Skocz do zawartości

Pojazd low poly - Buggy


Piro

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o konstruktywna krytyke ^^ (byle nie za ostro, poczatkujacy jestem)

qwertynh0.jpg

Użyty vray (jak widac)

Polycount: 4800

Czas wykonania: jakies 1.5 godziny

Pracowalem z konceptem znalezionym na googlach, ale nie byl on wspanialy, jak ktos chce, to zarzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zarzuc koncept, pokaz siatke, daj triangle-count (lepiej oddaje sprawe :)

 

bieznik na kolach wyrzezany na siatce jest chyba troche zbyteczny (tym bardziej, ze nie jest az taki gleboki)

 

podzialaj lepiej smooth-grupami i uporzadkuj troche siatke na przodzie (tuz za nawijarka)

 

w sumie wporzo jest :)

 

ps. pokaz od d... strony jeszcze :)

 

ps II - witamy, witamy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncept (na szczescie nie moj) i siatka (juz moja XD )

 

http://img519.imageshack.us/img519/6403/siatkabuggyag3.jpg

 

 

a tutaj widok z innych stron

 

http://img519.imageshack.us/img519/992/4sidesyo6.jpg

 

mam nadzieje, ze nikomu nie bedzie przeszkadzal rozmiar tych grafik, bylo mi najwygodniej zrobic printscreen :P

 

ps. dzieki za powitanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie plazma, nie stac mnie na to;p to po prostu dualscreen (rozdzielczosc 2304x864) - 2 monitory pracujace jako jeden... w drodze sa nastepne 2 XD

 

...

 

Hmmm, mi sie naprawde taki bieznik podoba, bez wyglada... łyso :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 godziny ?? o.O, początkujący ?? czyli jednak te amerykańskie seriale o następnej generacji ludzi z wyewolueoanym kodem dna właśnie się pojawiającej to nie był tylko wymysł >.> się mi podoba, nie jestem tylko pewien czy te metalowe rurki powinny tak gładko wchodzić w powierzchnie buggiego jak truskawka w jogurt, ale to chyba na teksturce można zrobić.. no i ten, będzie działko ? ;> początkujący wita początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z teksturami bedzie problem... nie umiem XD (jestem poczatkujacy jak juz mowilem). Czytalem na ten temat kilka tutoriali , ale jakos... trudne mi to sie wydaje ^^

Na razie chce sie skupic na low-poly modelowaniu, na teksturowanie przyjdzie czas...

A dzialko mozna dorobic.

###

Dorobione/przerobione:

buggyasdasdasdjg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no więc hmm, gdybym znał się na low poly i tego typu technikach baudziej to wtedy poprosiłbym o siatkę, ale pokazaną troche inaczej niż na tym screenie, który pokazałeś, bo tam to wszystkie elementy siatki się zlewają i nie moge nawet spróbować za bardzo dostrzec, czy gdzieś nie możnaby zaoszczędzić poligonów, fajnie by było gdybyś walnął takie same cztery widoczki, ale z włączonym materiałem i siatką jednocześnie, wtedy siatka by nie prześwitywała ... no i cóż, model idzie do przodu, ale mam kilka wątów:

- szkic mi się baudziej podoba ;} więc w twojej interpretacji nie podobaja mi się te cusie na dachu połączone z szybą, które mają od góry kształt trapeza zamiast półkoli, ale to tylko kwestia mego gustu

- to samo co wyżej tylko, że co do wysokości buggiego, twój jest bardziej znormalizowany, a ten z conceptu jest taki splaszczony, dach ma niżej, przez co przypomina hammera i podoba mi się baudziej

- koła ma bardziej wyciągnięte, nie wiem, może dzięki temu lepiej się porusza po terenie bezasfaltowym[takie przynajmniej sprawia wrażenie], ale napewno mi się podoba ten motyw

- działko imo jest za małe, ale to tylko od strony proporcji artystycznych, bo od strony technologii to chyba nie ma dużego znaczenia rozmiar działka, po prostu ma mniejszy kaliber i tyla

no i dodałeś takie bajerki na przednich błotnikach, pewnie nie potrzebnie pytam, ale to nie są pełne cylindry, tylko ucięte w połowie? a i cuś jeszcze z tym teksturowaniem nie zwlekaj za długo, bo potem to się właśnie modeluje z uwzględnieniem tego, że niektóre fragmenty siatki mogą być zastąpione teksturą właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pojechales :P

teraz poodpowiadam:

1. fakt faktem zawalilem z ta siatka, nie pomyslalem. Jak mi ktos powie, jak wyrenderowac model z wire i materialem na raz, to wstawie takowy obrazek

2.kwestia gustu, imo koncept jest baaaardzo nieudany :P

3. ja sie tylko WZOROWALEM na tym koncepcie, dlatego to na rendzerze odstaje od tego co jest na koncepcie ( pozmienialem to, co mi sie podobalo lub jak bylo latwiej zrobic XD )

4. kola pomine, mi sie tez podobaja

5. uwierz, ze przy dzialku myslalem nad zrobieniem "wielkokalibrowego potwora", ale porzucilem ta idee, poniewaz klocila sie z teoretycznym zastosowaniem takiego pojazdu (szybki rekonesans / transport , a nie wsparcie ogniowe, na to przyjdzie czas)

6. pytasz nie potrzebnie :P to sa oczywiscie polcylindry, dodane tak dla zabawy, poniewaz po usunieciu tych rur (przeszkadzaly przy reflektorach) bylo tam po prosu ... pusto

7. tekstury... awwww kiedys napewno, ale nie powiem kiedy. Dzisiaj z racji tego, ze moje super-lacze niedalo mi przez pol dnia dostepu do neta zaczalem modelowac co innego - co? moze zobaczycie jak skoncze :P (a nie predko to bedzie, poniewaz upgrade'uje nieco mojego kompa, i niebede mial czasu i ochoty modelowac XD )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, nawet się nie rozszalałem szczególnie ;} co do punkcików to po

1. wystarczy włączyć normalnie materiały, żeby wyświetlał w viewporcie, a potem walnąć F4, po

2-5. wiem, że się wzorowałeś i tak powinieneś robić, nie musisz krzyczeć, ja tylko wysnuwałem propozycje niekształtności obiektu ;> i po

6. no wiedziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.

Wiem, ale mi chodzilo o to, zeby przy renderze efekt koncowy dal siatke nalozona na model... ale juz znalazlem odpowiedni topic a forum, ktory opisuje jak to zrobic, ale mam drobny problem. jak bede wiedzial jak go rozwiazac, to wstawie stosowny render.

ad 2-5. nie krzycze, ziemia nie drży :P

ad 6. Wiec po co pytales, chciales mnie sprawdzic? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. >.> to trza było napisać.. ...po

 

2-5. ziemia może nie, ale wirtualna przestrzeń informacyjna przechodzi wstrząsy ;P ...po

 

6. chciałem się upewnić, że siatka będzie ergonomiczniejsza, a nie wiedziałem jak baudzo początkujący jesteś, ale domyślałem się, że taki uberPoczątkujący jak ty to jednak takiej gafy by nie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności