Skocz do zawartości

Czy dobra książka


Bachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić książkę http://helion.pl/ksiazki/cwmax8.htm

Jestem totalnie zielony w 3D. Z tutorialów nic nie rozumiem, a książki udostępnione za darmo na tej stronie są szczerze mówiąc do niczego.

Nie idzie nic zrobić bo to do starych wersji.

 

Czy ta książka do której dałem link jest dobra dla początkującego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jak chcesz książke na start to polecam 3d Max 5 Projekty i Rozwiązania, czy jakoś tak. Jeśli jednak masz problem ze zrozumieniem tutoriali dla początkujących to nie spodziewaj sie cudów. Wg mnie lepiej zająć się poznaniem interface maxa za pomocą prób i błędów i częstych odwołań do F1.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy tam wszystko jest dobrze napisane. Bo jak bedzie taki odpał "wejdz w tam i tam i włącz to i to" a ja będę to robił i sie okaze ze nie ma tych opcji lub miejsca w ktore mam wejsc tak jak w przypadku tych darmowych ksiazek do pobrania na stronie to ja dziękuje za taką książke. Potrzebuje książke pod maxa 8 a nie jakieś starego trupa.

 

hindus Nie rób z siebie idioty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus dobrze napisał, żadna książka nie da ci tego co darmowy internet, + user manual dostarczony do twojej wersji maxa i dostępny pod zakładką help... Ja raz kupiłem książkę do maxa, ale nawet jej nie przeczytałem, uczenie się z książek jest bez sensu, po prostu.

 

Aha i uważaj na słowa, bo bana dostaniesz już po trzecim poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uzywaj "szukaj", temat książek był wałkowany na forum juz kilka razy i to dogłębnie

 

2. Stare książki są aktualne, jeśli nie możesz znaleść danej funkcji w nowszym maxie to użyj wyszukiwarki załączonej w maxowym helpie.

 

3. Jeśli naprawde sądzisz że książka ci pomoże to kup sobie jakąkolwiek do swojego maxa. Po kilku dniach zobaczysz że to to samo co jest w necie. Więcej się nauczysz z Tutoriali i videtutoriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :] nie robie z siebie idioty - chciałem pomóc....

prawda jest taka że jak wydasz kase i nie będziesz miał chęci oraz samozaparcia to nic z tego nie wyjdzie, większośc z nas uczy się przez całe życie...ja po 2 - 3 latach używania maxa mało wiem....

 

większosc tutków też jest dla nowych userów a nie dla zaawansowanych, zaawansowany user nie potrzebuje tutka sam do tego dojdzie :D

 

większosc z starych ksiązek/tutków pasuje pod nowe wersje maxa wiec to nie problem. Jak masz stały dostep do neta to daruj sobie kupowanie ksiażek - chyba że chcesz postawic sobie na półce bo prawda jest taka że bez książki niektórzy nauczą się szybciej niż z nią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, skoro jesteś nowym uzytkownikiem maxa, to nie rzucaj textami o "trupach" interface maxa nie zmienił się prawie nic od czasów 4, tylko dodawano nowe opcje i usprawnienia. A jak narazie nie wydano lepszej ksiązki po polsku która opisuje podstawowe funkcje maxa niż ta do Maxa 5.

Ogólnie rzecz biorąc popieram hindusa, chcesz kupuj - ja swoje zdanie wyrazilem.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz ksiazke minie 7 dni , zanim do ciebie dojdzie kolejne 3 , zanim zaczniesz ja czytac minie pewnie kolejne 3 , w tym czasie spokojnie moglbys ogarnac podstawy z tutkow no ale coz leniwosc nowych nie zna granic , najlepiej zeby lektor czytal ? albo pojawial sie duszek ktory mowi co jak robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności