Skocz do zawartości

Sprzęt do 3d max'a ... O/C


Yorki

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym abyscie mi doradzili jaki sprzet wybrac do 3d max'a ... ok. 2000 zl (bez monitora), mam gotowke i bede skladal w czesciach na allegro, jak na poczatek mam taka konfiguracje :

 

AMD 3500+

1 GB

Ati X1600XT 256MB

250 GB

 

To te glowne rzeczy, czy wedlug was to dobra konfiguracja, czy lepiej bylo by cos zmienic ? Jeszcze chce zaznaczyc ze mam zamiar bawic sie w O/C, wiec troche to uwydajni slabsze czesci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wiesz, ja długi czas robiłem w maxie na AMD 1Ghz i 256 Ramu... nie moge powiedzieć żeby było to wspaniałe doświadczenie :)

Teraz miałem okazje popracować na maxie na kilku roznych kompach. W sumie co moge doradzić to dużo Ramu, tak jak piksar powiada z 2GB było by fajnie (może przesadza z tym minmum :) ). Bardzo miłym dodatkiem jest 2 rdzeniowy procek. Karta graficzna to już bardziej bajer. Chyba że chcesz żeby ci się wszystkie normale, odbicia itp wyświetlały w viewportach.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Atlon X2 3800+ - 679 zl

plyta Gigabyta M555 - 349zl

ram Gaila DDR2 800hz 1GB - 605zl

grafa GF 6600GT - 300zl

 

razem 1935zl

 

Wzialem zestaw tak na chybil trafil poki co. Ale sam planuje w najblizszym czasie kupic cos podobnego tylko ze z 2gb ramu odrazu. Chyba, ze bardzo bardzo ci zalezy na super grafie i wolisz pograc w gierki niz sie rozwijac intelektualnie to prosze cie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada. Ale wg mnie to jest najmiejszy problem, bo zawsze można coś schować w scenie, a w najgorszym przypadku robic w paru scenach a później połączyć przed samym renderem. Najważniejsze to RAM który nie sypie błędami i procek który nie traci stabilności podczas dlugich godzin renderu :)

Więc finałowa moja rada - patrz na jakość rzeczy których kupujesz, bo lepiej mieć ciut gorszy sprzęt na ktorym można polegać, niż szybszy który będzie ci się sypał.

 

mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli o mnie chodzi to 1000 zl bym wyrzygal na sama grafike ... i duzo ramu nawet kosztem procka

 

ale tutaj wlasnie chodzi dokladnie o to co robisz, czy modele idace w kilka mln poly czy renderujesz ;] no albo robisz i to i to , tylko wtedy dorzuc do tych 2k jeszcze 2gie tyle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności