Skocz do zawartości

3ds MAX 8 od ZERA!


Mapet_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 3ds max 8. Nic na tym nie umiem ale bardzo chciałbym się nauczyć. Niestety wiele tutoriali różni się interfejsem (zapewne osoba tworząca tuta ma inna wersje) i nie jestem wstanie czasami znaleść pewnych rzeczy. Dlatego kieruję prośbę do was jako już doświadczonych w tym programie ludzi. Czy moglibyście mi coś poradzić, jakis ebook czy stronka albo inne materiały z których mógłbym się nauczyć od zera tego niosącego ze sobą wielkie możliwości programu. A może lepsza będzie MAYA, właściwie to jaka jest różnica między tymi programami? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mapet_PL

 

Wszelkie kwestie dotyczace podstawowej obslugi programu mozna znalezc pod klawiszem

 

F1

(help programu)

 

Znajdziesz tam mase przykladów, tutoriali i szczególowe opisy fukncji programu.

 

Jesli nie posiadasz plików help do programu znajdziesz je w dziale FAQ (link)

 

interfejs maxa nie różni sie zbytnio od wersji 4 do 9. owszem zmieniają się narzędzia i są wprowadzone poprawki w wyglądzie okien ale przy odrobinie samozaparacia tutoriale z max3d.pl powinny ci pomóc.

 

różnica pomiędzy maxem i Majką jest żadna, oba programy są tak samo dobre w róznych dziedzinach. wszystko zależy co chcesz robić. póki co proponuję zapoznać się ogólnie z grafiką 3d. wybór oprogramowania zostaw sobie na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna półka, co prawda są to softy o podobnych możliwościach, różnią się jednak architekturą. Generalnie poszukaj na forum, bo zupełnie niedawno nawet był watek traktujący o tym, czemu Maya jest poważniejszym softem :)

 

[edit]

Przecież nie zaczynam, tylko odsyłam do istniejących wątków... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiele tutoriali różni się interfejsem (zapewne osoba tworząca tuta ma inna wersje) i nie jestem wstanie czasami znaleść pewnych rzeczy.

Kłamca, kłamca, kłamca...

Z maxem znam się od wersji 6 i moge ci powiedzieć, że w inferface sie nie zmienia wiele, a już na pewno nie w podstawowych czynnościach, których ty jako całkowicie zielony będziesz się teraz uczył...

Więc nie oczekuj gotowych wyników, ale bierz sie do roboty.

 

Leleń - mocne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności