Skocz do zawartości

Interesection Snap??? Czy takie coś istnieje.


Anomal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie czy znacie jakiś skrypt lub plugin do Maxa który pozwala "snapować" do przecinających się lini (w Autocadzie nazywa się to: Intersection).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc , Dzięki.

 

p.S . Czasami dobija mnie to marketingowe wyrachowanie Autodesku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Klikasz prawym przyciskiem na ikonce snap 3d. i tam wymierasz do czego chcesz przyciągać

 

Drogi Lisie

Ja wiem co to są opcje snapowania tylko własnie o to chodzi że wśród nich nie ma snapowania do przecinających się lini...pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.S . Czasami dobija mnie to marketingowe wyrachowanie Autodesku...

 

?? Opcja która jest używana na jednego usera na kilkadziesiąt tysięcy nie powinna być commonem w pakiecie. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś tego potrzebował. Sam nawet nie moge sobie wyobrazić zastosowania takiego udogodnienia którego nie mógłbym zrealizować innym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przyznam szczerze że zastanawiają mnie wasze wątpliwości...

po co? jest to bardzo przydatna funkcja głównie przy tworzeniu wizualizacji na zaimportowanych plikach z autocada gdzie wiele lini się przenika a autocad potrafi te styki WYKRYĆ (nawet gdy nie ma w ich miejscu vertexów!!).

 

Pewnie żę można sobie jakoś poradzić bez (np ewolucje z boxami i snapowaniem do vertexow -ale nie jest to zbyt wygodne).

Pewnie że można dojechać do Madrytu autostopem ale chyba szybciej jest wsiąść w samolot...:_)

 

P.S. Z tego co sie dowiedziałem podobno ejst to w najnowszym Vizie..;_) Szkoda że w pracy pewnie takiego szybko nie będę miał...;_(

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie programu wymusza istnienie w nim pewnych funkcji. MAX to nie CAD jak sam zauważyłeś. Tym samym zbędne narzędzia nie są implementowane. MAX nie jest programem inżynieryjnym w ścisłym tego słowa znaczeniu i brak jest wielu innych funkcji które masz w CADach czy Vizie. MAX do CADa ma się jak sztaluga i farby olejne do deski kreślarskiej i ołówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol - masz predyspozycje na rzecznika prasowego Autodesku:_)Zastanawia mnie czemu uważasz że drobna funkcja o którą sie pytam to niepotrzebny dodatek. Przy tworzeniu modelu wizualizacji potrzebowałbym jej (gdyby była) srednio "raz na 10 minut". Od życia i programów trzeba wymagać (tym bardziej jak program ma w nazwie "max";_). Uważam że jeżeli program ma funkcję "snap", to dobrze, żeby snapował też do przecinających sie lini - czy to tak wiele, czy to przewyższa możliwości programistów autodesku albo czy obciązy niewyobrażalnie ram? Wątpię. Firma w ktorej pracuję wyłożyłą grubą kasę na Vizy, które mają,w założeniu, wspierać projektowanie architektury i myslę ze mam prawo wymagać, jako użytkownik.P.S. Pomijam juz fakt ze Max nie ma przyzwoitego "alignowania" obiektow i wpisywania długości tworzonej lini...Dlatego właśnie w firmie, coraz więcej osób przestawia sie na darmowego SketchUpa, który oprócz tego że jest za darmo, to jest bardzo precyzyjny i wygodny w obsłudze (tylko nie renderuje GI i takich tam...)P.S.S tzn jest skrypt do "alignowania" względem 3 punktów, jest power Sketch do wpisywania długości lini ale to póki co nie w standardzie i czesto za grubą kasę...jutro/dziś egzamin na magisterskie, ide spać:_)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Ja nie wymagam żeby CAD miał renderer na poziomie MAXa. MAX to nie jest narzędzie do tworzenia super dokładnych projektów - można robić ale jak sam zauważyłeś ma wiele niedoskonałości. Osobiście bardziej czekam na lepszy mesh painting i inne pierdoły, których ty nigdy nie użyjesz. MAX jest konkurentem Mayi, Blendera, MODO... To nie są programy dla inżynierów, tylko artystów. Dla takiego czy rurka ma 11.75 mm czy 11.76 mm to wsjo ryba. Ad rem...

 

Może skryptem by się to jakoś dało załatwić... Ja bym poszukał dokładnie po sieci - skoro twierdzisz że funkcja jest użyteczna to ktoś pewnie napisał pluga albo skrypt. Jak przypadkiem gdzieś mi się nawinie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Muzzy:_) o to mi chodziło.

Kome: "degustowałem" Rhino, dość podobny sposób pracy jak z Cadem, z tym że jest strasznie drogi i ma rendering na podobnym poziome jak Cad (chyba że coś przeoczyłem..)...co jest nie wygodne dla firmy zeby mieć 3 programy: 1program do rzutów, 1 do modelowania i 1 do renderingu + "photoshop itp".

Hynol: co do renderingu w Cadzie, z tego co wiem Architectural Deskop jest sprzedawany z "pseudoMaxem" gdzie można teksturować i renderować w Mentalu.Ale mysle że to kwestia czasu jak mental będzie wbudowany do Cada..

 

DZieki za pomoc i pozdrawiam.

 

 

 

TAk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sciagnelem tego plugina ale mam problem z wlaczeniem go:

 

1. wklejam plik umiSnap_1_12 do folderu 3ds Max 8\plugins

2. wlaczam maxa i wszystko jest ok, tzn nie wyskakuje zadne okno z bledem

3. otwieram Plug-in Manager i nie ma tam tego pliku :(

4. otwieram Grid And Snap Settings i tam tez bez zmian

 

Mam maxa 8 - czy jest mozliwe ze plugin nie pasuje do tej wersji? Czy moze robie cos zle?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności