Skocz do zawartości

opowiadania do animacji


Eldar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tekst w jpg-ach to lekka przesada. Cieżko się to czyta bo trzeba przewijać tekst co linijkę.

Jeśli uważasz, że z tego da się zrobić animację to sam ja zrób.

Może nie wrzucajmy tutaj scenariuszy, które powstają minutę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety... nie za bardzo znalazłem taki topic, a może ktoś by chciał coś wykorzystać, albo się podzielić opowiadaniem, może ja zacznę, to tak powstało w jakąś minutkę ;) także to nie jest do oceny, tak tylko na próbę topic :)

 

pozdrawiam

 

www.gult.webpark.pl/ozcl-dust.jpg

 

wybaczcie jakość

 

ekhm, może ja tylko tak rozumiem, jeśli nie tak to odebrałeś to przepraszam :) to jest tylko przykład, chodziło o sam pomysł, może ktoś akurat chce sobie podzielić się opowiadaniem do swojej animacji albo cuś, nie mówię że mój jpg to gotowe opowiadanie i super jest... to tylko przykład ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO przy animcji pomysł to najmniejszy problem. Wiele było pomysłów, scenariuszy i opowiadań takich jak twoje, ale niewiele z tych projektów zostało skończonych. Przede wszystkim dlatego, że autorzy nie mieli chęci, umiejętności, farmy renderującej, kasy etc.

 

A co do twojego opowiadania, to wydaje się być pozbawione sensu. Ewentualnie sens jest tak głęboko ukryty, że nie mogę go odnaleźć ;)

Gdybyś nie napisał, to nigdy bym nie zgadł, że to ma być animacja. Jeżeli faktycznie masz jakiś pomysł to przydałby się opis świata, bohaterów, ogólnie jak to ma wyglądać na filmie. Nie trzeba rysować storyboardu, ale w takiej formie to jest niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście, że tak :D:D chyba nie bardzo się rozumiemy, ale wiem o co Ci chodzi... z mojego opowiadania - pozbawionego sensu i nie dokończonego nie można zrobić ot tak animacji, bo nie ma niczego, tak jakbym po prostu Katedra:

Ide po piasku wchodzę do katedry nagle słońce wychodzi i coś tam itd. też nie wiesz o co chodzi, ale z opowiadań Dukaja było widać o co biega, dlategoż mówię, że opowiadania mają chyba najwięcej wspólnego z animacją, a nóż widelec ktoś chce sobie zamieścić opowiadanie ? jeśli nie to topic można wywalić ;)

 

pozdrówka :)

 

ps. z mojego "opowiadania" nie powstanie nawet rysunek bo to miał być tylko taki a'la test, przykład ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy az taki "durny" jest ten watek. Brakuje tutaj wlasnie czegos takiego jak przyklejonego topica..gdzie ludzie mogli by sie dzielic swoimi pomyslami..storybordami i czym kolwiek co by sie komus przydalo. A autor mial by powod do zadowolenia gdyby jeszcze ujrzal swoje dzielo w ruchu.

 

Inna kwestia jest wlasnie porywanie sie z motyka na slonce..gdzie ktos sobie wlasnie wymysli jakis niewiadomo co i chce zrobic animke..ktora pozniej umiera i tutaj wlasnie przydaloby sie podrzuc temu komus pare fajnych pomyslow jak zrobic cos fajnego nie mordujac siebie kompa i najblizszej rodziny. BO POMYSL TO NAJWAZNIEJSZA RZECZ w animacji..bez tego jedynie super dobre wykonanie moze pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Inna kwestia jest wlasnie porywanie sie z motyka na slonce.. .

- własnie o to mi chodzi Super_oko a pozatym mysle ze jesli ktos ma jakis pomysl scenariusz to raczej sie z nim nie dzieli może pozniej kiedy juz dojrzeje i bedzie naprawde dobry chociaz wtedy niektorzy tym bardziej moga nie chciec sie z nim dzielic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, wątek nie najgorszy. A nóż widelec komuś się spodoba czyjś pomysł na animkę i zostanie ona stworzona ku chwale pisarza i grafika:)

 

Wg mnie brakuje na forum stoyboardów. Ludzie nie umieją rozrysować sobie najpierw w głowie, potem na papierze kolejnych ujęć albo klatek kluczowych. I później wychodzą nieskończone animacje, bo nie było celu do którego by się dążyło. Trzeba znać jakiś, nawet odległy termin, żeby się za animację zabierać. Tak żeby w połowie prac ludzie nie doszli do wniosku, że się nieopłaca, bo fabuła jest nudna, naiwna etc.

Wg mnie to jest problem większości animacji.

 

-> I jeszcze odpowiedź na post "weinerta". Nie wszyscy którzy rysują storyboardy umieją coś dobrze zanimować, i nie wszyscy którzy rysują storyboardy chcą pracować samemu. IMHO to jest najlepszy sposób na przekonanie innych twórców do swojego pomysłu i do przyszłej pracy nad nim.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- własnie o to mi chodzi Super_oko a pozatym mysle ze jesli ktos ma jakis pomysl scenariusz to raczej sie z nim nie dzieli może pozniej kiedy juz dojrzeje i bedzie naprawde dobry chociaz wtedy niektorzy tym bardziej moga nie chciec sie z nim dzielic

 

No i poco juz z gory zakladac, ze nikt sie swoimi pomyslami niechce dzielic. Nie jest to zaden muss dla nikogo zeby rysowac storybordy i pisac krotkie opowiadanka. Ktos moze ma taka potrzebe i checi aby cos takiego robic i sie dzielic tym. Dlatego przydalby sie przyklejony topic w tym dziale aby ludzie mogli tutaj wkladac swoje 3 grosze..np. jakies komiksiki wrzucac. Napewno nikt na tym nie traci a wielu moglo by zkorzystac. Po co kogos strofowac odgornie kto sie chce czyms podzielic...a i nawet dla starych wyjadaczy przychodzi taki czas kiedy komorki zaczynaja szarzec i pomyslow takowych brak...a taki maly pyrdek 10letni ma fajny pomysl na animke..czemu nie skorzystac?? Przydalby sie maly powiew updejtu tego dzialu bo on najbardziej chyba kuleje na tle innych. Obok wipow niekonczacych sie przynajmniej pojawilo by sie cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

jestem jak najbardziej ZA !.

przydalby sie przyklejony wątek do pokazywania storyboardów, lub nawet opisywania pojedynczych pomysłow itp.

Animacje nie powstająpraktycznie żadne - a to , może pobudziłoby jakiś ruch :).

Jestem jak najbardziej za wszystkim co może pomóc . To forum graficnze , i skoro jest miejsce na pokazywanie pulpitów , to watek typu " storyboardy, pomysły na animacje" byłby jak najbardziej wskazany.

 

..::EDIT::..

widze , że OKO ma podobny pogląd - i słusznie :). Jesli nikt nie bedzie tam zaglądac, to wątek padnie śmierciąnaturalną - to proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności