Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

czasy to tam u ciebie najmniejszy problem, za to kadrowanie lezy na calej lini... Poszukaj, bo gdzies na tym forum byly fajne posty o zasadzie zlotego podzialu, do tego Twoje zdjecia sa bezplciowe. Kurde motyw kaczki z mewami jest swietny ale przekaz sie gubi w calosci. Zrobiles to zdjecie jakby od tak, znacznie fajniejszy kadr moglby byc jak bys kucnal, i sie deczko zblizyl.... A co do aparatu, czy co to tam lezy... rowniez kadr, :/ plus otoczenie, plus syf na aparacie... nie fajnie... -

 

A ze aparat slaby... to mozna pominac chyba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

illy zdjecie fajne powiedzmy ze portret wyszedl, ale to jest tak ze zawsze kazdy element trzeba przemyslec. Nie powinien byc obciety kolnierzyk, duzy chaos w tle, postac zbyt centralnie pokazana powinno byc w pionie, wtedy nie skupialo by sie wzroku na tle. Jesli chcesz pokazac dynamike to obraz powinien byc obrocony z lewego dolnego ku prawej gornej krawedzi a nie tak jak u ciebie, bo w polaczeniu z tym ze postac zaczyna sie od lewej strony zwala to caly obraz i jest niezbyt mile dla oka. Mam nadzieje ze pomoglem:**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka tło jest do niczego. Zlewa się z postacią a tak nie powinno być. Generalnie przy portretach stosuje się jak najmniejszą głębie ostrości, czyli przesłona maksymalnie otwarta no i jeszcze pomaga jak najdłuższa ogniskowa czyli zoom na maxa no ale wtedy trzeba troszeczkę dalej odejść by złapać ten sam kadr... no i wtedy mamy pięknie rozmyte tło... No i tyle wiem z mego doświadczenia...:-)

Acha, dobrze jest gdy przy portrecie osoba fotografowana nie stała zbyt blisko "tła" czyli najlepiej jak zaraz za plecami ma jeszcze trochę wolnej przestrzeni (parę metrów) bo w innym wypadku z rozmytego tła nici...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie dzieje ze illy wrzuci jedna fotke i ma stos commentow a ja wrzuce kilka i cisza... :P.

 

ILLY:

Co do fotki, chyba wszystko zostalo juz powiedziane, nie wiem czy ktos wspominal o balansie bieli, jakos tak male ciekawie u ciebie to wyszlo. Kadr wspomniany, przekrzywienie tez, o odbiciu w okularach juz napisales, tlo widze tez i to by bylo na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - w tych drzewkach jednak trochę przegiąłeś z sharpenem :)

 

Dzisiaj właśnie ochrzciłem moją małą prowizoryczną, domową ciemnię. Wrzucam takie dwie próbki-testy mające na celu tylko sprawdzenie czy w takich warunkach można w ogóle pracować...można i to całkiem sprawnie, najwięcej czasu pochłania przygotowanie całego sprzętu, potem już z górki. Spodziewajcie się więc w najbliższym czasie nieco konkretniejszych zdjęć/ grafik, ale to już w osobnym wątku :)

 

Większość pyłków itp. to już niestety zasługa skanera :/

 

ciemnia1.jpg

 

ciemnia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ała - vorek ta pierwsza klisza normalnie masakra :o nie śmiejscie sie z pytania ale można jakoś wrzucic gotową fote na taką klisze żeby potem walnąc taki skan? oczywiście pomijając robienie zdjęcia zdjęciu ? chciał bym miec taki skan kliszy na której była by jakaś fota i potem raster na sciane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus - są firmy które naświetlają na negatywie pliki cyfrowe, możesz sobie nawet naświetlić render jak chcesz, o ile dobrze Cię zrozumiałem.

Nie znam niestety żadnych danych ale wiem że taka usługa istnieje, tylko podobno trochę kosztuje.

 

A to moje to nie jest skan kliszy tylko skan odbitki na papierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje to nie jest skan kliszy tylko skan odbitki na papierze
whatever... najważniejsze że wygląda przednio !! świetny pomysł 'pracy w pracy'

 

odnośnie tego naświetlania - o to mi chodziło tylko nie znam takich pojęć jak ty - ok poszukam jakiegos info o firmach na goglah - Dzięki mistrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam sobie... nic specjalnego

 

Lumix LZ5

kieszentm5.th.jpg

 

//down:

No fakt, ale to dlatego, ze bylo ciemno, przy malym ISO niewiele bylo widac na zdjeciu.

A kompozycja, hm.... wlasciwie to se tak cyknalem z nudow :) I nawet mi sie spodobal ten kadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Drakula te 3 pierwsze foty powalają jakoscią - piękne to jest.

Cos ode mnie: słabiutki aparat Pentagram Photon 434

 

Makro - ujęcie 1

fotka1.jpgfotka1.jpg

 

Proste ujęcie - niestety aparat strasznie kompresuje mi pliki i część dertali ucieka :/

fotka2.jpg

fotka2.jpg

 

Dzisiejsze popołudnie w Sieradzu - eksperyment z ustawieniami nocnymi

fotka3.jpgfotka3.jpg

 

makro - ujęcie 2

fotka4.jpgfotka4.jpg

 

Fotograf ze mnie słabiutki i sprzęcior cieniutki - ale przeglądając wasze zdjęcia wieeele można się nauczyć :D (żadna z fotek nie była poprawiana w PS)

 

Pozdr

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się dorzucę ;) Jestem amatorem i większość zdjęć, które robię to dokumentacja rodzinnych uroczystości, czasem tylko biorę aparat i ruszam w świat...

plener1vg2.jpg

cytrusykg2.jpg

plenerkv6.jpg

plener02gx2.jpg

orzechopp2.jpg

jab322kaopx2.jpg

irgaoqi0.jpg

irgaxf9.jpg

grudnikoma9.jpg

Zdjęcia nie są najlepsze, ale bądźcie chociaż trochę wyrozumiali... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Pierwszy raz wrzucam tutaj jakieś swoje zdjęcia. Zdjęcia robię od niedawna mam analogowego Canona 1000F i obiektyw Tamron 24-70 1:3.3-5.6. Nie podaję przysłon ani czasów naświetlania, bo zwyczajnie nie pamiętam (przysłony 5.6 i mniejsze, czas naświetlania nie dłuższy niż 1/60s). Film Fuji Superia 200, ale iso ustawiałem czasem na 250-400. Kadry oryginalne, ale zdjęcia minimalnie przerobione w photoshopie (poziomy, kontrast, nasycenie). Liczę na jakieś komentarze, pozdrawiam :]

 

negative011101copyqr0.jpg

 

negative022221copyde8.jpg

 

negative017171copypz5.jpg

 

negative020191copyya3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

 

Widac kazdemu co innego sie podoba.. Mi ostatni, dziewczynie mewa, Giorgonowi to 1-sze z labedziami, innym jeszcze co innego.

Ciekawe co to moze oznaczac ^^

 

Niemniej fajnie, ze komus do gustu przypadlo, nadal sie ucze :)

 

Aha.. moze dopisze sprzet: Lumix FZ10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności