Skocz do zawartości

Kupno samochodu - BMW e36


Gość eax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kumpel chce sprzedać jeepa cherokee za 11 tyś ;] jakiś tam diesel 2,4 (albo 2,5) potężny moment obrotowy i obijak z przodu (można taranować inne auta, kiedyś graliśmy w football ciukami na polu kumpla) spali ci na trasie 6,5 L a w miescie nie cale 8 L ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe

 

http://www.usmotor.pl/czesci_olejej.htm

 

Tarcze hamulcowe Honda Civic 5d - 250 zł/kpl

Klocki hamulcowe Honda Civic 5d - 150 zł/kpl

Amortyzatory przednie Honda Civic 5d - 470 zł/szt

 

http://www.amb-kapitan.com.pl/tarcze2ab.htm

2802088 00 ZIMM L Honda Civic 1.5,Tarcza ham.Ve szt 172,15 210,02

 

chlopie, ty w aso kupujesz?

Tak, ale tylko w tym przedziale cenowym. chociaz stare mitsubishi i subaru poradza sobie lepiej

Nie wierze. Oceniasz stan samochodu po poscie?

 

Prosze. Chce kupic saaba na otomoto. Czy jest w nim cos zepsute?

 

Malo wygodne, slabe wyposazenie, wermachtowskie pochodzenie.

 

Eax, bierz Saaba, wyposazenie miod, komfort miod, miejsca duzo, wygodny, bezpieczny, wierny (kumpel ma 350kkm i dopiero regenerowal turbine).

illy, jeden wielki stek bzdur. Te tarcze, które tam wymieniłeś nie są oryginalne. Oryginalne tarcze do Civica 1.5 z '93 roku kosztują ~800zł po sprowadzeniu z Japonii (tak, tylko tam można je już dostać).

Przeniesienie napędu na jezdnię BMW ma jak żaden inny samochód. To nie są moje słowa ale ludzi, którzy jeździli czymś o wiele "lepszym" od jakiegokolwiek BMW. Więc nie wstawiaj mi głodnych kawałkach o przedziałach cenowych.

Tak oceniam na podstawie postu bo: albo była ta wersja z silnikiem 1.6 albo bardzo zarżnięty większy silnik. Przecież te padaczki, które są montowane w KIA (osobówkach) to nędza jakich mało. Skoro takim czymś "objeżdżasz" BMW o podobnych osiągach (1.6) lub większych to coś jest nie tak, zwłaszcza, że silniki BMW mają rewelacyjnie poprowadzony moment obrotowy. Nie mam BMW jakby co ;)

Mało wygodne? Kwestia własnych preferencji pozycji za kierownicą. Mnie odpowiada. Słabo wyposażone? Hm... Klimatyzacja (w najlepszych modelach automatyczna), elektryczna regulacja foteli, podgrzewane fotele, skórzana tapicerka, tempomat, elektryczne szyby i lusterka etc. To wszystko w modelu serii 3 o którym mówi kolega. Czego Ty jeszcze chcesz? Dobrze się czujesz?

Wermachtowskie pochodzenie - tym ośmieszyłeś się zupełnie, co najdobitniej pokazuje, że nie można traktować Twojej wypowiedzi poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam ja mysle dac za samochod jakies 1500-1700eur, plus oplaty oczywiscie. ;). Pojezdzilem dzisiaj po komisach kolo mnie, byla jedna e36 z przebiegiem 130 000 96' 1,8(4cyl :/) za 14 000, jak dla mnie troche za duzo. Oczywiscie moglbym wziac kredyt na te kilka tys, ale 3mam sie zasady- "nie pozyczaj" - sami wiecie jak jest u grafika siano raz jest raz go nie ma :/. I mysle ze taka 92 93' mi na roczek starczy ;). A samochod hmm raczej stawiam na frajde z jazdy, ale rowniez na praktycznosc(dlatego nie mam zamiaru kupowac coupe'). Javor - pokazesz jakies fotki? :). Widze ze sporo jest tutaj fanow motoryzacji(w koncu nie powinno mnie to dziwic widzac tyle samochodow w wipie;) ). Moze jakis maly zlocik? na jakims torze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Javor - pokazesz jakies fotki? :)...

oj lepiej nie :P może kiedyś po remoncie blacharsko-lakierniczym bo tak jak jest teraz to poprostu wstyd :D poprzedni właściciel bawił się w lakiernika na świerzym powietrzu i wszystko spierniczył :( chyba że bardzo byś chciał zobaczyć mój łuskowy lakier do predkości ponaddźwiękowych to wal na gg ale na forum linka niedam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe troche śmieszne niektóre wypowiedzi, to BMW w ostateczności może być zwykłym sedanem o troche większej mocy niż inne samochody na drodze, ale jednak samochodem za 10tyś, ja przeciwko nic nie mam, a osobiście poprostu mi się podobają.

 

Burneq> w polonezie jest więcej miejsca, mają napęd na tył i mocniejsze silniki mają ok 100KM :] pozatym "dobre bo polskie" hehe Corsa kojaży mi się z samochodem do nauki jazdy :p

 

kannu > mi sie "tak sobie" sprawuje (ale dla czego o tym wcześniej napisałem) dzisiaj nawet zaczoł "strzelać z rury", ale i tak już dawno nie zostałem wyprzedzony :D

 

eax> rozważałeś audi 80/coupe quattro, napęd na 4 koła, jakieś 130 - 180KM (zależy od silnika) i na szutrze można poszaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwazalem i subaru impreze tez rozwazalem(dzisiaj akurat stala taka 1,8 4x4 za 9000,- z przbiegiem 180 000 i chyba 96'), ale 4x4 to nie to samo co RWD ;), a na szutrze to mnie nie stac zeby szalec... mokry asfalt jest tanszy w eksploatacji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe wracając do technologii bmw własnie patrze na klasyfikacje konstruktorskie w GP F1 hm, rozumie ze na ferarrke nie masz choć coś do remontu pewnie byś trafił, ale moze reno co ;) :p

Tak sobie ja patrze na to cacko i jakos mie sie ono ...

ct-xxx%20original%283%29.JPG

SERIO MYSLICIE ŻE JEST ŁADNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze jest ;) - wiesz jakbym trafil nawet na puknieta ferrari to wzialbym bez zastanowienia, i dalej jezdzil tipo a ferrari sobie powoli remontowal, ale przy 10k to raczej zapomnij o ferrari :/(nic ponizej f355 nie wchodzi w gre ;P) Pecet - imprezki tak chodza, ta byla jeszcze przed oplatami to mysle ze w granicach 12 000 za calosc. To co z tym zlotem? dalo by sie cos wyczarowac?? jacys chetni - (mysle ze i tak dopiero w styczniu ;P ) :)

 

EDIT:

 

eeeee:/

http://autokapitol.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1565341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Tak się składa że byłem użytkownikiem takiego bmw przez 2,5 roku. Był to model 320 touring rocznik 95. Kupiłem go z przebiegiem 155tys. , gdy sprzedawałem miał 224 tys. W tym czasie wymieniłem amortyzatory, końcówki wahaczy i "niestety" musiałem wymienić popychacze zaworów (regulatory hydrauliczne). Największy koszt to oczywiście popychacze ( 3 tys zł), zamienniki 1400 zł. Amortyzatory to koszt około 1200 zł ( polecam bilsteiny). Reszta to groszowe sprawy. Średni zużycie paliwa to 9.7 l/100. Na trasie 8.3 l/100. Sprzedałem go tylko dlatego że to było kombi i nie było mi już potrzebne.

Dwulitrówka ma za mały moment obrotowy(190Nm), trzeba go wysoko kręcić żeby samochód ładnie przyspieszał, polecam silnik 2.5 l(245 Nm).

Dlaczego bmw:

1. Silnik brzmi po prostu pięknie,

2. Wcale nie jest droga w utrzymaniu,

3. Bardzo dobrze przyspiesza ( oczywiście piszę o silnikach 6 cylindrowych)

4. Czy stary czy nowy model, zawsze wygląda pięknie.

5. "Freude am fahren" - to jest główny powód dla którego powinieneś kupić bmw.

Jest tylko jeden problem: za 10 tys. ja bym nie zaryzykował.

Pozdrawiam

Nic dodać, nic ująć.

Oj tam skonczcie z tymi dresami ;>. Nie szufladkujcie kazdego posiadacza auta tej marki do dresow ;]

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wygodne? Kwestia własnych preferencji pozycji za kierownicą. Mnie odpowiada. Słabo wyposażone? Hm... Klimatyzacja (w najlepszych modelach automatyczna), elektryczna regulacja foteli, podgrzewane fotele, skórzana tapicerka, tempomat, elektryczne szyby i lusterka etc. To wszystko w modelu serii 3 o którym mówi kolega. Czego Ty jeszcze chcesz? Dobrze się czujesz?
w porownaniu do saaba

Wermachtowskie pochodzenie - tym ośmieszyłeś się zupełnie, co najdobitniej pokazuje, że nie można traktować Twojej wypowiedzi poważnie.
tak, jestem niepowazny. a co to, rozmowa na poziomie komisji sledczej? jesu, chlopie troche humoru

 

a co do cen tarcz przeciez napisalem, po co jezdzic 10 letnim autem do aso?

za 9000, 96r ? to chyba kradziona lub po wypadku i pewnie z silnikiem 100 pare koni

mon, takie sa ceny, sprawdz na otomoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do saaba

tak, jestem niepowazny. a co to, rozmowa na poziomie komisji sledczej? jesu, chlopie troche humoru

 

a co do cen tarcz przeciez napisalem, po co jezdzic 10 letnim autem do aso?

NO dobra, trochę mnie poniosło. Moja wina. :)

 

Nie trzeba jeździć do ASO. Ja mówię o oryginalnych częściach zamiennych. Po co? Po to żeby ten 10-letni samochód dalej jeździł jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się pośpieszył to bym ci opchnął swego poldasa. 3,5 roku nim przejeździłem. Samochód obciachowy ale służył dobrze, nie psuł się i tani w utrzymaniu. Teraz przyszła kolej na mazdke 626. W tej cenie ok. 10 tys. moge spokojnie polecić ten model. Co prawda nie taki kozacki jak biemdablju ale fajny, wygodny i niedrogi a można w super stanie wyrwać, osiągi w zależności od silnika nie najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam do tego co pisałem wczesniej ze BMW objechałem kia własnie z mechanika z mazdy 626. Dotam tez że przez 6 lat uzytkowania tego Kia mój ojciec mial nastepujące usterki:

- pompka spryskiwacza szyb padła (zrobiona z gwarancji)

- trzeba było wymienić jak sie to zwie te gumowe końcówki na wycieraczkach zapomniałem zupełnie

Gwarancji było 6 lat

Ojciec robi 40-60 tys rocznie na dobrej instalacji gazowej w sensie bardziej zaawansowanej choć dokładnie nie wnikałem.

ale z Betka szłem na 98 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności