Skocz do zawartości

Ram 667mHz działa tylko na 533mHz


Obywatel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

LoL. Odkopuję wątek, bo właśnie odkryłem, że da się to ustawić. Abit ma własną zakładkę uGuru, także ręcznym ustawianiem nic nie wskórałem. Nie chcę wiedzieć ile czasu straciłem przez to oczekując na rendery.

Cruzh3r: Znalazłeś jedną stronę akurat, co podaje złe parametry. Hehe skutecznie odwiodło mnie to od próbowania ustawienia tego jak trzeba : ) Też się zdziwiłem, bo zanim kupiłem ten sprzęt sprawdzałem nie jeden raz konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak juz jest taki watek to ja zadam swoje pytanie bo jest podobne;)

 

chcialbym kupic taką plytę - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31015

i teraz nie wiem, bo mam karty pamieci 4x256 433mhz. karty bym mial przez pewnien okres czasu, zanim nie przybedzie na nowe:D wiec czy te kości ruszą na tej plytce? nie musi byc taka sama wydajnosc, byle by chodzilo:D pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej się w BIOSie nie grzał? U mnie jest identycznie, tzn. kiedy wchodzę do biosu to procek się grzeje jakby nad czymś usilnie pracował. Poza tym czym się przejmujesz? Chyba nie zostawiasz go na noc w BIOSie?

Czy przy podkręcaniu pamięci (pewnie poprzez magistralę systemową) nie zapomniałeś zmienić dzielnika dla procesora? Podejrzewam, że mnożnik ma zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy przytoczyłem fakt, że w samym BIOSie się grzeje w sensie, że w stanie spoczynku komputer osiąga wysoką temperaturę. Kości RAM też nie podkręcałem, bo to jest taktowanie nominalne, to raczej nie jest problem z tym związany. Za to postawiłem nową diagnozę: chyba podczas transportu radiator przez drgania przestał przylegać dokładnie do procesora, bo obserwuję przy chwilowym większym obciążeniu gwałtowny wzrost temperatury na parę sekund. Ech zawsze coś musi być nie tak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności