Skocz do zawartości

Scena 3D: Wizualizacja starej czesci miasta


dlugasx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcialem pokazac jedna z moich prac. Wizualizacja starej czesci miasta w moim rodzinnym miescie. Zmajstrowalem to 3,5 roku temu. Chcialem oddac jak najwierniej realizm budynku aby niewtajemniczeni w kreski architekta mogli zobaczyc co autor projektu chcial przekazac miastu. Bardzo bym prosil o subiektywna krytyke odnosnie tej wizualizacji i fotomontazu. Bardzo mi zalezy na wskazaniu bledow ktore tutaj zrobilem. Moze jakies sa ;).

 

pozdrawiam

 

dlugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przeczytaj regulamin i dostosuj się do nazewnictwa wątków.

 

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=43

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=2595

 

Aby zmienić nazwę wątku naciśnij EDYCJA w pierwszym poście i > Go advanced

Tam w polu "tytuł" wprowadź poprawioną nazwę.

 

Jeśli tego nie zrobisz temat zostanie skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaszczyzny strasznie Ci świecą. trochę odcina się to od pozostałej części, która jest zdjęciem. Brak faktury i gładkość materiałów (no i krawędzie w sznyt) też sprawiają, że obiekt nie jest do końca naturalny.

 

trudno z takiej odleglosci porowatosc materialu dostrzec...

 

pozatym dach musialem zrobic przysypany sniegiem wiec odpadl bump czy displacement...

 

zastanawialem sie czy minimalnym blurem nie pociagnac tego budynku...

cenna uwaga.

 

 

to proponujesz chamferem wykladzac krawedzie ? z reguly robilem to w kompozycji za pomoca blur`a bo niestety przy raytrace komp strasznie zipie... a tych krawedzi nie brakowalo tutaj...

 

dzieki za opinie :)

 

dlugasx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się poznałem;) ale nie jest źle, tylko że te budynki są za jasne (za czyste, za sterylne)

 

co proponujesz odnosnie redukcji sterylnosci ?

 

fotografie nie byly tutaj najlepszej jakosci, wszystko trzaskane w trybie auto , czesto takie zdjecia dostawalem i nie bylo wiadomo co z tym robic :(

 

moze znacie jakis dobry filtr do photoshopa , ktory pomoglby wyciagnac wiecej z fotografii od laika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nieznam za bardzo, ale bym to wyrenderował mentalem z GI i FG to by sie jakoś te białe tak zróżnicowało

 

hehehe... myslisz ze to scanline`em pociagnalem ? hihi... raczej by nie wyszedl taki efekt...

 

GI (poczytaj o jego zastosowaniu) tutaj nie potrzeba, tylko wydluza czas renderu... znaczaco...

 

przy fotomontazu opracowalem swoja taktyke renderingu i w zasadzie jak masz idealne foty (ja ich nie mialem) to mozesz wkomponowac to naprawde perfekcyjnie / dodam, ze budynek wyszedl za 2 renderem; w Photoshopie trochu poprawilem fotke (tyle o ile sie dala poprawic, fotograf nie byl za dobry) budynek jest w stanie nieruszonym

 

jak bawisz sie fotografia to polecam zrobic fotke budynku ze sniegiem na dachu... jak bedziesz mial ciemniejszy snieg to z przyjemnoscia rzuce okiem... moze faktycznie jest szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się poznałem bo to miasto w którym mieszkam - Tomaszów Lub.

Blee, nie wiem po co zniszczyli te podcieni, mogłoby być tak fajnie :/

 

Nie martw sie stary... to wizualizacja dla rady miasta z Tomaszowa...

 

Unia ma sypnac z wora ojro ojro... i bedzie rekonstrukcja tej czesci miasta....

 

czekamy tylko na obwodnice, bo z tego co widzialem w planach to centrum bedzie wtedy calkiem zamkniete... :)

 

 

pozdrowienia z Niemiec

 

Dlugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności