Jump to content

ustawianie osi w centrum obiektu


danieloxx
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam błąd który psuje mi efekt. Mianowicie:

Chciałby tylko wiedzieć gdzie mogę zmienić opcję, apy poczatek układu współrzednych (te 3 kolorowe strzałeczki XYZ do przesuwania obiektu) był w centrum danego obiektu a nie na brzegu np. w szcześcianie układ jest na środku, ale jednego z boków sześciana. Załączę screen:

 

screen01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzieki bardzo za podpowiedż, a czy może wie ktoś jak zaloopować animację obracającego się obiektu. Próbuję poprostu kopiować klucze na pasku czasu, ale to trochę niedokładnie wygląda i w momencie w którym kończy się jeden obrót robi obrót w drugą stronę a potem powraca do dalszej linii biegu. Próbowałem też w tej drugiej linni czasu ale to trochę niedokładnie wychodzi. CZy jest w maxie taka opcja, która zaloopowałaby mi obrót?

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że nie chodziło mi o to by w maxie loopował mi animację. Chodzi o to, że dookoła obracającego się obiektu będzie wędrować kamera i chodzi mi o to, żeby nie tworzyć cały czas kluczy na pasku czasu, tylko, żeby, nie wiem, jakoś skopiować dany moment brotu, i żeby cały czas się obracało. Przy kilkudziesięciominutowej animacji jest to trochę roboty.

Link to comment
Share on other sites

Do takiej animacji używa się ścieżki. Tworzysz spline -> circle i masz gotową ścieżke dla kamery. W hierarchi przypisujesz kontroler ruchu kamery jako path constrain i wskazujesz swojego circle'a. Potem możesz dodawać inne ścieżki w danym czasie lub zaloopować animacje przy pomocy metody którą opisałem.

Link to comment
Share on other sites

...nie wiem czy dobrze pokumalem co kcesz zrobic - czy masz zamiar zanimowac np ten twoj szescian - cos jak gadzet na stronke internetowa by coos sie zloopowane obracalo ?? - jezeli tak to mozesz to zrobic tak (opisze to dla podstawowej liczby klatek 100)- tworzysz ten twoj obiekt -wlaczasz auto key przesuwasz pasek animacji do klatki 100, nastepnie wlaczasz opcje obrotu o zadany kat - ustawiasz sobie 45 czy tez 180 albo od razu 360 ;) i w tej setnej klatce obracasz obiekt o 360 stopni -po tym wylaczasz opcje auto key i masz animacje pelnego obrotu - to nie wszystko - pamietaj aby podczas renderingu...renderowac range o jedna klatke mniejszty niz ustawiona przez ciebie liczna calkowita klatek animacji - czyli np 0-99 ...po wyrenderowaniu masz fajna zloopowana animke...czy tez wydajemi sie ze powinienes miec ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy