Skocz do zawartości

Nowy komputerek i monitor.


3rider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na nowy komputer i monitor 4-5k. Chcialbym zlozyc cos co sprzyjaloby edycji 3d w maxie, ale dawalo rowniez rade w gierkach 3d(mam 10 letniego brata ;P). na monitor mam ok 1,3k i niewiem czy oplaca sie inwestowac w pva czy kupic cos wiekszego ale na zwyklym panelu lcd. Co do skrzynki lezaczej na podlodze to mialem zamiar wlozyc nowego Intela Core2 Duo E6300 1.86 GHz i 2 gb ramu kosztem karty graficznej, karta moze cos kolo gf 7600 albo radka x1600. Chcialbym abyscie mi doradzili jaka karte wybtac tak do 700zl i monitor do 1300 reszty jestem prawie pewien. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no jesli chodzi o procek to moj typ jest ten sam na MoBo Asus-a P5LD2, hmm, co do karty, w zasadzie wiekszosc gier ci pojdzie nawet na sprzecie klasy X1300, moze by sie dzieki temu dalo w lepszy monitor zainwestowac, albo wiecej pamieci...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na allegro kupiłem monitorek 22' Viewsonic właśnie za nie całe 4 stówki i jestem w miarę zadowolony przy dużym odświeżaniu jest trochę niewyraźny ale przy 60 Hz jest ok i kolory też jak teraz w kafejce lub u kumpla pobawię się na 15 to czuje się jak bym na komórce robił ;))

no i ma na tyle dużo wyjść jakichś ale nie mam pojęcia do czego toto jest ;))

 

tylko drobny problem 32kg waży ;)) dlatego rzadko kompa ruszam ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po paru latach poszukiwan co chce robic w zyciu (sorx za brak polskich znakow, ale pisze z kompa gdzie nie ma Polskiego jezyka

) zdecydowalem ze wracam pelna para do grafiki. No i tu pojawia sie problem, potrzebuje zlozyc dobry komputer do 6k aby nadawla sie do 3ds maxa, niestety nie znam sie za bardzo co 3ds max lubi. z tego co wiem to pamiec ii procek jest najwazniejsza. Poczatkowa konfiguracja:

Procek - Core 2 duo 6600

Pamiec - 2x1GB DDR2 800MHz Geil ultra (cl4)

Grafika - GeForce GX2 7950

Plyta - Gigabyte 965P S3

Bardzo prosze o wszelkie uwagi i propozycje. Komputer narazie skladam bez monitora.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika aż taka mocna nie jest potrzebna

 

nie słuchaj się kolegi fikołka bo widać nie obudził sie do końca.

grafika jest bardzo istotna. może nie przy renderingu jednak nie należy kosztem karty walić w RAM czy proca.

odbije się to na tym, że karta nie będzie umiała sobie przeliczyć tych wszystkich poly które masz w scenie 9a które walniesz do RAMu) i fps spadnie do 1-2 klatki na sekundę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karte grafiki to akurat kiepsko wybrał, bo to są 2x GF 7900 GT w SLI na jednej karcie, a 3DSMax nie wykorzysta SLI, więc wydajność będzie jak jednego 7900GT. Ja bym kupił właśnie 7900GT, lub GS (najlepiej coś z chłodzeniem Zalmana bo standardiwe podobno troche głośne jest) - 1000zł zostaje w kieszeni, a wydajność niższa o pare % których i tak nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta glowna jest tak dobrana aby w przyszlosci dokupic ram-u

jesli chodzi o procka to kolejne wersje core 2 duo to juz przeskoki z 1000zl na 2000, 4000 i 8000 tysiec wiec odpada.

z karta graficzna to obecnie najpotezniejsza na rynku to oc 7900gtx, albo radeon na GDDR4 X1950XTX pograc tez czasami wypada:-)

jesli chodzi o moje pytanie to pierwotnie chodzilo mi o alternatywy tej konfiguracji. co do karty graficznej jak sie maja alternatywy w postaci

quaroFx 560 badz 1400? czm te karty sie roznia podczas pracy w 3dmaxie,bo czytalem watek dotyczacy pzerabiania zwyklych GeForcow fx, patrzac na parametry karty to slabo 128 bitow 128MB pamieci itd. ale wiem ze one wspomagaja maxtemy czy jakos tak, na czym to polega?

z gory dziekuje za wszelkie odpowidzi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności