Skocz do zawartości

3ds maxy ... wszystkie i kariera :)


gorveyus

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie sie zastanawialem nad kupnem jakiejs wersji 3dsmaxa ... bylbym wdzieczny gdybyscie mi napisali ile kosztuje poszczególna wersja ... tylko prosze powiedzcie ze sie myle ze to kosztuje w granicach 3500 USD :| bo jesli tak to chyba mam pomodelowane ... i gdzie mozna kupic to ... w innych tematach pisaliscie ze mozna zamowic z usa ale ta wersja jest nielegalna bo niemozna uzywac takiej wersji w europie ...a wiec powiedzcie gdzie w polsce mozna to kupic ... czy są jakies internetowe sklepy z tym, cos mi sie wydaje ze mozna kupic to przez dilera danej firmy ;p ... acha ... powiedzmy ze kupie juz np 3ds max 7 i zaczne robic ... po roku dojde do wielkiej wprawy i bede chcial pracowac w jakiejs firmie albo na wlasna reke sprzedawac projekty ... czy to sie oplaca i czy bardzo trudno zrobic naprawde fajny model bądź animacje ... I właśnie ... jak to jest z studiami ... bo mam 18 lat i za rok musze isc na studia ... gdzie w polsce sa jakies studia tego typu ... tylko mam nadzieje ze nie są to studia tylko typu ASP gdzie bede musial sie nauczyc najpierw malowac na kartce zeby potem robic to samo na kompie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tylko prosze powiedzcie ze sie myle ze to kosztuje w granicach 3500 USD
okolo 10.000zl :)
no tak pomyliles sie o 200 $ :)

po roku dojde do wielkiej wprawy i bede chcial pracowac w jakiejs firmie albo na wlasna reke
po roku nie dojdziesz do wielkiej wprawy po roku zapoznasz sie z interfejsem jako tako..wiec na obsluge maxa zarezerwuj sobie trohe wiecej czasu..

na poczatek proponowal bym sobie sciagnac triala 30 dniowego z strony autodesku.. zeby zobaczyc jak to wyglada..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po roku dojde do wielkiej wprawy i bede chcial pracowac w jakiejs firmie albo na wlasna reke

po roku nie dojdziesz do wielkiej wprawy po roku zapoznasz sie z interfejsem jako tako..wiec na obsluge maxa zarezerwuj sobie trohe wiecej czasu..

na poczatek proponowal bym sobie sciagnac triala 30 dniowego z strony autodesku.. zeby zobaczyc jak to wyglada..

pozdrawiam

Bez obrazy, ale ******** jak dzik w sosne, na poznanie interface, żeby sie łapać o co chodzi w vieportach, nawigacji i ogólnie obyć sie z maxem to miesiac, góra dwa, potem jeszcze poznanie narzedzi w edit poly lub nurbsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po roku dojde do wielkiej wprawy i bede chcial pracowac w jakiejs firmie albo na wlasna reke sprzedawac projekty
No troche przesadzilem:) chodzilo mi bardziej o to ze po roku ciezko ci bedzie dostac prace za godne pieniadze, ciekawa (zakladam ze tak chcesz pracowac zreszta kady tak chce).

potem jeszcze poznanie narzedzi w edit poly lub nurbsach

+teksturowanie + swiatlo + rendering.. sie mowi :) ale schodzi troche czasu z nauka tego

pislof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie da się kupic i legalnie uzywać starszej wersji maxa :( jedynie najnowszą czyli 9 poszukaj w newsach tam jest cena

 

nie do końca. zapisy prawne wyraźnie regulują, że stając się posiadaczem programu stajesz się jego właścicielem. możesz więc go odsprzedawać (po stosownej cenie) bez względu na to co powie Autodesk.

 

swego czasu było już kilka procesów głównie w DE, gdzie w licencji było zastrzeżone, że nie można odsprzedawać tej kopii programu. sąd najwyższy uznał ten zapis za niezgodny z prawem.

 

można więc zakupić np: na ebay'u legalną licencję maxa 6 czy 7 bez martwienia się o legalność.

 

powyższe info to tylko informacja jak jest w niemczech. w żadnym wypadku nie polecam tak robić. nie wiem jak się ma do tego polskie prawo więc nie biore odpowiedzialności za wykorzystanie info jakie zawarłem w tym poście :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie inne programy są tańsze ?? i na których mozna robic to samo co na 3dsmax'ie ... acha co do tego po jakim czasie naucze sie interfejsu i funkcji ... to znajac mnie bedzie to miasiac góra 2 a potem ostre zapiepszanie z animacjami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o obsluge maxa to idz na polroczny kurs i juz bedziesz wszystko wiedzial. ale zeby zrobic "fajna pracke" musisz miec bardzo duza swiadomosc tego co robisz i doswiadczenie. jezeli np duzo malowales wczesniej to po pul roku zabawy w maxie 3d bedziesz guru, ale jezeli zaczynasz od zera to tak 2-3 lata.

 

moze uda Ci sie kupic licencje 3dmaxa od kogos jakas ver.6 za grosze musisz poszukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, znowu o legalnosci odkupionego oprogramowania...... wesolo.... oczywiscie wszyscy pracuja na traialach - hobbysci, a reszta kupila oryginaly na firme :)

 

papugi z autodesku moga sobie napisac nawet ze Ziemia to teapot..... tylko ze ich pisanina w licencji ma sie nijak do rzeczywistosci, lista przedmiotow/uslug/dobr z wylaczonym prawem do odsprzedazy bez okreslonych koncesji/licencji jest na stronie ministerstwa obrony.... to jest obrot specjalny..... a reszta podpapada pod cywilny.... a tam nei mozna wylaczyc odsprzedazy (w tym niezajmowalnosci przez wierzycieli) bo zaraz by sie zrobila lawina nieodsprzedawalnych leasingow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gorveyus w krakowie z tramwaja widac kilka :)

 

sam jakbym wiedzial o czyms takim to bym sie zapisal, sporo pracy musi to oszczedzac, tlyko wyczaj jakis bardziej profesjonalny, zeby Cie teapotow nie uczyli robic przez 6 miechow, popytaj co jest na zajeciach itp a na forum doradzimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu zainteresowałbym sie softwarem z tak zwaną "przyszłością":

-XSI 5.11 495 EUR

-Modo 202 - 895$

-Silo 2- 159$

-Mudbox

-Zbrush 2 - 495$

 

Jak widac nie są drogie a daja fantastyczne możliwości. Softy te posiadają tak zwane (TVN 24 copyright) "najnowocześniejsze" narzędzia do modelowania i tworzenia grafiki 3D.

Max i Maya wydają sie już tylko dążyć do naturalnej śmierci, niestety spowodowanej działaniami firmy zwanej Autodesk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności