Skocz do zawartości

Z 3ds max'a na Cinema 4D przesiadka


xiyoung

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaawansowanym użytkownikiem programu 3ds max. Uważam ze jest to świetny program. Niestety ma jeden minus - CENE! Nawet okrojona wersja 3ds VIZ kosztuje bagatela 10K zl. Chętnie przezucil bym sie na cos tanszego np na C4D. Niestety mam problem ze znalezieniem odpowiednich materialow szkoleniowych. Moze ktos z was ma takie albo mogl by podzielić sie ze mna swoja wiedza.

Jestem architektem i przede wszystkim W max'sie produkuje wizualizacje. Pracuje głownie w ten sposób:

Importuje pliki AutoCAD (dwg) rzuty i elewacje budynku, na tych rzutach modeluje boxy (robie z nich sciany) uzywzjac funkcji snap to point (jest to bardzo precyzyjne) po wykonaniu szkieletu budynku zagęszczam model dodając kolejne detale.

Glownymi funkcjami i modyfikatorami jakich używam sa:

- extrude (do zamkniejtych polilini)

- uvw map

- snap

- lathe

- bevel profile

- boolean

- smooth

- OPCJE Edit poly

I jeszcze pewnie kilku innych

Jezeli ktos z was jest mi wstanie pomodz w przestawieniu sie z maxa na C4D to program ten zyska nowego uzytkownika a max straci icon_wink.gif

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

przesiadka z max`a na c4d jest ciezka jak siedziałes w maxie długo ale co zrobic jak taki drogi :| Ogolnie te funkcje ktore wymieniłes c4d posiada i wogole dosc prosty sposob sie ich uzywa, modeluje nimi. Wiadomo ze z renderkiem bedzie troszke inaczej ale juz jakies dodatkowe plugi raczej znajdziesz :)

A co do nauki to wystarczy help programu aby poznac funkcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

znacie może jakąś stronę, forum. gdzie mógł bm znaleźć rzetelne tutoriale? najlepiej tłumaczące poszczególne funkcje a nie typu "jak zrobić kaczkę" bo kaczka do niczego mi nie jest potrzebna...;)

Dzięki za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelką pomoc. Niestety nie udało mi się znaleźć helpa do Cinemy. Włączyć z pod programu się po prostu nie da. Wchodzę do menu help - hel(cinema4d) i d... nic się nie dzieje. Może jakieś sugestie z waszej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności