Skocz do zawartości

blad Out of Memory


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w tej sytuacji wskazane było by tak czy owak zebys miał ok 2,5 gb miejsca na dysku - nie wiem czy c, zalezy gdzie masz posadowieony plik stronicowy - Ale taka ilosc zapewni swobode pracy systemu. teoretycznie windows w 32bitowej wersji adresuje 4 gb ramu w praktyce przy 4 przestaje odpowiadac na wyrywkowe wywołania - słowem gubi się niemniej powinieneś mu zapewnic tak pod 4 gb wszystkiego. nie wykluczy to rzecz jasne jakichs błedów w scenie ale z tym juz wiesz co robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560 megsów na C to śmiesznie mało, nawet dla windy za mało.

z mojego doświadczenie 4-5 gigsów. Plik wymiany 3d maxa można wykierować na inny dyst niż C i inny niż instalacja maxa, to pomaga

 

nie kumam ja mam 64 ramu procka celeron 533 a na dysku c wolnego 26 mega i mi sie takie cos nie robi reinstalke zrob i juz...albo glowny sterownik ekranu zmien na inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ze mam ten neiszczesny blad przy duzych scenach okolo 1 mln.

mniejszcze scenki typu 500 000 poly normalnie dzialaja :)

P.S. Nie kiedy mi sie udaje wyrenderowac, ale 60-70% prob konczy sie wlasnie tym bledem ?? to co jest przyczyna nie wystarczalna iosc miejsca na dysku C: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar swapfile zalecany przez system to jakieś 150% wielkości posiadanej pamięci RAM . Windows domyślnie zmienia rozmiar pliku wymiany dynamicznie ,lepiej jest ustawić stałą wartość swapfile i zwiększyć ją o jakieś 10% w stosunku do zalecanej i wykonąć defragmentację dysku na którym się znajduje.

Mnie ta zmiana ustawień pomogła. Trochę mało tego wolnego miejsca masz,niezależnie od pamięci jaką posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie:

Dysk mozna podzielic na tzw partycje AKA cześci fragmenty zbiorniczki ;p ...

nie nozem tasakiem czy cos tam lecz doś podstawowym softem ździebko przed formatowaniem a co wprawniejsi to i nawet po tym - a póxniej odzyskuje im dane mniejsza jednak o to...

Mozesz mieć podzielony dysk i wygląda to jak 2 dyski fizyczne choć w praktyce jest 1

Znaczenie ma to takie ze 2 dyski maja 2x więcej głowic do wyk swej pracy.

Więc moze to pracować zestrojone sprawnie szybciej i efektywniej jeśli reakcje PLIKU STRONICOWEGO będą żwawe nie tylko w trakci zapisu czy usuwania pliku ale i przy np renderku. Zawiłosci jest z tym wiele nie ma co macic... wolny SWAP to czasem powtórki i zwiększenie użycia niby ramu (pożucone pakiety z powodu braku odpowiedzi ble ble ble nie ma czasu trzeba dopisać a nie ma czym usunąc tamtych...)

plik stronicowy zwany tez plikiem wymiany SWAPem i moze jakoś jeszcze zawiera zapis stronic taki jak w RAMie ale tych które przewiduje sie ze beda potrzebne ale mniej lub za chwile i wywala sie z RAMu zdążasz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności