Skocz do zawartości

lightcache -- render sieciowy


DOOMEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam połączonye w sieci kilka kompow z procesorami dwu rdzeniowymi, czy mozliwe jest przeliczenie samej lightmapy(fly-through) w opcji distributed rendering. Czy wogole liczenie w sieci lightmapy ma sens? Jezeli tak to jaka wartosc w polu number of passes nalezy wpisac dla renderfarmy -- ilosć kompow x2 (w przypadku dwurdzeniowych maszyn) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za wypowiedzi, jednak jest cos zastanawiajacego. Dlaczego vray mimo tego ze nie moze liczyc lightmapy w distributed rendering, podczas renderingu sieciowego ( w momencie kiedy przelicza lightcahce) obciaza procesory wszystkich kompow na 99 %. Może to jakis bug mojej wersji vraya. Spotkał sie ktos z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie dla was pewnie banalne pytanko, odnosnie renderingu sieciowego, wiem ze na forum byl juz poruszany, uzylem nawet opcji szukaj i bylem na stronie z vrayowskim manualem, ale nie znalazlem odp.

 

Chodzi mi o to ze jak uruchamiam na kompie sieciowym ( sa 2 ) plik vrayspawner60 to uruchamia mi sie max, ale w dziwny sposob. ciagle sie zamyka iotwiera od nowa :( v ray Log na drugim kompie po wcisnieciu Render zglasza komunikat ze sie nie moze polaczyc z drugim komputerem. dodam ze firewalle sa powylaczane, a na komputerze z ktorego uruchamiam rendering w opcjach rendera system-->distributed rendering mam dodany i widoczny drugi komputer.

 

jezeli wiecie co jeszcze moge zrobic to napiszcie prosze. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze jak uruchamiam na kompie sieciowym ( sa 2 ) plik vrayspawner60 to uruchamia mi sie max, ale w dziwny sposob. ciagle sie zamyka iotwiera od nowa :( v ray Log na drugim kompie po wcisnieciu Render zglasza komunikat ze sie nie moze polaczyc z drugim komputerem. dodam ze firewalle sa powylaczane, a na komputerze z ktorego uruchamiam rendering w opcjach rendera system-->distributed rendering mam dodany i widoczny drugi komputer.

 

miałem taki problem również ostatnio.

-pamiętaj aby przed odpaleniem vrayspawner60.exe mieć włączony VRLServer.exe

 

- mi raz to nie pomogło.. i może to głupie .. ale zaczełem klikać wszystko co ma *.exe w folderze xD (akt desperacji ;) po tym jak przeczytałęm na forum gdzieś tam na naszym forum ,że komuś pomógł tylko reinstal windy... :/ )

I o dziwo zadziałało... tylko nie wiedziałem dokładnie dzięki czemu...

 

Znów na innym kompie kiedy też miałem taki problem.. to metodą prób i błędów dotarłem to tego *.exe'ka który pomógł Oo zwie się 3dsmaxcmd.exe (odpal.. coś tam to zrobi.. i powinno zadziałać..Oo )

wiem że mało profesionalnie.. ale u mnie skutecznie :)

 

pozdrawiam

 

 

jak w czymś pomogło to grzecznie proszę o ptk. rep.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności