Skocz do zawartości

WIP Animation demo reel


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem prace nad nowym demkiem bo stare ma już 5 lat i śmierdzi tęchlizną.

Chciałbym aby to demo jakoś wyglądało, stąd pomysł na taki otwarty wątek aby każdy mógł krytykować cały czas w trakcie powstawania demka. Za wszelkie uwagi i porady z góry dziękuję, licząc na to, że wasza pomoc zmobilizuje mnie do pracy a w efekcie do powstania dema, które da się jakoś oglądać... może komuś gdzieś się później spodoba...zobaczymy.

Postaram się na bierząco wrzucać updaty.

Z racji, że demo jest mocno pod kątem animacji, zapewne trafi tu trochę plików video... ale na razie nie mam pomysłu gdzie je wrzucać w necie aby każdy mógł spokojnie je oglądać. Jakieś sugestie?

 

Załączam kilka modeli in progress... będą otwierały demo przelatując przez ekran w odpowiedni dla siebie sposób, robiąc różne rzeczy... docelowo zbudują piramidę, która niestety nie wytrzyma zbyt długo To będzie pierwsza część demka.

 

Koncepty do tych modelików są autorstwa Andrew Bella.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a może byś zrobił kręcący się wolno podest (już troszkę oklepane) na którym jest model i wykonuje jakąś sekwencję ruchu , np. bieg ( tyle że w miejscu) i zaczyna się od pokazania siatki modelu i podczas obrotu przybywa powoli bajerów od textur przez jakieś włoski aż po GI. Każdy model może robić co innego of course ;) możesz nawet pokusić się o zbudowanie jakiejś logicznej fabułki z tego. Ten pierwszy może się nerwowo i z przestrachem rozglądać na boki bo jakiś taki zastraszony jest ;) kolejny może uciekać w popłochu i zestresowany oglądać się do tyłu a jeszcze inny może go gonić :) po czym wszyscy wpadają na siebie . pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ładnie, przypomina nowe kreskówki, niby dla dzieci ale dzieci się z nich nie śmieją natomiast dorośli wyłapują niuanse animacji i przenośni i bawią się świetnie.

Obyś skończył:P

 

Chyba też się niedługo pierwszymi renderami z dyplomu pochwalę:)

Ale jeszcze trochę, jeszcze trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie podobaja malo jest fajnych i ciekawych postaci a te wygladaja naprawde interesujaco. Co do samego demoreall to chyba tak naprawde to jak ono bedzie wyglodac zalezy od tego co najbardziej chcesz zareklmowac ze swoich umijetnosci, bo domyslam sie ze nie jest to proba nauki czegokolwiek tylko wrecz przeciwnie wykorzystanie tego co potrafisz najlepiej. Jesli animacja to jakies postacie wykonujace konkretne czynnosci w jakims ograniczonym srodowisku, jesli modele to przedewszystkim prezentacja siatki itp. wydaje mi sie tez ze nie warto porywac sie z motyka na slonce i nie probowac robic czegos czego do konca nie czujesz zeby nie wyszlo na fuszerke :/ . Napwno te rzeczy wiesz ale strasznie mi sie nudzi w pracy :D (mam nadzieje ze szefu tego nie przeczyta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki doki.. dzięki za dobre rady! Wszelkie wasze uwagi bardzo cenię. Ale zapytać muszę o Maxwellowe multilight.. nie bardzo wiem jak to miałoby wyglądać. Maxwella znam jeszcze z testów w wersji beta.. i na tym się skończyło.

Malutki update.. kolejny stworek.. z szybkim, miękkim rigiem. Docelowo te modeliki mają być takie cartoonowo-gumowate. Pozdrawiam!

 

(na screenie widać na razie rozciągliwe uszka i kilka kostek na około ust)... więcej w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje,ze zdajesz sobie sprawe iz przy tak prostych modelach animacja musi wymiatac:)?

btw kojarzysz firme jak Big Idea? Keith Lango w niej dziala. Tak mi sie cos widzi,ze jak bys zrobil full wypas animowany to profil w/w firmy bylby gdzies tam zblizony do tego co moglbys miec ochote robic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animki będą :) w końcu tego dotyczy ten wip ;) Dzięki Paweł za radę. Po to wip,. żebyście mnie przydusili do porawek tak długo, aż animki będą wymiatać :) A takie mam założenie... demo będzie dotyczyło animacji więc te modele są tylko pretekstem i punktem wyjścia. Nie o modeling de facto tu chodzi tylko właśnie o ruch... muszę jakiegoś serwa założyć zdaje się.. chyba, że będę testy wrzucał na rapidshare? nie będzie to zbyt uciążliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności