialac (xnormal), sciagnalem najnowsze drivery i poszlo, tez sprawdz ktora wersje sciagnales- 32 czy 64 bitowa, ale to by sie nawet nie zainstalowalo... hmm. cifne ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc w momencie gdy klikne na 3d view wyskakuje mi takie okienko:

08052006014729iu0.th.jpg

a w samym programie nie moge zmienić rozdziałki gdy chce by view był w fullscreenie..:

08052006014939ej3.th.jpg

w okienku oczywiście też nie działa, zainstalowałem przed chwilą drivery ze strony asusa 60 mb było aż.. i dupa, dalej to samo, jutro musze go odkręcić (tzn odwrócić to co podkręciłem) i dam mu devaultowego biosa ze standardowymi napięciami ( bo te też zmieniałem podkręcając karte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystalem z ofusion, jesli lubi sie grzebanie z shaderem dwa dni zeby normal byl ok to polecam :) do tego co chwile fatal error albo po prostu normal jest- zaraz go nie ma bo... bo tak ;/ najbardziej dwnerwuje kulawosc zapisu, bo jesli zapiszesz sobie model z fajnie skonfigurowanym shaderem,to mozesz byc pewny, ze po wczytaniu zapisu pomimo tych samych ustawien w ofusion wyswietlanie bedzie inne i do tego bledne !!! koszmar... brrr :) ale jesli ktos faktycznie cos z tym wykombinuje zeby to dzialalo jak nalezy- bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności