Skocz do zawartości

Scena 3D: Sypialnia pierwsze wnętrze


Paprotka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Jestem nowym uzytkownikiem,ale od pewnego czasu pilnie sledze postepy forumowiczów. Wiele z tego forum wyniosłam, chociaż jak widac na załączonym obrazku nie do końca:). Zdaje sobie sprawę z kilku błędów, jakie popełniłam i proszę o wskazówki. Zaznaczam,że nie jest to scena ukończona pod wzgledem "wystroju wnętrza", chciałabym wstawić jeszcze kilka modeli. Wszystkie modele mojej produkcji.

Proszę o konstruktywne komentarze:).Pozdrawiam. To niebieskie na ścianie to miało być lustro:].

3d max+v-ray.duyyyrr9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy przedstawicielke płci pięknej

co do pracy podoba mi się, czekam na postępy - widać z opisu, że jesteś świadoma niedoróbek

pozdrawiam

 

 

 

edit----

jak to miało być lustro to za nisko

jeśli ta szafka to miała być toaletka to lustro OK, ale zabierz wazony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.. witam :)

 

Na pierwszy rzut oka ładnie się prezentuje.. jednak po chwili denerwuje materac.. jego materiał i (mioim zdaniem) ułożenie... a co by się stało jeśliby obnizyć go tak żeby od połowy wystawał ze stelażu?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pusto - na suficie - brak lamp sufitowych... - pomysl nad tym

jak wyzej - akcja z lustrem - albo podnies - powieksz, cokolwiek, zeby dalo sie w nim przegladac - chyba ze to dla lezacych na lozku ma byc dostepne ;)

ogolnie niezly feeling - klimacik to ma typowo kobiecy - kolorki i etc- wysmakowane jak na pierwszy render wnetrza - na pewno to Twoje pierwsze wnetrze? ;)

 

 

studiujesz w gliwicach? jestes na architekturze? - ktory rok?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,nad szczegółami jeszcze popracuję, mam nawet kilka pomysłów:). Jestem na 3 roku arch w gliwicach,więc czasu troszkę mało, ale mam nadz,że w śr wstawię coś nowego. Lustro to taki bubel, który wyniknął z nieuwagi:). A co do łóżka...hmm...wzorowałam się na produkcie jakiejśtam firmy, dodałam troche od siebie, ale sposób ułożenia materaca-oryginalny:).

Tak,to jest moje pierwsze wnetrze i mam zamiar z powodzeniem je ukończyć:P. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, pierwsze wnętrze i taki efekt? Tylko chwalić;) Jeśli materiał materaca ma w kanale diffuse falloff'a, przybliż 'drugi kolor' do czerwieni. Podłoga trochę zgubiła fakturę, ogólnie scena trochę za ciemna, a ten pogrążony w ciemności zakamaret za łóżkiem napawa strachem;p Przyciąga uwagę, warto doświetlić lub zmienić aranżację/układ pomieszczenia. Lustro już wiesz co i jak;) Ogólnie styl trochę zawieszony w próżni. Jest jakby pomiędzy agresywnym, modernistycznym minimalizmem (nie ma to jak grafomania;p), a stonowanym wystrojem jeszcze sprzed kilku lat. I ten dziwny falowany 'pier.dolnik' na podłodze, co to?;) Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałam aż ktoś się zapyta o tę enigmatyczna falkę:).To jest tak ładnie nazwany-"organizer na magazyny",tylko bez magazynów.Coś tam wrzucę,póki co muszę kuć niezwykle przydatny żelbet.Może jutro uda mi sie wykrzesać coś więcej.

A no i fallof jest w materiale, przez to wygląda jak posypane maką:/.Popracuję nad tym:).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ostro, ja wlasnie zamiast siedziec nad zelbetem przegladam forum i ladnych rzeczy sie tu dowiaduje ;)

ja tez jestem na 3cim roku, z tym, ze na (W) :P

zycze powodzenia w pracy i rzeczywiscie jesli chodzi o tamten zakamarek, to chyba tam ma byc lazienka, prawda??

 

pozdro i powodzenia na zelbecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jig8.jpgZrobiłam w troche lepszej rozdzielczości.Swiatło ustawiłam troche za nisko.Poprawiłam materiał poscieli. Niestety wciąż jest pusto, nie mam kiedy powstawiac reszty. Oceniajcie to, co da się ocenić teraz, a pozostałe elementy mam nadzieję dodam wkrótce:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusto, pusto;) Brakuje trochę klimatu, charakteru, ale to 'zarzut' bardziej w stronę design'u. Czy na podłodze jest bump? Gubi się trochę jej faktura, ale z drugiej strony w 'realu' też nie zawsze jest tak wyraźna. Pościel już lepiej się prezentuje;) Drażni zielona ramka wokół tego art'u nad łóżkiem;) Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym klimatem to jest bardzo subiektywna kwestia:). To nie ma być wnetrze katalogowe, to ma być wnętrze, w którym ja bym się dobrze czuła, w wersji koncowej pewnie dla niektórych będzie trochę eklektyczne.

Pusto jest, podkreśliłam to nawet w peirwszym poście:).

najwięcej problemów mam z ustawieniem materiału lampek- miało to być mleczne szkło. No i pościel- poprawiłam fallofa, ale wciąż łózko wygląda jak popsypane maką.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżko będzie tak wyglądać o ile jego materiał będzie imitował aksamit, bo falloff'em właśnie to uzyskujesz;) Normalnie aksamit też ma biały refleks, kiedy światło pada na powierzchnię pod dużym(ostrym) kątem;) Co do mlecznego szkła przejrzyj http://www.vrayelite.com/basic.htm A jeśli Ci się spieszy, możesz pobrać materiał z http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=65 ---> trzeba się zarejestrować;)

Masz rację, wystrój i klimat wnętrza, to kwestia indywidualna;) 'Czepiając się' tego nie myślałem jednak o wnętrzu z katalogu;) Czekam na więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

całkiem fajnie to wychodzi. ze swojej strony dodałbym jakieś oświetlenie sztuczne w tym kącie koło biblioteczki. powiedzmy lampa stojąca i jakiś fotel do czytania. rozświetliło by to ciemny teraz kąt i miało by to też swoją praktyczną stronę: gdy ktoś chce poczytać i niekoniecznie przeszkadzać śpiącemu partnerowi/partnerce.

 

jeśli ten obraz wiszący na ścianie jest za szkłem to powinien coś odbijać(a nie odbija nic) ale jesli to jest płótno malarskie to powinno być naciągniete na krosno (grubość od 1.8cm do 3.5 cm) czyli bardziej odstawać od ściany.

 

sugerowałbym zmianę materiału na "parawanie" (nie wiem jaką to ma nazwę) po prawej. zamiast białego dodać teksturę symulującą materiał lub papier ryżowy. będzie o wiele ciekawiej :)

 

brakuje mi też oświetlenia sztucznego: jaka lampa lub halogenki w suficie... małe lampki łóżkowe nie wystarczą do oświetlenia takiego wnętrza.

 

w samej biblioteczce najwyższa półka fajnie y wyglądała oświetlona małymi halogenkami (IES light) oświetlającymi stojące tam przedmioty (rzeźby, kamienie, cokolwiek).

 

na evermotion w dziale free stuff była swego czasu fajna pościel przygotowana idealnie pod takie łózko jak twoje. jak znajdę to podeślę Ci linka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności