Skocz do zawartości

IES'y


IronMacko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki za super rade...

A tak powanie, to moje pytanie nie wynika z braku inicjatywy, tylko chęci poznanania prostej odpowiedzi typu: IES to... i daje..., nie prosze chyba o zbyt wiele.

W jednym zdaniu prosze kogos kto wie co to jest o odpowiedz, a nie o wyslanie mnie do wyszukiwarki... (forum przeszukalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.erco.com Dla mnie to jak kolebka IES'ów, ale tylko dlatego, że od nich zacząłem. Można u nich zamówić nawet bezpłatny katalog w formie książkowej. Wydanie 2004/05 miało prawie 650 stron. Wszystko za free, nawet za przesyłkę nie płacisz, a katalog bardzo się przydaje. Ze strony możesz pobrać zarówno proste modele lamp jak i same pliki IES. Pozdr!

 

Edit:

Światła z podpiętym plikem data IES, jakby to lakonicznie ująć, świecą jak w 'realu'. Moc, barwa, rozproszenie. To po prostu świetnie symuluje rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym;) Nie będziemy się kłócić. Już jedną dyskusję z moderatorem mam na tym forum za sobą;) Zresztą prosiłeś o PM'a w tej sprawie, ale nie ma sensu tego roztrząsać. To była uwaga z humorem, nic więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wyskakuje "internal error: photometric webs cannot be loaded", dlaczemu? kiedys dzialalo

 

mam to samo, wie ktoś może co to za błąd i jak sie go pozbyć?

 

ps: po kłopocie, pomógł restart kompa, komputery są jednak głupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności